Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Додаткові підстави для розірвання трудового договору

Додаткові підстави для розірвання трудового договору

Назва:
Додаткові підстави для розірвання трудового договору
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Додаткові підстави для розірвання трудового договору.


ЗМІСТ
Стр.
Вступ 3
Розділ І Поняття та види підстав розірвання трудового договору 5
Розділ ІІ Додаткові підстави розірвання трудового договору 11
2.1. Розірвання трудового договору у випадку одноразового грубого порушення трудових обов’язків окремими категоріями працівників 12
2.2. Розірвання трудового договору у випадку винних дій керівника підприємства, установи, організації, внаслідок яких заробітна плата виплачувалася несвоєчасно або в розмірах, нижчих від установленого законом розміру мінімальної заробітної плати 16
2.3. Розірвання трудового договору у випадку винних дії працівника, який безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності, якщо ці дії дають підстави для втрати довір’я до нього з боку власника або уповноваженого ним органу 18
2.4. Вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи 22
2.5. Інші додаткові підстави розірвання трудового договору згідно проекту Трудового кодексу України 23
Висновки 26
Список використаних джерел 28


Вступ
Зміни всієї системи суспільних відносин, що відбуваються в Україні у зв’язку з формуванням ринкових відносин та соціально-економічних перетворень, і тою чи іншою мірою пов’язані з працею. Виникла величезна низка проблем різної визначеності, що повинні вирішуватись засобами трудового права. А правове регулювання трудових відносин в Україні залишається сферою, яка досить тривалий час знаходиться в стані переходу від радянської до ринкової систем. До останнього часу ця сфера регулюється Кодексом законів про працю в Україні від 1971 року. За тридцять років Кодекс зазнав близько 50 змін, найрадикальніші з яких були здійснені з часу здобуття Україною незалежності.
В 1991 вносяться найбільш кардинальні зміни, пов’язані із переходом України до ринкової економіки. Йшлося про відмову від тотальної зайнятості, визнання безробіття та заснування державної політики зайнятості. Запроваджувалися такі інструменти політики, як сприяння підвищенню кваліфікації, перепідготовці безробітних громадян, залучення безробітних до громадських робіт.
Реалізація права на працю ставала можливою за умови укладання трудового договору. Запроваджувалась система вирішення трудових спорів та соціального страхування. Закладались основи соціального партнерства та укладання колективних договорів (угод) між власником підприємства та профспілкою. Повноваження профспілок стають дедалі ширшими. Профспілковий орган може вимагати звільнення керівництва підприємства у разі порушення умов колективного договору чи трудового законодавства. Звільнення працівника не можливе без погодження із профспілкою. Профспілкові діячі отримують додаткові гарантії захисту від дисциплінарних стягнень та звільнення. Загалом при звільненні роботодавець зобов’язувався виплатити вихідну допомогу у розмірі середньомісячної зарплати. Захист заробітної плати передбачав такі гарантії, як встановлення урядом обов’язкового для підприємств всіх форм власності мінімальної зарплати на рівні прожиткового мінімуму, а також встановлення розміру та форм оплати праці у колективному договорі.
Крім забезпечення права на працю, важливого значення набувають питання гарантування прав роботодавців. Зокрема їх право на розірвання трудового договору. Термін припинення трудового договору є найбільш широким за обсягом і охоплює всі випадки закінчення дії трудового договору, в тому числі за угодою сторін, внаслідок вибуття зі складу підприємства у зв’язку зі смертю та ін.
Розірвання трудового договору торкається лише випадків, коли трудовий договір припиняється з ініціативи будь-якої з його сторін.
Враховуючи складність та багатоаспектність питань, пов’язаних з припиненням трудового договору та звільненням працівника, особливого значення набуває наукове висвітлення даного питання. В цій курсовій роботі детально буде розглянуто підстави розірвання трудового договору з окремими категоріями працівників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Додаткові підстави для розірвання трудового договору

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок