Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Скачати курсова робота безкоштовно: Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ

Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ / сторінка 8

Назва:
Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зіставлення двох підходів до розгляду структури особистіс-ного і професійного розвитку показує наступне. Перший спосіб, подаючи ступеневу структуру особистісного розвитку, вимагає виявлення й опису механізмів сходження студента цими ступе-нями, переходу його з одного рівня на інший. Другий спосіб, вказуючи на ці механізми, вимагає виявлення якісних змін, що відбуваються в процесі особистісного і професійного розвитку, описом яких займається перший спосіб. При цьому перший спо-сіб на практиці може більше використовуватися для діагностики рівня розвитку особистості, тоді як другий - для організації процесу особистісного і професійного розвитку, побудови відповідних тренінгів і програм. Як перший, так і другий є надзвичайно важливими. Однак, виходячи з наявної ситуації у вищій школі, актуальнішим є завдання організації процесу особистісного розвитку, органіч-ного залучення до підготовки фахівців-професіоналів таких складових і умов, які б сприяли його здійсненню. Завдання діагностики може вийти на перший план щодо актуальності лише тоді, коли в Україні будуть забезпечені всі умови і створена структура, яка здійснюватиме особистісний і професій-ний розвиток фахівців з вищою освітою. Лише в цьому випадку діагностика буде не просто визначати рівень особистісного і професійного розвитку студента, а буде пропонувати певний комплекс необхідних заходів і умов, що могли б допомогти майбутньому фахівцю в здійсненні особистісного і професій-ного розвитку. Тому докладніше розглянемо другий підхід до опису структури особистісного розвитку, який дає змогу певною мірою програмувати цей процес і перейти до його практичної реалізації засобами інноваційних технологій навчання та освітнього середовища вищого навчального закладу.


III. Психологічні умови особистісного і професійного розвитку студентів
Соціальні умови можуть прискорити чи уповільнити професійний розвиток особистості студента. Основними соціальними факторами, які впливають на цей процес, крім використання інноваційних технологій викладання й надання консультаційної та психологічної допомоги в університеті, є: бюджет вільного часу студента, стиль життя студентських груп і їх формальних лідерів, стан навчально-матеріальної бази університету, наявність можливостей для творчої роботи і самовдосконалення, матеріально-побутові умови життя студен-тів. Важливою передумовою професійного розвитку особистості студента є його спрямованість, що проявляється у професійних установках і ціннісних орієнтаціях. Сформована позитивна установка на майбутню професію і самоосвіту, орієнтація на культурно-гуманістичні цінності обумовлює прогресивний розвиток особистості студента і успішність його подальшої професійної діяльності.Процес прогресивного особистісного і професійного розвитку студента може активізуватись на будь-якому етапі за умови створення освітніх ситуацій виконання професійної ролі по-новому, зокрема з допомогою вправ і процедур комунікатив-ного тренінгу, який, подолавши деперсоніфікацію існуючої системи вищої освіти, змінює негативні професійні установки, підвищує мотивацію самовдосконалення, сприяє саморозвитку особистості студента завдяки рефлексивній позиції, оволодінню ефективними способами вільної, демократичної, соціально відповідальної поведінки.Кращому особистісно-професійному розвитку сприяла б зміна освітньої ситуації студентів. Адже сьогодні байдуже, незацікавлене ставлення студентів до курсів викликане тим, що для них якість освіти, за великим рахунком, не має ніякого значення. Звичайно, в анкетах вони відмічають свої великі надії на навчання, своє бажання стати хорошими професіоналами.Однак, установці студента на особистісний і професійний розвиток сприятиме ситуація необхідності постійної роботи студента над собою, і не лише з фаху, а й із загальних дисциплін, у тому числі й з історії. Розкриття різних рівнів особистісного і професійного розвитку через призму соціального розвитку вимагає побудови теоретичної моделі, у якій фіксуються, насамперед, особливості розвитку особистісних смислів, ціннісних установок і орієнтацій студента, сфери його потреб і мотивів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Психологічні засади особистісного і професійного розвитку студ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок