Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психокорекція підлітків із психопатіями й акцентуаціями характеру

Психокорекція підлітків із психопатіями й акцентуаціями характеру

Назва:
Психокорекція підлітків із психопатіями й акцентуаціями характеру
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,30 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
з психології
Психокорекція підлітків із психопатіями й акцентуаціями характеру


Важливим чинником ризику виникнення адиктивної поведінки є психопатії й акцентуації характеру.
Навіть ті діти, які живуть у гармонійній родині, у підлітковому віці можуть стати соціальне дезадаптованими за рахунок проявів психопатичного розвитку або декомпенсації деяких акцентуацій ха-рактеру.
У цьому випадку, незважаючи на те що у підлітка є бажання поводитися належним чином, він через різноманітні обставини, пов'язані з міжособистісними стосунками, зробити цього не мо-же. За неправильного підходу негативні прояви посилюються. Якщо ж до акцентуйованого підлітка застосовується правильний педагогічний підхід, його загострені риси характеру згладжують-ся, компенсуються.
Підліток з нестійкою акцентуацією характеру потребує постій-ного контролю, вимогливості, дисципліни. Наприклад, у навча-льному закладі армійського типу (суворівське, авіаційне, танкове училище) такий підліток підкорюватиметься вимогам порядку вже за рахунок того, що йому притаманна навіюваність, наслідування того, як поводяться однолітки, що його оточують. Таким чином, у сприятливому мікросередовищі, де прикладом для наслідуван-ня є позитивні лідери, а норми поведінки не суперечать соціаль-не схвалюваним нормам, підліток з нестійкою акцентуацією буде мало чим відрізнятися від оточуючих. За умов контролю з боку батьків він може добре навчатися та нормально поводитися. У майбутньому, якщо він потрапить у сприятливий трудовий колектив, де також переважають соціальне спрямовані стереоти-пи поведінки, обере собі ніжну супутницю життя, яка все ж таки є лідером і тактовно спрямовує його, то доля такої людини скла-деться цілком благополучно.
Гіпертимний підліток, навпаки, не витримає чіткої регламентації поведінки та постійного контролю. Для нього такі умови будуть згуб-ними, оскільки необхідність підкорятися, пригнічувати свою ак-тивність є для нього психотравмуючим чинником. Необхідно шука-ти інший засіб впливу, що дає можливість спрямувати енергію гіпертима в правильне русло. Таких підлітків слід заохочувати до діяль-ності, яка потребує кмітливості, рішучості, наполегливості. Це мо-жуть бути, наприклад, організація дискотек або інших шкільних вечорів, туристських походів, спортивних змагань, різноманітних заходів, де потрібно проявити активність, уміння швидко орієн-туватися, де можна задовольнити прагнення до лідерства, новатор-ства. Головне — урізноманітнити його діяльність, зацікавити новими завданнями, які він повинен розв'язувати добровільно й самостійно.
Складніше знайти шляхи корекції поведінки підлітків з екс-плозивним (збуджуваним) типом акцентуації характеру. Тут основ-на умова — індивідуалізація свідомості, її інтелектуалізація, окультурювання. Тільки розвиток духовності такого підлітка, особистісна зрілість, прищеплення йому стійких моральних переко-нань можуть спонукати його до самовиховання. Підліток повинен, перш за все, зрозуміти особливості свого характеру і сам постави-ти перед собою мету навчитися контролювати свої спалахи гніву.
Під час психокорекційної роботи бажано проводити індивіду-альні бесіди та тренінги, спрямовані на зменшення агресії, посилен-ня самоконтролю та пошук ефективних шляхів досягнення лідерст-ва. Цьому дуже сприяють заняття атлетизмом, единоборствами. Задачею психолога є заспокоїти підлітка, переконати його в тому, що він зможе керувати своїм емоційним станом і що цього можна навчитися. Необхідно формувати якийсь індивідуальний механізм, який перериває спалах роздратування та злості: зосередження на реальних зорових враженнях, відчуття напружень у тілі, зміна пози, внутрішнє промовляння заспокійливої фрази тощо. Підлітку треба підказати прийоми, за допомогою яких він зуміє відслідкувати в собі момент зародження афективного спалаху та спробувати переклю-чити увагу на інші почуття чи об'єкти, не даючи можливості своє-му роздратуванню блокувати мислення.
Треба також навчити збудливого підлітка соціальне схвалюваним засобам розрядки агресивного стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Психокорекція підлітків із психопатіями й акцентуаціями характеру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок