Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічні умови попередження девіантної поведінки в студентів

Психологічні умови попередження девіантної поведінки в студентів

Назва:
Психологічні умови попередження девіантної поведінки в студентів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Психологічні умови попередження девіантної поведінки в студентів


Зміст
Вступ
Розділ І. Проблема девіантної поведінки в психології
1.1 Поняття «девіантна поведінка».
1.2 Форми прояву порушення поведінки
Злочинність.
Алкоголізм.
Наркоманія.
Суїцид.
Проституція.
Розділ ІІ. Психологічні умови попередження девіантної поведінки в студентів
2.1. Девіантна поведінка як психологічна проблема.
2.2. Умови, що приводять до девіантної поведінки, та психологічні умови їх попередження.
Результати дослідження
Висновки
Література


Вступ
Проблема девіантності є однією з актуальних проблем психології вищої школи. Ріст масштабів злочинності, труднощі корекції девіантного поводження, наявність безлічі теоретичних концепцій обумовлюють особливий інтерес до вивчення цього явища. У дослідженнях девіантної поведінки значне місце приділяється вивченню причин, умов його виникнення і розвитку, попередження і подолання. Серед основних факторів, що приводять до девіантності, традиційно виділяються вплив спадково-біологічних факторів, найближчого соціального оточення, його особистісні характеристики, особливості правосвідомості і морально-вольового розвитку. Слід також враховувати схильність до нервових і психічних порушень, пов'язаних з новою соціальною середою.
Важливим напрямком вивчення студентської асоціальності є аналіз психологічних особливостей девіантного студента. Ці особливості відносяться як до власне психологічних якостей суб'єкта (рівень агресії, характеристики емоційної і вольової сфери тощо), так і до системи соціально- психологічних якостей ( на спрямованість особистості, особливості комунікативного стилю, рівень конформності, приналежність до неформальних груп асоціальної спрямованості).
Хоча проблема девіантності широко досліджується філософами, правознавцями, соціологами, психологами і педагогами, єдиного розуміння того, що таке девіантна поведінка, немає. Найбільш вірною, на наш погляд, є точка зору В.І. Кудрявцевої, відповідно до якої „соціальні відхилення в сфері індивідуальної поведінки є вчинки конкретних людей, що забороняються нормами права, моральності, правилами гуртожитку". У цьому визначені девіантності припускається порушення будь-яких соціальних норм ( карних, правових, моральних), незалежно від того, чи мають вони тенденцію переростати в злочинну поведінку чи ні. І,С, Кін істотно розширює границі девіантної поведінки, включаючи пияцтво, уживання наркотиків, агресивність, здатні привести людину до протиправних дій. Психологи бачать одну з основних причин девіантності у незадоволеній потребі в самоповазі, що і приводить до зниження його рівня. Саме знижена самоповага викликає бажання робити щось. Здатне змінити цей стан. Подібне поводження пов'язане з усіма видами девіантності – нечесністю, здійсненням правопорушень, уживанням наркотиків, пияцтвом, агресивністю і суїцидальністю, різними психічними порушеннями. Формуванню девіантної поведінки сприяють і такі соціальні фактори, як невпорядкованість сімейного життя, труднощі в навчанні, травматичні життєві події, вплив девіантної субкультури або групи і багато чого іншого.
Основними критеріями девіантності є :
Деліквентність ( потенційна можливість до здійснення правопорушень);
Порушення моральних норм (аморальні вчинки);
Педагогічна занедбаність (непіддатливість до педагогічного впливу) або соціальна (невихованість, неосвіченість);
Протиправність ( порушення встановлених законом норм суспільної поведінки).
Девіантна поведінка спрямована проти цінностей суспільства і суперечних інтересів, представляє явище не тільки антигромадське, але і (потенційно) соціально небезпечне.


Розділ І. Проблема девіантної поведінки в психології
1.1 Поняття «девіантна поведінка».
Перед тим як сформулюємо означення девіантна поведінка, зробимо невеликий «метафізичний » відступ.
Існування кожної системи (фізчної, біологічної, соціальної) – динамічний стан, єдність процесів збереження та зміни. Девіації (флуктуації в неживій природі, мутації – в живій) є загальною формою , механізмом, засобом зміни , а, відповідно, і життєдіяльності, розвитку кожної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Психологічні умови попередження девіантної поведінки в студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок