Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Використання конкретних методик в об’єктивних психологічних дослідженнях

Використання конкретних методик в об’єктивних психологічних дослідженнях

Назва:
Використання конкретних методик в об’єктивних психологічних дослідженнях
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,54 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Використання конкретних методик в об’єктивних психологічних дослідженнях


ЗМІСТ
. Вступ 3
1. Принципи психологічної науки 4
2. Наукові джерела знань про психіку 7
3. Вимоги до побудови і використання методів
психології 8
4. Пізнавальні дослідницькі методи 10
5. Методи активного впливу на особистість 16
Висновки 19
Список використаної літератури 20


ВСТУП
Характер предмета і принципів психологічної науки визначає її методи. Сучасна наукова психологія зосереджує свої зусилля як на подальшому вивченні психіки, дослідженні теоретичних проблем розвитку й діяльності особистості, так і на розв’язанні практичних завдань оптимізації поведінки та діяльності особистості у сфері науки, виробництва, культури, медицини тощо.
За своїми методами психологія суттєво відрізняється від інших наук. Специфіка психологічної дійсності вимагає розробки і застосування спеціальних методів її пізнання та формування. Тому у творенні свого методичного інструментарію психологічна наука спирається на певні методологічні принципи. Ці принципи з необхідністю визначають вимоги до побудови й використання методів психології. У формуванні науки значну роль відіграли такі дослідники, як П.П. Блонський, Л.С. Виготський, С.Л. Рубін штейн, Б.Г. Ананьєв, Б.М. Теплов, К.К. Платонов, Б.Ф. Ломов.
Вивчая закономірності психічних явищ, психологи відкривають сутність процесу відображення об’єктивного світу в мозку людини, з’ясовують, як регулюєються дії людини, як розвивається психічна діяльність і формуються психічні властивості особистості. Оскільки психіка, свідомість людини є відображенням об’єктивної дійсності, вивчення психологічних закономірностей означає насамперед встановлювання залежності психічних явищ від об’єктивних умов життя та діяльності людини. Ці психічні явища вивчаються за допомогою конкретних методик об’єктивно-психологічних досліджень.


Принципи психологічної науки
Отримання наукових знань про таке складне явище, яким є психіка, значною мірою залежить від підходу дослідника до об’єкта пізнання. Цей підхід визначається системою методологічних засад, або принципів.
У дослідженнях Л.С. Виготського, Б.Г. Ананьєва, С.Л. Рубінштейна, О.М. Леонтьєва були закладені методологічні основи сучасної наукової психології. Узагальнюючи методологічні здобутки цих дослідників, український психолог О.М. Ткаченко виділив та об’єднав у цілісну систему основні принципи психологічної науки – принцип детермінізму, принцип відображення, принцип єдності психіки й діяльності, принцип розвитку психіки, системно-структурний принцип.
Принцип детермінізму розкриває причини виникнення психіки у філогенезі та онтогенезі, закономірну зумовленість психічних явищ та психічних властивостей людини. Принцип детермінізму має велике значення не лише для пізнання психіки й розробки психологічної теорії, а й для пошуків шляхів передбачення, виховання психічних властивостей людини, керування ними. Дійсними детермінантами психіки є процес і продукт взаємодії об’єкта з суб’єктом. У процесі взаємодії представлене у взаємозв’язку заломлення як зовнішнього через внутрішнє, так і внутрішнього через зовнішнє. Психіка суб’єкта де термінується процесом і продуктами актуальної та пост актуальної взаємодії з об’єктом і водночас сама виступає як важлива детермінанта поведінки і діяльності людини.
Є кілька рівнів детермінації в залежності від рівня розгляду суб’єкта – як організму, як індивіда і як особистості. На рівні організму суб’єкт підпорядкований біопсихічним детермінантам – спадковим і здобутим, що зумовлюють реактивний характер організації поведінки, єдність суб’єкта на психофізіологічному рівні. Індивід – це суб’єкт суспільних відносин у процесі засвоєння соціального досвіду, котрий визначається соціопсихічним рівнем детермінації. Особистість – це вищій рівень прояву активності суб’єкта, який утворює особливий «підрівень» соціопсихічної детермінації, що характеризує соціально неповторні, оригінальні властивості психіки людини, здатність до творення нового суспільного досвіду та само творення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота на тему: Використання конкретних методик в об’єктивних психологічних дослідженнях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок