Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності

Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності

Назва:
Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,39 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Курсова робота
Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності


Зміст.
Вступ.
1. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності.
2. Види звільнення від кримінальної відповідальності.
3. Звільнення від кримінальної відповідальності за давністю.
4. Особливості звільнення неповнолітніх.
5. Давність у злочинах проти миру та безпеки людства.
Висновок.
Література.
Вступ.
Верховна Рада України 379 голосами 5 квітня 2001р. прийняла новий Кримінальний кодекс України - перший кримінальний кодекс незалежної України.
Цій події передувала багаторічна і напружена праця по розробленню проекту Кримінального кодексу України, яка почалася у 1992 р., коли на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України було створено робочу групу з провідних вчених та практиків України, яка відразу почала інтенсивно працювати над проектом.
Необхідність підготовки нового Кримінального кодексу України була обумовлена перш за все тим, що правова демократична держава не може нормально розвиватися без існування відповідної законодавчої бази. Такою законодавчою базою в боротьбі зі злочинністю перш за все виступає Кримінальний кодекс. Значне зростання злочинності у перші роки незалежності України, прояв її агресивних форм, поширення організованої злочинності та злочинності у сфері економіки поставили нагальні питання щодо створення кримінального законодавства, яке б відповідало сучасним реаліями давало б можливості належного здійснення заходів боротьби зі злочинністю. В умовах формування нових соціальних та економічних відносин чинний КК України , що був прийнятий у 1960 р., хоча й змінювався та доповнювався в останні роки, але в цілому мав серйозні вади і не відповідав повною мірою як новим потребам суспільства і держави, так і сучасній теорії кримінального права.
За роки попередні прийняттю КК його проект неодноразово обговорювався на звичайних та міжнародних науково - практичних конференціях і семінарах юристів, в пресі, на телебаченні. При цьому проект отримував значну кількість зауважень. У 1996 р. в Києві проект був обговорений на робочому засіданні експертів Ради Європи, які дали йому позитивну оцінку.
У зв'язку з прийняттям Конституції України, а також необхідністю , прийняття зауважень та пропозицій, що надійшли від практичних працівників,
Таке широке обговорення проекту дало можливість сформулювати базові концептуальні положення Кримінального кодексу.
Проект підготовлений робочою групою Кабінету Міністрів України пройшов перше читання у Верховній Раді.
У другому читання проект був прийнятий Верховною Радою у вересні 2000р.
Третє читання, яким був прийнятий новий кримінальний кодекс відбулося 5 квітня 2001р.
Загально частина нового КК України порівняно із загальною частиною КК 1960 р. за кількістю статей збільшена майже вдвічі. Таке збільшення пояснюється тим, що за більш ніж 35- річний термін дії КК 1960 р. досягнення науки, а також тенденції судової практики показали, що необхідна подальша деталізація положень Загальної частини з тим, щоб заповнити прогалини, які в ній мають місце. Крім того з'явились нові інститути, які потребують спеціального врегулювання (наприклад, інститут множинності злочинів), виникла необхідність формулювання зовсім нових норм (наприклад, про врахування правових наслідків вироку суду іноземної держави, уявну оборону, виправданий ризик, добровільну відмову співучасників та ін.). загально частина нового КК відрізняється від загальної частини КК 1960 р. своєю системою якщо в останньому всього 5 розділів, то новий КК України містить 16 розділів.
Новий КК України відображає досягнення сучасної науки кримінального права, ґрунтується на Конституції України та загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права, стверджує принцип гуманізму та законності. Його введення в дію має загалом поліпшити ситуацію в суспільстві, створити умови для нормального здійснення правосуддя та розвитку України на шляху до соціальної правової держави.
РОЗДІЛ 1
Поняття та види звільнень від кримінальної відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок