Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Наукові та життєві психологічні знання, іх несхожість та взаємини

Наукові та життєві психологічні знання, іх несхожість та взаємини

Назва:
Наукові та життєві психологічні знання, іх несхожість та взаємини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,30 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
Наукові та життєві психологічні знання, іх несхожість та взаємини
 


ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………….3
Життєва і наукова психологія………………………………………………..4
Внутрішній світ людини в життєвій психології…………………………….7
Розходження життєвого і наукового психологічного знання……………10
Труднощі наукового знання…………………………………………………14
Висновки………..………………………………………………………………..19
Література………………………………………………………………………..20
ВСТУП
Сучасна психологія є складно організованої і широко розгалуженою системою знання, що є основою для багатьох гуманітарних практик. Кожна сфера громадського життя повинна вибудовувати власну систему психологічного забезпечення, буквально викроюючи її по своїх цільових орієнтирах із усього масиву психологічних знань. Найбільшою мірою сказане має відношення до педагогічної діяльності, до практики сучасного наукового знання.
Кожна людина поза вивченням психологічної науки має представлення про людську психологію, володіє знаннями життєвої психології. У чому ж відмінність знань життєвої психології від понять наукової психології? Чому педагогу необхідна наукова психологія людини?
Психологія тільки тоді відповідає такому високому призначенню, коли вона адекватна задачам розвитку людини, професійної діяльності педагога, відповідає тенденціям розвитку сучасної гуманітарної і педагогічної думки.
1. Життєва і наукова психологія
Внутрішній світ людини називають також суб'єктивним, підкреслюючи тим самим його приналежність конкретному суб'єкту, тому що сприймає, мислить, переживає завжди визначена людина.
Існує ще одне позначення внутрішнього, суб'єктивного світу людини — психологічний світ. Усі ці поняття в даному контексті є синонімами. У повсякденному житті для позначення реальності внутрішнього світу користаються також поняттям «щиросердечне життя людини». Щиросердечне життя чи людини його внутрішній (суб'єктивний) світ— це специфічна область науки психології, іншими словами предмет вивчення психологічного знання.
Для людини, що усвідомлює себе, наявність внутрішнього життя — первинна і самоочевидна реальність. Думки про зовнішній світ, переживання подій своєї самовідчуття, внутрішнє почуття виступають для людини прямим і безпосереднім доказом його існування у світі. Наприклад, знамення«Cogito erqo sum» («Мислю — отже існую», французького філософа Р.Декарта вказує, що мислення — єдиний критерій вірогідності власного існування.
Світ явищ внутрішнього життя людини надзвичайно багатий і різноманітний. У своїй свідомості людина зберігає образи світу, у якому він живе, він має представлення про навколишній, розуміє і пояснює природний і соціальний світи. Інакше кажучи, людина має світогляд: картину світу й образ самого себе (образ Я) у цьому світі.
Але образ світу в людини відрізняється від образа світу, створеного в природознавстві і суспільствознавстві. І не тому, що в даного індивіда він незрівнянно менш повний, менш адекватний і розчленований. Людські образи, представлення і думки, по вираженню психолога А.Н.Леонтьева, упереджені, вони пронизані емоціями, почуттями, переживаннями. У вираженні «суб'єктивний світ людини» мається ще один відтінок: людське сприйняття зовнішнього світу — це живе, емоційно пофарбоване сприйняття, що залежить від наявних у суб'єкта бажань, настроїв, що нерідко приводять до перекручування щирої картини світу. Неможливо уявити собі людини, позбавленого почуттів і переживань. Наш внутрішній досвід учить, що предмети, що не викликають емоційного відгуку в нашій душі, залишають нас байдужими, сприймаються як зовнішнє тло.
У психіатрії описаний стан пацієнтів, образно назване «емоційною тупістю». Воно виявляється в тім, що хворі не випробують ніяких бажань і почуттів. Коли хворі представлені самі собі, то вони бездіяльні, байдужні, безвладні: не починають за власною ініціативою ніяких дій, у тому числі по задоволенню своїх органічних потреб.
Саме наявність вищих почуттів — сорому, каяття, совісті, любові і т.д. — відрізняє людини від тварини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота на тему: Наукові та життєві психологічні знання, іх несхожість та взаємини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок