Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Безкоштовно курсова робота на тему: Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ

Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ / сторінка 11

Назва:
Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Огляд зарубіжних і вітчизняних психологічних концепцій, моделей особистісного і професійного розвитку з метою розгляду теоретико-методологічних основ розуміння даної проблеми, дав змогу зробити наступні висновки:1. Визначення змісту й структури особистісного і професійного розвитку студента є значимою практичною і науковою проблемою для професійної підготовки високо-кваліфікованих професіоналів у вищому навчальному закладі. Вона диктує необхідність пошуку моделі особистісного розвитку для вироблення технології ефективного управління даним процесом. У пострадянській психології з розвитком гуманістичної психології здобуває належний розвиток проблема особистісного і професійного розвитку в практичному значенні.2. Методологічні питання і прикладні завдання особистіс-ного розвитку складають одну з центральних проблем сучасної психологічної науки. При цьому немає єдності думок щодо того, якою є структура, які критерії особистісного розвитку. Теоре-тична і термінологічна розмаїтість у дослідженнях цього проце-су, різні уявлення про особистісний і професійний розвиток свідчать про те, що вони не суперечать, а швидше доповнюють один одного. Однак загальновизнаними є факти позитивних змін людини в реально здійснюваній активності, викликані інтереса-ми і потребами професійного самовдосконалення.3. Проведений аналіз структури особистісного і професійного розвитку свідчить про те, що рівень її сформованості багато в чому визначає можливість самореалізації особистості, а, отже, і її професійну придатність. Це дозволяє зробити висновок про те, що особистісний розвиток є важливим процесом, що визначає професійну успішність діяльності майбутнього фахівця з оволодіння професією.4. Модель особистісно-професійного розвитку студента складається із п'яти рівнів: рівня несформованої особистості, егоцентричного, групоцентричного, гуманістичного і духовного. Чим вищий рівень розвитку студента, тим вищий ступінь його творчості й більший потенціал самореалізації в майбутньому Хоча не кожен досягає максимальних висот гуманістичного і духовного рівня, вища школа має підвести студента до розуміння необхідності власного особистісного і професійного розвитку. У проекції моделі особистісного і професійного розвитку майбутнього спеціаліста цей розвиток відбувається за трьома векторами: "особистісні смисли - професійний роз-виток - культуротворчість".У цілому, проблема особистісного і професійного розвитку майбутніх фахівців має важливе значення в плані виявлення й актуалізації резервів, які сприяють успішній навчальній і професійній діяльності, професійному розвитку і заслуговує подальшої науково-теоретичної і практичної розробки.


Література
Бердяев Н. Смысл творчества // Философия творчества, культуры и искусства: В 2 т. — Т.1. — М.: Искусство, 1994. - 628 с.
Бех І.Д., Вознюк О.В. Деякі аспекти нової виховної парадигми (в контексті творчості А.С.Макаренка) // Педагогіка і психологія. - 2001. - №1. - С.5-17.
Библер В.С. Культура. Диалог культур // Вопросы философии.-1989.-№6.-С.31-43.
Битянова Н.Р. Психология личностного роста. Практическое пособие по проведению тренинга личностного роста психологов, педагогов, социальных работников. - М.: Международная педагогическая академия, 1995. - 64 с.
Братусь Б.С. Опыт обоснования гуманитарной психологи // Вопросы психологии. - 1990. - № 6. - С.9-17.
Братусь Б.С. Аномалии личности. - М.: Мысль, 1988. - 360 с.
Василюк Ф.Е. Психология переживання различных критических ситуаций // Психологический журнал. - 1995. -№5.-Т.16.-С.104-114.
Ващенко Г. Виховний ідеал: Підручник для педагогів, виховників, молоді, батьків. - 3-є вид. - Т.1. - Полтава: Редакція газети "Полтавський вісник", 1994. - 191 с.
Воробьева Л.И. Гуманитарная психология: предмет и задачи // Вопросы психологии. - 1995. - №2. - С.19-31.
Кузовкин В.В. Теоретико-методологические проблемы личностного роста студентов // Инновации в образовании. -.2001. -№ 1.-С. 103-121.
Левитан К.М. Основы педагогической деонтологии.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок