Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Зупинення та закінчення досудового слідства

Загрузка...

Зупинення та закінчення досудового слідства

Назва:
Зупинення та закінчення досудового слідства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
На тему :
“Зупинення та закінчення досудового слідства”


План :
1. Підстави та процесуальний порядок зупинення досудового слідства.
2. Форми закінчення досудового слідства.
3. Підстави та процесуальний порядок закриття кримінальної справи.
4. Процесуальний порядок закінчення досудового слідства складанням обвинувального висновку та направлення справи до суду.
5. Дії та рішення прокурора у справі, яка надійшла до нього з обви-нувальним висновком.
1. ПІДСТАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗУПИНЕННЯ ДОСУДОВОГО СЛІДСТВА.
Досудове слідство не завжди здійснюється безперервно. В ряді ви-падків виникають обставини, які перешкоджають закінченню розсліду-вання і кличуть за собою зупинення провадження у кримінальній спра-ві.
Зупинення досудового розслідування - це вимушене тимчасове при-пинення слідчим процесуальної діяльності у кримінальній справі, викликане наявністю у справі обставин, які перешкоджають подальшо-му провадженню і закінченню досудового розслідування. Досудове слід-ство у кримінальній справі зупиняється за наявності однієї з під-став, зазначених у ст. 206 КПК України, а саме:
1) коли місцезнаходження обвинуваченого невідоме;
2) коли психічне або інше тяжке захворювання обвинуваченого перешкоджає закінченню провадження в справі;
З) коли не встановлено особу, яка вчинила злочин.
Наведений перелік обставин, які є підставою для зупинення роз-слідування, є вичерпним і розширювальному тлумаченню не підлягає. Тому незаконним буде зупинення провадження досудового слідства у зв’язку з тим, що обвинувачений перебуває в тривалому відрядженні або поміщений до медичного закладу для проведення судово-медичної чи судово-психіатричної експертизи; потрібен тривалий час для доставлення обвинуваченого етапом до місця провадження досудового слідства; у невідомому напрямі виїхав свідок-очевидець злочину або потерпілий, без яких неможливе подальше розслідування, та ін-ше.
Якщо ці підстави є причиною затримки розслідування і неможливо закінчити його у встановлений законом строк, то необхідно порушу-вати клопотання про продовження строку досудового слідства.
Розглянемо кожну з обставин зупинення досудового слідства.
1) Зупинення досудового слідства у зв’язку з тим, що місцезна-ходження обвинуваченого невідоме, проводиться за таких процесуаль-них умов:
а) у справі зібрані достатні та неспростовані докази, які вка-зують на те, що злочин вчинений певною особою;
б) щодо такої особи винесено постанову про притягнення як обви-нуваченого;
в) виконано всі слідчі дії, провадження яких можливе за відсут-ності обвинуваченого, вжито всіх можливих заходів до знайдення, от-римання та збереження всіх доказів у справі;
г) обвинувачений приховався, а вжитими заходами встановити його місцезнаходження в процесі розслідування не вдалося.
Про зупинення досудового слідства слідчий виносить мотивовану постанову, копія якої направляється прокурору. Постанова складаєть-ся у відповідності з загальними вимогами ст. 130 КПК України.
Зупинення досудового слідства є юридичним фактом, який припиняє хід строку слідства і кримінальний процес в цілому. За зупиненою справою не можна проводити будь-які слідчі або інші процесуальні дії.
Якщо, незважаючи на вжиття необхідних заходів самим слідчим (шляхом допитів родичів, знайомих обвинуваченого, накладення ареш-ту на поштово-телеграфну кореспонденцію тощо), виконання за його дорученням органами дізнання оперативно-розшукових заходів, місце перебування обвинуваченого залишилось невстановленим, слідчий, ке-руючись ст. 138, 207 КПК України, одночасно із зупиненням провад-ження досудового слідства або й до цього оголошує розшук обвинува-ченого. Згідно зі ст. 139 КПК про оголошення розшуку слідчий скла-дає постанову, в якій зазначає необхідні відомості про особу роз-шукуваного. За наявності підстав, передбачених ст. 155 КПК, він може також обирати щодо розшукуваного обвинуваченого запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Спільна постанова про розшук і обрання цього запобіжного заходу направляється до відповідних орга-нів розшуку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Зупинення та закінчення досудового слідства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок