Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Вплив сім'ї на виникнення шизофренії

Вплив сім'ї на виникнення шизофренії

Назва:
Вплив сім'ї на виникнення шизофренії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,76 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
Вплив сім'ї на виникнення шизофренії


Зміст
Вступ………………………………………………………….……3
Розділ 1
Шизофренія як форма відхилення розвитку особистості……..…...6
Сім’я, як один з визначальних факторів впливу на становлення особистості та її значення в етіології шизофренії…………………12
Розділ 2
2.1 Обґрунтування методик………..……………………………………….19
2.2 Аналіз отриманих результатів………………………………………….27
Висновки……………………………………………………………………...32
Список використаної літератури…………………………………………….33
На сучасному етапі розвитку патопсихології та клінічної психології точно не відомо, що ж таке шизофренія і які причини її виникнення. Загально вживаним є термін, запропонований австрійським психіатром Брейєром, який визначає захворювання так: «шизо» – розщеплення, «френос» – душа (пряме значення – здається). Також існує і інше розуміння даного терміну, що близьке до значення попереднього визначення. За ним назва шизофренія походить від грецьких слів схизо – розщеплення і френія – душа, психіка, бо одним із характерних симптомів хвороби є своєрідне розщеплення, розірваність мислення[9, ст. 246]. Найбільш характерним є розщеплення між емоційною сферою і інтелектуальною, з домінуванням інтелекту. На початку захворювання емоції проявляються без будь-яких відхилень. Проте хворі можуть висловлювати в розмові складні інтелектуальні конструкції. З прогресуванням захворювання психічні дефекти зростають.
Також не відомими залишаються і причини виникнення хвороби. З цього приводу існує також кілька теорій, що мають своїм завданням пояснити природу виникнення захворювання. Деякі з них говорять про те, що каталізатором розвитку шизофренії можуть слугувати виховні та комунікативні відхилення в розвитку і соціалізації дітей.
Важливе значення в даних теоріях відводиться і впливу сім’ї на психологічний стан людини. Так, деякі дослідники вважають фактор взаємин в сім’ї, зв’язок матері і дитини, матері і батька, батька і дитини та стосунків між самими дітьми, одним із ключових факторів. Важливе значення надається впливу гіпер опіки матері, особливо до дітей з психофізичними відхиленнями, диференціація ставлення батьків до дітей різного віку, статі, виділення когось з дітей.
Міланською групою психотерапевтів був проведений експеримент в якому взяло участь 15 сімей з дітьми хворими на шизофренію. Після тривалої бесіди їм було запропоновано таке завдання: 2-3 рази в тиждень батьки повинні були підготувати все необхідне для харчування та безпеки дітей. Після цього подружжю пропонувалось решту цього дня провести разом, але поза межами власної домівки. Наслідком таких дій (за умов точного виконання умов та завдання батьками) була редукція симптоматики шизофренії та зняття діагнозу в половини досліджуваних дітей [шліппе,]. Такий терапевтичний вплив вчені приписують особливостям спілкування дітей між собою (відсутність нагляду з боку батьків, певного роду «зрівнялівка» дітей між собою, актуалізація їх самоконтролю, емпатійності та ін.)
Саме тому темою нашої курсової роботи виступає визначення проблематики впливу сім’ї на розвиток шизофренії, що має велике значення для сучасної психіатрії та патопсихології. Розуміння впливу даного інституту соціалізації сприятиме кращому розумінню самих хворих та допоможе в процесі їх адаптації до нормального, повсякденного життя. Використання отриманих даних дослідження сприятиме глибшому розумінню причин виникнення шизофренії, особливостей її розвитку, прогнозуванню перебігу хвороби; своєчасному впливу на хворого з метою редукції симптоматики шизофренії та проведенню ефективних профілактичних заходів.
Важливим для психічного здоров'я дити-ни є психологічний клімат сім'ї. Він суттє-во впливає на дитину, спричиняє стан комфорту або ж дискомфорту.
Деякі батьки не лише не можуть бути взірцем для своїх дітей, а й негативно впливають на їхній психічний стан. Вивчення дитячих неврозів (як, до речі, і функціональних розладів у мовленні, зокрема, заїкання) свідчить, що вони мають дуже тісний зв'язок із психогенною дією конфліктів між батьками у присутності дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Вплив сім'ї на виникнення шизофренії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок