Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Кримінологічна когнитологія щодо вивчення латентності комп’ютерної злочинності

Загрузка...

Кримінологічна когнитологія щодо вивчення латентності комп’ютерної злочинності

Назва:
Кримінологічна когнитологія щодо вивчення латентності комп’ютерної злочинності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,28 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Кримінологічна когнитологія щодо вивчення латентності комп’ютерної злочинності
 


Згідно з даними Комісії з попередження злочинності та кримінального права Організації Об'єднаних Націй, щорічний економічний збиток від комп'ютерних злочинів, за оцінками експертів, становить мільярди доларів США. (Див.: Юридичний вісник України. 1998. 5-11.03. С.7).
Основна увага у цій роботі буде звернута на дослідження причин і умов латентності кіберзлочинності. Коротко зазначимо методологічні аспекти, на основі яких сформувалися погляди на цю проблему. Пропонується застосування основних положень когнітології (науки про пізнання соціального інтелекту) у поєднанні з теорією інформації щодо з`ясування окремих кримінологічних питань (кримінологічної когнітології). Як свідчать дослідження, такий підхід ще не набув широкого застосування у кримінології. У зв’язку з цим визначимося у деяких поняттях та категоріях.
Перш за все, коротко з’ясуємо сутність категорії “когнітологія”. Вона виникла у західній науці і бере свій початок від категорії “когнітивний” (від лат. – знання, пізнання, пізнавальний, такий що стосується пізнання. (Див.: Словник іншомовних слів. /За ред. академіка О.С. Мельникова –К. 1985. С.419).
В Україні когнітологія, як наука, виникла під впливом праць вітчизняного вченого Ю.М. Канигіна (Див.: Основы когнитивного обществознания (информационная теория социальних систем). –К. 1993). Він поєднав ідеї американського вченого У. Найссерса та його однодумців щодо когнітивної психології і положення теорії інформації в соціальних системах, зокрема, її складової – теорії критичної маси інформації й теорії ентропії (невизначеності) соціальних організацій. При цьому увага концентрується на вплив соціальної ентропії (невизначеності) на поведінку суб’єктів у суспільних відносинах.
Враховуючи обмеження щодо обсягу викладення матеріалу, із когнітології ми візьмемо положення, які носять прагматичний характер у кримінологічному аспекті. Тобто робиться спроба адаптувати та застосувати положення когнітивного (пізнавального, інформаційно-психологічного) підходу, визначеного Ю.М. Канигіним, до обгрунтування поглядів на генезис формування практики протидії кіберзлочиннсоті, у тому числі правового регулювання організації інформаційної безпеки та її кримінально-правовий захист.
Відповідно до теорії когнітивного суспільствознавства, будь-яке масове соціальне явище набуває суспільного усвідомлення за наявності відповідної критичної маси інформації (відомостей, даних, знань, навичок), що зменшує рівень ентропії (невизначеності) окремих індивідів, соціальних організацій (спільнот, які складаються з індивідів), суспільства в цілому, держави, світового співтовариства.
Сьогодні кількість інформації про комп’ютерну злочинність набула такої маси, що дозволяє виділити її в окремий аспект дослідження.
Як свідчить практика багатьох країн, зростання комп’ютерної злочинності є однією з характерних і закономірних ознак сучасного стану глобального інформаційного суспільства. Концентрація в автоматизованих комп’ютерних базах даних різної інформації, як правило, означає сприятливі умови для здійснення актів шпигунства, саботажу тощо. Також шантаж за допомогою комп’ютерів здійснюється легше, ніж традиційними методами. Розглянемо декілька прикладів із світової практики.
За матеріалами досліджень одного китайського комп’ютерного журналу, 95% місцевих комп’ютерних систем, підключених до Інтернету, були піддані атакам з метою несанкціонованого доступу до комп’ютерної інформації. У той же час, тестування комп’ютерних мереж агентствами безпеки Китаю виявило незахищеність майже всі. (Computer World. Київ. 1999. 3 лютого. С.1, 29).
У США офіційні представники американської армії стурбовані тим, що досвідчені хакери, які складають основу “кіберкриміналітету”, можуть отримати контроль над основними системами зброї (на зразок танків, літаків, військових кораблів).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота на тему: Кримінологічна когнитологія щодо вивчення латентності комп’ютерної злочинності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок