Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психолого-педагогічна профілактика та арт-терапія в школі.

Психолого-педагогічна профілактика та арт-терапія в школі.

Назва:
Психолого-педагогічна профілактика та арт-терапія в школі.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,22 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота
Психолого-педагогічна профілактика та арт-терапія в школі.


1. Психопрофілактика як провідний вид діяльності в межах прогностичної моделі психологічної служби
Збереження та зміцнення психічного здоров я дітей І підлітків є одним із провідних завдань організації здорового способу життя учнів у школі. Коло цих питань є важливою складовою профілактичного на-вчання.
Ця робота повинна бути важливим компонентом проектування здорового способу життя дітей засобами пси профілактичних впливів з метою збереження та зміцнення їхнього психічного здоров’я. У реалізації такого проекту значна роль належить психологічній службі, ефективність роботи якої в цьому напрямі залежить рівня компетентності шкільного психолога в галузі превентивної теорії і практики.
Практична психопрофілактика в школі має опиратися на теоретично обгрунтовані закономірності протікання психопрофілактичного процесу в цих умовах, на психологічні підходи до розуміння способу, стилю і стратегії життя підростаючої особистості, завчасна оптимізація яких є головним завданням такої роботи.
Слід зауважити, що теоретико-методичні основи вітчизняної профілактичної психології поки що не набули цілісного вигляду. Основним гальмом тут є те, що проблема психічного здоров'я особистості в різних сферах її життєдіяльності, зокрема стосовно управління сучасною школою, залишається практично не розробленою. [с. Д. Л-к., ст.48]
У "Положенні про психологічну службу в системі освіті України", розробленого в Міністерстві освіти нашої держави, вказаної що зміст роботи цієї служби включає такі основні компоненти: діагностика, корекція, профілактика, реабілітація і психологічна.
Експертиза. Профілактика пов’язується зі своєчасним попередженням відхилень у становленні особистості та вважається одним із пріоритетних напрямків роботи шкільного психолога. До змісту психопрофілактичної діяльності рекомендується включати такі завдання: "формувати у педагогів потребу в психологічних знаннях, бажання використовувати їх у роботі з дитиною або в інтересах особистого розвитку, створювати умови для повноцінного психічного розвитку дитини на кожному віковому етапі, своєчасно попереджувати можливі порушення в становленні особистості та інтелекту" (Рубін О., Белей М., Юрченко 3., Савчинська Л., 1994, 8).
Однак досвід показує, що значення психопрофілактики, в порів-нянні з іншими компонентами змісту роботи шкільного психолога, на місцях недооцінюється. Ці форми роботи страждають невизначеністю, деколи губляться серед інших заходів. Часто виявляється, що в плані роботи шкільного психолога на рік завдання психопрофілактичної роботи не передбачені взагалі. Зокрема, описуючи зміст роботи шкільного психолога в загальноосвітній шкот, Р. Кореновська-Марич твердить, що численні проблеми в школі, які трапляються психологу-практику, спрямовують його діяльність у трьох головних напрямках:
1. Психолого-діагностична і корекційна робота з учнями (складання психологічних карт; проведення консультацій, психотренінгів, позашкільної роботи).
2. Психолого-педагогічна просвітницька робота з батьками.
3. Науково-інформаційна психолого-педагогічна робота з учителями (тематичні виступи на педагогічних радах, консультативна робота з класними керівниками, ведення постійнодіючого психологічного семінару тощо) [СДЛК, ст 51]/
Отже, аналіз методичної літератури та досвіду роботи шкільних психологів свідчить, що до основних форм діяльності, які прямо чи опосередковано стосуються психопрофілактики в умовах сучасної школи, переважно відносять: 1) проведення регулярних психологічних обстежень дітей під час вступу до навчального закладу, переході з початкової школи до школи другого та третього ступеня 2) моніторинг особливостей педагогічного спілкування в системах “дорослий – дорослий”, “дитина – дитина”, “дорослий – дитин”, налагодження сприятливого соціально-психологічного клімату в школі; 3) проведення заходів, щодо попередження перевантажень, виникнення перевтоми в учнів і вчителів. Для останніх рекомендується влаштовувати заняття з елементами активного соціально-психологічного навчання, котрі покликані розвивати комунікативну компетентність педагогів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Психолого-педагогічна профілактика та арт-терапія в школі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок