Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття, ознаки та значення об’єктивної сторони злочину.

Поняття, ознаки та значення об’єктивної сторони злочину.

Назва:
Поняття, ознаки та значення об’єктивної сторони злочину.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН
Вступ
Поняття, ознаки та значення об’єктивної сторони злочину.
Поняття суспільно небезпечного діяння. Умови кримінальної відповідальності за злочинну бездіяльність.
Поняття суспільно небезпечних наслідків, їх види та значення.
Причинний зв’язок між суспільно небезпечними наслідками та суспільно небезпечними діяннями.
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Надзвичайно важливе місце в науці кримінального права займає таке поняття як „склад злочину”. Юридична енциклопедія визначає, що склад злочину – це сукупність встановлених у кримінальному законі юридичних ознак, що визначають вчинене суспільно небезпечне діяння як злочинне [12, 503]. Склад злочину – це юридичне поняття про злочини певного виду, в якому об’єднані їх найбільш істотні, типові та універсальні ознаки.
Ознаки конкретного складу злочину завжди випливають з ознак злочину закріплених в Кримінальному кодексі. Як правило, в нормах кримінального законодавства найбільш повно закріплюються ознаки об’єктивної сторони злочину.
Об’єктивна сторона є одним з елементів складу злочину. Цей елемент охоплює ознаки, що характеризують злочин із точки зору його зовнішнього прояву. На відміну від інших структурних частин складу злочину він містить більше інформацій, необхідної для кваліфікації діяння. У більшості описових диспозицій статей Особливої частини КК відображається саме об’єктивна сторона складу злочину.
Об’єктивна сторона злочину – це зовнішній вияв злочину, що характеризується суспільно небезпечним діянням, суспільно небезпечними наслідками, причинним зв’язком між діянням та наслідками, місцем, часом, обстановкою, способом скоєння злочину [11, 213].
Зміст ознак цього елементу часто є критерієм розмежування суміжних складів злочинів. Ретельне дослідження ознак об’єктивної сторони складу злочину допомагає таким чином дати точну правову оцінку суспільно небезпечних діянь, що, в свою чергу, допомагає у процесі боротьби зі злочинністю. Отже важливість об’єктивної сторони для правильної кваліфікації злочину є безперечною.
В даній курсовій роботі ми розкриємо суть об’єктивної сторони злочину і розглянемо питання, які стосуються поняття, ознак і значення об’єктивної сторони злочину, а також поняття суспільно небезпечного діяння, суспільно небезпечних наслідків та причинний зв’язок між ними.


1. Поняття, ознаки та значення об’єктивної сторони злочину
При виявленні злочину ми завжди стикаємось з його об’єктивними ознаками: конкретним актом поведінки суб’єкта у виді дій чи бездіяльності, які завжди вчиняються за певних об’єктивних обставин, у певному місці та часі. Цей акт поведінки здійснюється у відповідний спосіб, наприклад, крадіжка з об’єктивної сторони виражається в таємному викраденні індивідуального майна громадян, грабіж - у відкритому викраденні такого майна. Злочин тягне за собою настання суспільно - небезпечних наслідків, тому що внаслідок його вчинення завдається істотна шкода суспільним відносинам, які охороняються кримінальним законом, або створюється загроза спричинення такої шкоди ( наприклад, вбивство своїм наслідком має смерть людини). Причому діяння ( дія чи бездіяльність ) знаходиться у причинному зв’язку з суспільно - небезпечними наслідками. Ці ознаки притаманні будь - якому злочину як явищу реальної дійсності. Без цих ознак злочину не може бути. Вони мають місце завжди, в усіх випадках, коли вчиняється злочин.
Іноді злочини вчинюються з використанням різних предметів матеріального світу: вогнепальної або холодної зброї, пристосувань, підроблених документів чи інших засобів. Їх вибіркове використання багато в чому сприяє злочинцю здійснити злочинний задум, заподіяти більш важку суспільно небезпечну шкоду.
В об’єктивних ознаках знаходять своє вираження як фактичні так і соціальні якості злочину, передусім його суспільна небезпека. Об’єктивні ознаки, які притаманні усім злочинам, вивчаються загальною частиною кримінального права, а індивідуальні ознаки конкретних злочинів, наприклад, бандитизму, шахрайства, хуліганства розглядаються особливою частиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Поняття, ознаки та значення об’єктивної сторони злочину.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок