Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Забезпечення обвинуваченому права на захист

Забезпечення обвинуваченому права на захист

Назва:
Забезпечення обвинуваченому права на захист
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,07 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План:
Вступ.
Історія формування принципу забезпечення обвинуваченому права на захист була дуже неоднорідною. Наприклад, ще 1917 року Центральна Рада ухвалила закон "Про заведення апеляційних судів", — тобто важливий крок на шляху формування права на захист; у положенні "Про судочинство" від 3 червня 1919 року взагалі не знало інституту касаційного оскарження вироків — допускалося лише подання клопотання про помилування та пом`якшення покарання, а участь у процесі обвинувачення і захисту була обов`язковою лише при розгляді справ про найбільш тяжкі злочини; 13 вересня 1922 року була прийнята постанова "Про введення в дію Кримінально-процесуального кодексу УСРР", в якому право обвинуваченого на захист викладалося в повній мірі (на той час), а в більш новому КПК від 20 липня 1927 року це право дуже звужувалося — на стадії попереднього слідства, а також дізнання Кодекс не передбачав участі захисту, захисник тепер брав участь у процесі тільки зі стадії судового розгляду; і так далі.
Актуальність вибраної мною теми доводити не потрібно, бо сучасне законодавство теж не дає повної гарантії забезпечення цього права — все ще існує дуже багато прогалин, які треба якнайшвидше усувати.
У своїй роботі я намагався висвітлити основні засади забезпечення обвинуваченому права на захист, розповісти про права та обов`язки обвинуваченого і його захисника, та про їх участь у кримінальному судочинстві.
Для написання роботи я користувався чудовою книгою заслуженого юриста України Варфоломеєвої Тетяни Вікторівни "Защита в уголовном судопроизводстве", Конституцією України та Кримінально процесуальним Кодексом України зі змінами і доповненнями.
Кожен має право
на захист та правову
допомогу. Ст. 59 ч.2 Конституції України.
Забезпечення права на захист.
Право обвинуваченого на захист включає в себе як право захищатися від підозри та обвинувачення, так і право захищати свої особисті і майнові інтереси.
Воно забезпечується тим, що закон:
а) наділяє обвинуваченого цілим комплексом процесуальних прав, використання яких дозволяє йому особисто захищатися від підозри і обвинувачення у вчинені злочину;
б) надає йому право скористатися допомогою захисника, а в окремих випадках визнає участь захисника в справі обов`язковою;
в) покладає на слідчі органи, прокурора і суд обов`язок розяснити обвинуваченому його процесуальні права (статті 53, 142, 294 КПК) і забезпечити можливість здіснення цих прав і захисту від підозри й обвинувачення.
В жодному випадку не можливо перекладувати обов`язок доведення своєї винуватості або невинуватості на громадянина - це мають робити посадові особи, тобто слідчі, прокурори, судді тощо. ППВСУ №10 від 7 липня 1995р. "Забезпечення права на захист".
Порушення права на захист завжди означає істотне порушення вимог кримінально-процесуального закону Ст. 370 КПКУ. і є однією з найбільш поширених підстав для скасування вироку та інших рішень у справі. Судова практика в цивільних і кримінальних справах (1960 - 1988рр.). 1989, Київ.
Обвинувачений.
Обвинуваченим є особа, щодо якої в установленому Кримінально-процесуальним кодексом України порядку винесена постанова про притягнення як обвинуваченого. Після віддання до суду обвинувачений називається підсудним.
У вузькому розумінні слова обвинувачений є лише на попередньому слідстві. Але це поняття вживається і в більш широкому розумінні: щодо підсудного, засудженого і виправданого
Процесуальні права і обов`язки обвинуваченого (підсудного).
Серед тих осіб, які мають і відстоюють свій інтерес у кримінальній справі, обвинувачений, як і потерпілий, є центральною фігурою. Для захисту від обвинувачення та реалізації інших законних інтересів закон наділяє обвинуваченого процесуальними правами і передбачає гарантії їх здіснення.
Основні процесуальні права обвинуваченого:
знати, в чому його обвинувачують;
давати показання з пред`явленого йому обвинувачення або відмовитися давати показання і відповідати на запитання;
мати захисника і побачення з ним до першого допиту;
подавати докази;
заявляти клопотання;
ознайомлюватися після закінчення попереднього слідства або дізнання з усіма матеріалами справи;
брати участь у судовому розгляді в суді першої інстанції;
заявляти відводи;
подавати скарги на дії і рішення особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора, судді та суду;
підсудний має право на останнє слово.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота на тему: Забезпечення обвинуваченому права на захист

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок