Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Причини правопорушень

Причини правопорушень

Назва:
Причини правопорушень
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Причини правопорушень


ПЛАН
Вступ
Наука про злочинність і її причини сформувалася в другій половині XIX століття й одержала назву кримінологія. Якийсь час її називали також карної етіологією, карною чи соціологією біологією — у залежності від того, фахівцями яких наук були вчені, що вивчали злочинність.
Варто помітити, що ті чи інші кримінологічні концепції, а точніше, погляди на злочинність висловлювалися і значно раніш мислителями, спеціально цією проблемою не займалися. Перші теоретичні побудови в цій області ми знаходимо ще в Платона й Аристотеля. Велика увага проблемі злочинності приділяли такі мислителі XVIII століття, як Беккариа, Бентам, Вольтер, Гельвеций, Гольбах, Дідро, Локк, Монтеск'є й інші. Вони бачили причини злочинності в соціальній невпорядкованості суспільства і поганому вихованні громадян і пропонували законодавцям зм'якшити репресії і приділяти більшу увагу запобіжним заходам.
Про злочинність і її причини міркували соціалісти-утопісти. Т. Мор бачив можливість її подолання в перебудові суспільства на соціалістичних початках. Ж. Мельє, викриваючи злочинну діяльність значної частини католицького духівництва, призивав до ліквідації суспільства, заснованого на пануванні приватної власності. Причини злочинності він бачив, насамперед, у нерівності людей, що породжує низинні почуття, і в існуванні паразитуючих елемент-багатих ледарів. Мореллі також думав, що людина стає злочинцем унаслідок неправильної організації суспільства, і бачив джерело всіх зол у приватній власності. А. Сен-Симон, Ш. Фур'є затверджували, що злочинність корениться в самій природі приватновласницького суспільства, заснованого на експлуатації і гнобленні людей, і вказували на безрезультатність боротьби зі злочинністю за допомогою одних лише карних покарань. На подібних позиціях стояв і Р. Оуэн. Для всіх соціалістів-утопістів характерно, що вони не обвинувачували самої людини, що стали на злочинний шлях, а вбачали причини злочинного поводження в порочній організації суспільства, заснованого на приватній власності й експлуатації людей.
Такої ж ідеї розвивали Ж. П. Марат і А. Н. Радищев. Марат намагався доглянути джерела злочинності в порядках суспільства, що складає з «знехтуваних рабів і господів, що велять,». А. Н. Радищев також зв'язував характеристику стану злочинності із суспільним ладом держави і з історичними змінами, що відбуваються в суспільстві. Ми вправі вважати його і засновником карної статистики в Росії, тому що він поставив як державну задачу систематичний облік чинених злочинів.
Революційні демократи — А. И. Герцен, В. Г. Бєлінський, Н. Г. Чернишевський, Н. А. Добролюбов, Д. И. Писарєв,— будучи, по суті справи, однодумцями в розумінні істоти даної проблеми, бачили причини злочинності в самій природі експлуататорського ладу. Так, А. И. Герцен думав, що злочинність як явище громадського життя підлегла загальному закону причинності і порозумівається зовнішніми умовами життя людей. Він додавав, зокрема, велике значення економічному положенню населення, таким факторам, як соціальна нерівність і убогість Подобные идеи можно встретить у русских мыслителей и ра-нее, в частности у декабристов П. И. Пестеля. , і відзначав, що буржуазне суспільство не здатне ліквідувати ні причини, що породжують злочинність, ні самі злочини. В. Г. Бєлінський підкреслював, що мова повинна йти не про окремий, часток причинах злочинності, а про всю систему суспільних відносин. Ближче усіх до розуміння класової обумовленості злочинності підійшов Н. Г. Чернишевський.
1. Теорії про природу злочинності
Розглянемо тепер коротенько спеціальні теорії про природу злочинності і її причин, що розроблялися в області соціальних наук.
Історія розвитку навчань про природу злочинності — це в основному історія боротьби двох напрямків. Представники одного з них досліджували злочинність як соціальне явище» представники іншого — як явище біологічне. Відомі і спроби з'єднання двох напрямків в одне - природно, на рівні розвитку науки свого часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Причини правопорушень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок