Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Діяльність: поняття, сутність та основні характеристики

Діяльність: поняття, сутність та основні характеристики

Назва:
Діяльність: поняття, сутність та основні характеристики
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Діяльність: поняття, сутність та основні характеристики


Зміст


Вступ
Категорія діяльності є центральною для системно-діяльнісного підхо-ду в психології. Діяльність розглядається тут як одиниця життя, сис-тема активних взаємин людини зі світом, що опосередковується і регу-люється психікою. На відміну від діяльності тварин вона підпорядкову-ється не лише біологічним, а й соціальним закономірностям Діяльністю людина перетворює предмети природи на засоби задоволення своїх потреб, а образи, що виникають при цьому, втілюються в діяльності, начебто «застигають» у світі культури.
Народжуючись, дитина знаходить цей світ позначеним за допомогою мови. Освоюючи втілене у такий спосіб ідеальне, засвоюючи значення, вона залучається до культури, водночас усвідомлюючи і довкілля, і саму себе. Діяльність, опосередкована вже образом свідомості, тиняючись із предметною дійсністю, закономірно ускладнюється, разом з цим збага-чується й образ, що опосередковує її. При цьому збагачується людина: вона переходить на новий рівень взаємодії зі світом, заявляє про себе як що особистість.
Як і саме життя, діяльність — багаторівневий процес, що змінює свої характеристики залежно від рівня, на якому функціонує.
На рівні індивіда — це активність, що реально пов'язує суб'єкт з об'єктом.


1. Поняття про діяльність
Нормальний стан людини, якщо тільки вона не спить - активний, діяльний стан. Поки людина живе, вона постійно діє, щось робить, чимось зайнята - трудиться, вчиться, займається спортом, грає, спілкується з людьми, читає і т.д. Словом, вона виявляє активність - зовнішню (рух, операції, м'язові зусилля) або внутрішню (психічна активність, що спостерігається навіть у нерухомої людини, коли він міркує, читає, пригадує і т.д.). Проте розрізняти зовнішню і внутрішню активність можна лише умовно. Як показали дослідження, робота думки навіть тоді, коли людина зовнішньо не виявляє активності, пов'язана з мовно-руховими мікрорухами (які можна зареєструвати). Те, що ми називаємо «мисленням про себе», є промовляння «про себе», тому що мислення дорослої нормальної людини існує в мовній формі. Тому будь-яка діяльність людини завжди пов'язана з зовнішнім рухом, рухом його м'язів.
Діяльність - це активність людини, спрямована на досягнення свідомо поставлених цілей, пов'язаних із задоволенням її потреб і інтересів, на виконання вимог до нього з боку суспільства і держави.
Без діяльності неможливе людське життя. У процесі діяльності людина пізнає навколишній світ. Діяльність створює матеріальні умови життя людини, без яких вона не може існувати, - їжу, одяг, житло. У процесі діяльності створюються духовні продукти: наука, література, музика, живопис. У процесі діяльності людина змінює навколишню дійсність, своєю працею перетворить навколишній світ: пустині стають квітучими садами, ріки змінюють русло і напрямок, у тундрі і тайзі виникають міста. Діяльність людини формує і змінює його самого, його волю, характер, спроможності.
Діяльність людини принципово відрізняється від поведінки тварин, навіть якщо ця поведінка достатньо складна. По-перше, діяльність людини носить свідомий характер - людина усвідомлює ціль і засоби її досягнення, передбачає результат. По-друге, діяльність людини пов'язана з виготовленням, вжитком і збереженням знарядь праці. По-третє, діяльність людини носить суспільний характер, вона здійснюється, як правило, у колективі і для колективу.
Діяльність визначається (детермінуєтья) суспільно-історичними умовами. У залежності від вимог суспільства діяльність людини набуває різноманітний характер. Розглянемо, наприклад, трудову діяльність людини. За всіх часів і епохи людина займалася трудовою діяльністю. Але в умовах капіталістичного суспільства працююча людина стає придатком машини, і його діяльність направляється капіталістом тільки на те, щоб одержати великий прибуток.
У нашій країні в зв'язку зі зміною суспільних умов сама трудова діяльність усе більше і більше стає потребою людини, у ній розкриваються кращі сторони особистості вітчизняних людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Діяльність: поняття, сутність та основні характеристики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок