Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Порядок впровадження дізнання у кримінальних справах

Порядок впровадження дізнання у кримінальних справах

Назва:
Порядок впровадження дізнання у кримінальних справах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,08 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему:
Порядок впровадження дізнання у кримінальних справах


План
Вступ
1.Поняття і система органів дізнання.
2.Порядок провадження дізнання у кримінальних справах.
2.1. Порушення кримінальної справи.
2.2.Оцінка та перевірка заяв і повідомлень про злочини.
2.3. Відмова в порушенні справи.
3.Затримання податковою міліцією підозрюваного у вчинені злочину.
Висновок.
Література.


1. Поняття і система органів дізнання
Орган дізнання. Згідно із ст. 101 КПК України органами дізнання є: міліція; податкова міліція; органи безпеки - у спра-вах, віднесених законом до їх відання; командири військових частин, з'єднань, керівники військових установ - у справах про всі злочини, вчинені підлеглими їм військовослужбовцями та військовозобов'язаними під час проходження ними зборів, а також у справах про злочини, вчинені робітниками та служ-бовцями Збройних Сил України у зв'язку з виконанням служ-бових обов'язків або в розташуванні частини, з'єднання, уста-нови; митні органи - у справах про контрабанду; керівники кримінально-виконавчих установ, слідчих ізоляторів, ліку-вальних та виховно-трудових профілакторіїв - у справах про злочини проти встановленого порядку несення служби, вчи-нені працівниками цих установ, а також у справах про злочи-ни, вчинені в розташуванні вказаних установ; органи держав-ного пожежного нагляду — у справах про пожежі та Порушення протипожежних правил; органи прикордонної охорони - у справах про порушення державного кордону; ка-пітани морських суден, що перебувають у далекому плаванні.
Дізнання - це заснована на процесуальному законі діяльність спеціально уповноважених адміністративних органів, спрямована на запобігання та розкриття злочинів, розшук та викриття винних.
У кримінально-процесуальному законі дано вичерпний пе-релік органів, наділених правом провадити дізнання. Для них усіх функція дізнання не є основним видом діяльності. З необхід-ністю провадити розслідування злочинів вони зустрічаються лише у певних випадках, коли це потрібно та неминуче. В таких випадках дії цих органів регулюються нормами кримінально-процесуального закону, і вони виступають як органи дізнання.
Органи дізнання — це органи, уповноважені кримінально-процесуальним законом порушувати та розслідувати кримінальні справи у зв'язку з інформацією, що надійшла про вчи-нення злочину, та відсутністю можливості у слідчого присту-пити до провадження слідства. Дізнання - це розслідування, що здійснюється за необхідністю органами адміністративної юрисдикції, які наділяються статусом органу дізнання.
Кримінально-процесуальна діяльність органів дізнання включає:
- прийняття, реєстрацію, розгляд, перевірку заяв та по-відомлень про злочини та вжиття по них необхідних заходів або вирішення питання про порушення кримінальної справи у разі безпосереднього виявлення ознак злочину (ст.94-100 КПК У країни);
- провадження дізнання у справах про тяжкі злочини (ч. 2 ст. 104 КПК України);
- провадження дізнання у справах, про злочини, що не є тяжкими (ч. 1 ст. 104 КПК України);
- досудову підготовку матеріалів у протокольній формі (ст. 425-431 КПК України);
- провадження слідчих дій в порядку виконання окремих доручень слідчого або іншого органу дізнання (ст. 114, 118 КПК України);
- участь в окремих слідчих діях, що провадяться слідчим (ч. 3 ст. 114 КПК України).
З числа названих видів процесуальної діяльності органу дізнання власне дізнанням, як таким, вважається лише само-стійна процесуальна діяльність органу дізнання в межах пору-шеної кримінальної справи.
Побудова правової держави передбачає непримиренну боротьбу із злочинністю. Для того, щоб ця боротьба була на-ступальною, необхідно в першу чергу створити надійні га-рантії правової та соціальної захищеності слідчих, співробіт-ників карного розшуку та підрозділів боротьби з організованою злочинністю.
Дізнання здійснюється за правилами, встановленими кри-мінально-процесуальним законом для провадження поперед-нього слідства, за декотрими спеціально обумовленими винят-ками, доповненнями та положеннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Порядок впровадження дізнання у кримінальних справах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок