Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічна готовність першокласників

Психологічна готовність першокласників

Назва:
Психологічна готовність першокласників
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,41 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Характеристика компонентів психологічної готовності до шкільного навчання
Мотиваційна
Емоційно-вольова
Інтелектуальна
Комунікативна
Морфогенетична
РОЗДІЛ 2. Вікові особливості психомоторики першокласників
2.1 Помилки вчителів під час навчання 6-літок.
2.2 Особливості 6-літніх дітей
2.3 Відмінності психологічної готовності до школи дітей 6-ти та 7-літнього віку
РОЗДІЛ 3. Діагностика психологічної готовності дітей до школи
3.1 Логічні завдання
Пам'ять дитини
Варіант бесіди
Визначення домінування пізнавального чи ігрового мотиву дитини
РОЗДІЛ 4. Рекомендації для педагогів та батьків
ВИСНОВОК


ВСТУП
Успiшнiсть навчання дiтей великою мірою визначається тим, наскільки готовими до цієї нової і складної дiяльностi прийшли вони до школи. Тому знайомлячись з кожною дитиною пiд час прийому її до школи, вчителi намагаються передбачити, як вона навчатиметься, які труднощi можyтъ виникнути у неї на цьому шляху. Проте, хоча з питання готовності дiтей до шкiльного навчання не так уже й мало психолого-педагогiчних досліджень i нaвіть дiагностичних розробок, через тривалу вiдcyтнiсть психологiчної служби в систeмі освiти практично вони не використовувалися. Дiтей обстежував педагог, покладаючись на свiй досвiд та iнтуїцiю. З появоюю в школi психолога його стали залучати, а в багатьох випадках правильнiше було б сказати "допускати", до обстеження дiтей разом iз педагогом, хоча його висновки i рекомендації частiше залишаються невикористаними. I тут постає питання про мету дiагностики готовносi дiтей до школи. Одна справа, коли йдеться про диференцiйоване навчання, про отимiзацiю можливостей кожної дитини, про допомоry слабким, iнша - коли на мeтi є добiр до школи кращих учнiв i намагання по можливостi уникнути тих, що вочевидь матимуть проблеми з навчанням. Таке змагання за кращий контингент активiзувалося iз зростанням мережi елiтних шкiл i класiв. Саме вони маютъ більшi можливостi вибору, залишаючи для звичайних масових шкiл слабших дiтей.
Очевидно ця боротьба мiж школами за кращих учнiв зумовила розпорядження Міністерствa освiти i науки заборонити тестування дiтей за piвнeм шкiльних знань i навичок пiд час прийому їx до школи, наголос на неправомірності добору дiтей до шкооли за сформованiстю шкiльних навичок був, безсумнівно слушним. Проте згадане розпорядження було витлумачене по-рiзному. Можливо, слово "тестування" збудило удекого пiдозрiле ставлення до психологiв з їx дiагностикою, яке ще десь жеврiло з часiв розгрому педологiї, а може й острах, що психологи разом iз добре пiдготовленими до школи дiтьми навиявляють зовсiм не готових i на це треба буде якось реагyвати. Як би там не було, але саме психологiв стали відсторонювати вiд обстеження дiтей на предмет їхньої готовності до навчання. А тим часом розпочата диференцiацiя за цiею ознакою продовжується i, мабуть, її вже не спинити. От тiльки методи i завдання її потребують переосмислення. Що ж до поняття тестування, яке в широкому розумiннi означає просто випробування, дiагностування з допомогою розв'язання певних завдань, нiякого негативного змiсту не має. Справа тільки в тому хто, з якою метою i наскiльки квалiфiковано здiйснює тестування.
Безумовно, психологiчне обстеження дiтей пiд час з'ясування їхньої готовності до навчання має здiйснювати психолог. Психологiчна служба системи освiти ще доситъ молода, можна говорити про неоднаковий piвeнь квалiфiкацiї психологiв, що в нiй працюютъ, проте він невпинно пiдвищується, психологи отримуютъ спецiальну пiдготовку питань дiагностики, i переважна бiльшiсть iз них спроможна впоратися з такою роботою. Квалiфiкацiя педагога не менш складна, але дещо iнша, i його посадовi обов'язки психологiчного дiагностування не передбачають, хоча він украй потребує поiнформованостi про психологiчнi особливостi дiтей, з якими щоденнно працюватиме. Саме тут вiдкривається простiр для творчої спiвпрацi педагога i шкiлъного психолога.
Не менш важливою є i мета дiагностування готовностіi дiтей до навчання. Справдi, вiдiбрати кращих учнiв i з ними працювати - це, хоч i важливий, але перший крок щодо врахування iндивiдуальних можливостей дитини в навчаннi.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Психологічна готовність першокласників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок