Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Розвиток когнітивної сфери студентів у процесі навчання

Розвиток когнітивної сфери студентів у процесі навчання

Назва:
Розвиток когнітивної сфери студентів у процесі навчання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Розвиток когнітивної сфери студентів у процесі навчання


ЗМІСТ
ВСТУП
І. Студент як суб'єкт навчальної діяльності
II. Пізнавальні психічні процеси в діяльності студентів
III. Індивідуальні стилі навчально-пізнавальної діяльності
Висновки
Список використаної літератури


ВСТУП
Когнітивна психологія (від лат. cognition - знання, пізнання) — напрям в психології, який виник в США в кінці 1950-х — початку 1960-х р.р. на противагу біхевіоризму (від лат. behayious - поведінка, напрямок американської психології першої половини 20 ст.: вважав предметом психології не свідомість, а поведінку, розуміючи її як сукупність рухових і тих, що зводяться до них словесних і емоційних реакцій на впливи зовнішнього середовища). Підготовлений роботами К.Левіна та Е.Ч.Томлена, основні принципи сформульовані У.Найссером. Згідно когнітивної теорії особистості Дж.Келлі, кожна людина сприймає зовнішній світ інших людей і себе крізь призму створеної нею пізнавальної системи — "персональних конструкторів". Важливу роль відіграє введене Л.Фестінгером поняття "когнітивний дисонанс" — розходження наявного у суб'єкта досвіду з сприйняттям актуальної ситуації.
Цей напрямок психології виник у зв'язку з розвитком кібернетики, інформатики, математичного програмування ЕОМ і деякою мірою є негативною реакцією на недоліки всіх психологічних концепцій, що ігнорують свідомість і принижують роль мислення в детермінації поводження людини. Тут головна увага була звернена на те, як людина сприймає, переробляє й зберігає різноманітну інформацію про світ і про себе, яким чином вона її використовує при прийнятті рішень і в повсякденному житті. Суттєвим стимулом для розвитку цієї галузі психології виявилася розробка мов програмування високого рівня для ЕОМ і технології програмування.
Відомо, що ті самі вихідні дані, введені в обчислювальну машину, породжують різні результати в процесі їхньої обробки залежно від того, за якою програмою працює машина. Так і на рівні людини: для того щоб пояснити й пророчити її поведінку у відповідь на певну сукупність зовнішніх і внутрішніх стимулів, необхідно знати, як вона їх сприймає й переробляє у своїй голові, яким чином приймає рішення.
Когнітивні процеси для психолога є аналогом програми обчислювальної машини. На їхнє вивчення й орієнтована ця галузь знань, що цікавиться головним чином тим, як людина реагує на навколишній світ у пізнавальному плані. Когнітивну психологію цікавить, як влаштована свідомість людини, її система знань. У дослідженнях, що ведуться в цьому напрямку, "пізнання людиною навколишнього світу... розглядається як активний процес, необхідним компонентом якого є психологічні засоби, що формуються в процесах навчання... включаючи навчання самим життям". Разом з ідеями кібернетики й інформатики в психологічні теорії когнітивного напрямку ввійшло багато спеціальних термінів, запозичених із цих наук: сигнал, програма, інформація, кодування, вхід і вихід системи й т.п. Основне спеціальне поняття когнітивної психології — "схема". Вона являє собою наявні в голові людини план збору й програму обробки інформації про об'єкти й події, що сприймаються органами відчуттів. В організму є безліч зв'язаних одна з одною у динамічну систему схем. Вони по своїй структурі й способу функціонування мало залежать від джерел і характеру інформації. Сприйняття, пам'ять, мислення й інші пізнавальні процеси визначаються схемами приблизно так само, як пристрій організму генотипом. Когнітивні схеми складаються в індивідуальному досвіді людини, але частково є вродженими. Вони дозволяють певним чином сприймати, переробляти й зберігати інформацію про минуле, дійсне і ймовірне майбутнє.


І. Студент як суб'єкт навчальної діяльності
Заслуга постановки проблеми студентства, що виступає в якості особливої соціально-психологічної й вікової категорії, належить психологічній школі Б.Г. Ананьєва. У дослідженнях Б.Г.Ананьєва, Н.В.Кузьміної, Ю.М.Кулюткіна, А.А.Реана, О.І.Степанової, а також у роботах інших дослідників (П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Розвиток когнітивної сфери студентів у процесі навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок