Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Система органів виконавчої влади

Система органів виконавчої влади

Назва:
Система органів виконавчої влади
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,57 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Система органів виконавчої влади


ПЛАН
Вступ
1. Поняття виконавчої влади
2. Система органів виконавчої влади
3. Кабінет Міністрів — вищий орган у системі органів виконавчої влади
4. Центральні органи виконавчої влади та міністерства
5. Органи виконавчої влади на місцях
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Термін "виконавча влада" за часи радянської влади був фактично вилучений з наукового, зокрема конституційно-правового, обігу. Тоді домінувала теорія про поєднання у радах законо-давчої і виконавчої влади. За весь період радянської влади так і не було сформовано справжньої нормативно-правової бази, яка б організаційно-функціонально закріплювала статус виконавчого апарату рад (оскільки сутня характеристика цих органів вза-галі не була з'ясована). На жаль, до цього часу не розроблений і не розглянутий закон про виконавчу владу, незважаючи на те, що це питан-ня давно поставлено на порядок денний.
З позицій науки конституційного права виконав-ча влада — це система органів державного управління (уряд, міністерства тощо), тобто система виконавчо-розпо-рядчих органів.
Проте сутність категорії виконавчої влади не зводиться до визначення конкретних суб'єктів діяльності з реалізації державної влади.
Привабливішим є підхід, з позицій якого сутність вико-навчої влади бачиться у тому, що це "правозастосовна вла-да". Хоч, на наш погляд, і таке розуміння не розкриває у повному обсязі сутності цієї форми державної влади. Вико-навча влада, як реальна категорія, має розкриватися через з'ясування основних рис державної влади в цілому.
Держава реально сприймається через іманентну їй вла-ду, владні волевиявлення. Виразниками таких волевиявлень згідно зі ст. 6 Конституції України є органи різних гілок державної влади. Ці органи об'єднує саме влада, а в державно-правовому плані їх об'єднують державно-владні повноважен-ня. Останні досить різнорідні, саме тому вони здійснюються не одним, а багатьма різними за своїм функціональним при-значенням органами. Можливі тут суперечності, що держав-на влада єдина, а виразники її різні (законодавча, виконавча та судова влада), знімаються закріпленням у Конституції принципу "розподілу влад". Законодавча влада в нашій державі ще тільки проходить процес становлення. Не склалася до цього часу й стала сис-тема судової влади. А от виконавча влада досить розвинута. Це пояснюються тим, що організація і діяльність цієї влади базуються на єдиних для будь-якої країни принципах соці-ального управління.
1. Поняття виконавчої влади
Виконавча влада — влада, що має право безпосереднього управління державою. Носієм цієї влади в масштабах усієї краї-ни є уряд. Назва уряду встановлюється Конституцією і законо-давством. Частіше за все уряд має офіційну назву — Ради або Кабінети міністрів. У Швейцарії, наприклад, — це Федеративна Рада, в Італії — Рада Міністрів, у Японії — Кабінет. Очолює уряд його глава. Як правило, це прем'єр-міністр (наприклад, у Франції). Або — голова Ради Міністрів (Італія), канцлер (ФРН), державний міністр (Норвегія).
У президентських республіках (США), де ця посада відсутня, главою уряду є безпосередньо президент. Разом із главою уряду до його складу входять заступник (віце-прем'єр), міністри, що очолюють окремі міністерства.
Уряд забезпечує виконання законів та інших актів законодав-чої влади, є відповідальним перед нею, підзвітним і підконтроль-ним їй. Проте виконавча влада не вичерпується одним лише «виконанням законів». Вона покликана відпрацьовувати шляхи та засоби реалізації законів, займатися поточним управлінням, здійснювати розпорядничу діяльність. У цих цілях з усіх питань своєї компетенції уряд видає нормативно-правові акти (укази, розпорядження та ін.), що мають підзаконний характер.
Таким чином, призначення органів виконавчої влади — управ-ління, що охоплює: *
виконавчу діяльність — здійснення тих рішень, що прийня-ті органами законодавчої влади; *
розпорядчу діяльність — здійснення управління шляхом ви-дання підзаконних актів і виконання організаційних дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Система органів виконавчої влади

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок