Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Проблеми взаємовідносин дітей-інвалідів з ровесниками та дорослими

Проблеми взаємовідносин дітей-інвалідів з ровесниками та дорослими

Назва:
Проблеми взаємовідносин дітей-інвалідів з ровесниками та дорослими
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,63 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Проблеми взаємовідносин дітей-інвалідів з ровесниками та дорослими


План


ВСТУП
Про них звичайно говорять: діти з обмеженими можливостями – інваліди по зору, діти, які страждають захворюваннями опорно-рухового апарата.
А тим часом, це просто діти, що більше, ніж хто-небудь, мають потребу в спілкуванні, увазі, турботі. Але інвалідність ізолювала їх від суспільства, утрудняючи фізичний, психічний і особистісний розвиток.
Вкрай вузьке коло друзів, з якими спілкуються такі діти, у той час як поруч існує великий світ, незнайомий і малодоступний для них.
У Декларації ООН про права інвалідів сказано, що "інваліди мають невід'ємне право на повагу їхньої людської гідності незалежно від походження, характеру і серйозності каліцтв... мають цивільні і політичні права, право на економічне і соціальне забезпечення, на медичне, психічне чи функціональне лікування, на відновлення здоров'я і положення в суспільстві, на утворення, ремісничу професійну підготовку і відновлення працездатності; на допомогу, консультації, на послуги по працевлаштуванню й інші види обслуговування, що дозволять їм максимально виявити свої можливості і здібності і прискорять процес їхньої соціальної інтеграції і реінтеграції".
Актуальність теми досліджень. Тільки в останні десятиліття в нашій країні суспільство помітило величезний соціальний шар інвалідів і осіб, що мають виражені порушення в стані здоров'я. Екологічні катастрофи, війни, криміногенна обстановка, обтяжена спадковість, захворювання, травми, каліцтва, отримані на виробництві, у побуті, на транспорті і т.п., щорічно збільшують число дітей-інвалідів.
Патологічні процеси, що розвиваються в результаті хвороби, з одного боку, руйнують цілісність і природність функціонування організму, з іншого боку - викликають в дітей-інвалідів комплекси психічної неповноцінності, що характеризуються тривогою, утратою впевненості в собі, пасивністю, чи ізольованістю, навпаки, егоцентризмом, агресивністю, а часом і антисоціальними установками.
Створення оптимальних умов для життєдіяльності, гармонізація контакту з навколишнім світом, успішного лікування і наступних корекцій, психолого-педагогічній реабілітації, соціально-трудовій адаптації й інтеграції цих дітей у суспільство відноситься сьогодні до числа першорядних державних задач. Тому вивчення проблем взаємовідносин дітей-інвалідів з ровесниками та дорослими є дуже актуальною задачею на сьогодні.
Метою роботи є дослідження проблем, які утруднюють взаємовідносини дітей-інвалідів з ровесниками і дорослими для розробки шляхів по їх подолання.
Об’єктом роботи виступає процес формування особистості дітей-інвалідів.
Предмет роботи: особливості взаємовідносин дітей інвалідів з ровесниками та дорослими.
Гіпотеза, яка висувалася для перевірки в роботі наступна: однією з головних проблем у взаємовідносинах дітей-інвалідів з ровесниками та дорослими є їх негативна установка в сфері “власного Я”, що проявляється в особистісній дезадаптації як в даній сфері, так і в загальній. Через це основна корекційна робота з даною категорією дітей має бути спрямована на формування позитивного образу “Я” та конструктивного мислення.
Для досягнення мети в роботі вирішувалися наступні завдання:
Проаналізувати особливості розвитку особистості дитини-інваліда;
Розглянути роль взаємовідносин у формуванні особистості дитини- інваліда;
Провести дослідження рівня особистісної адаптованості дітей інвалідів;
Намітити основні шляхи корекційної роботи по підвищенню особистісної адаптованості дітей-інвалідів.


1. ТЕОРЕТИЧНІ ПІДХОДИ ДО ВПЛИВУ ВЗАЄМОВІДНОСИН НА ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ-ІНВАЛІДА
1.1. Значення взаємовідносин у формуванні особистості в дитинстві
Особистість формується у людини не відразу. Процес формування є складним і відбувається в кілька етапів.
На першому етапі, приблизно до трьох років, дитина цілком опановує займенником "я" і починає активно самовиражатися в мові.
Головну роль у процесі формування внутрішнього світу грають наслідування і представлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Проблеми взаємовідносин дітей-інвалідів з ровесниками та дорослими

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок