Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічні умови попередження девіантної поведінки у студентів

Психологічні умови попередження девіантної поведінки у студентів

Назва:
Психологічні умови попередження девіантної поведінки у студентів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Психологічні умови попередження девіантної поведінки у студентів


ЗМІСТ
ВСТУП
І. ДЕВІАНТНА ПОВЕДІНКА ЯК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА
1.1. Поняття й особливості девіантної поведінки (поведінка, яка відхиляється) студентів.
1.2 Труднощі перехідного віку, що позначаються на відхиленнях у поведінці
1.3.Причини виникнення і форми прояву девіантної поведінки
2. ПРОЯВИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ТА ПРОФІЛАКТИКА ВІДХИЛЕННЯ ВІД НОРМИ
2.1. Алкоголізм та наркоманія як прояви девіантної поведінки
2.2. Агресія як форма прояву девіантної поведінки
2.3. Суїциди як крайня форма відхилення у поведінці
3. ПСИХОЛОГО - ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВІДХИЛЕННЯ У ПОВЕДІНЦІ
3.1. Головні напрямки виховної роботи зі студентами
3.2. Превентивне виховання
ВИСНОВКИ
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА


ВСТУП
Життя постійно пропонує людині несподіванки, до яких вона має бути готовою, інакше пристосування до мінливих зовнішніх обставин утруднюється, порушується, і вже не вистачає сил для плідної діяльності, нормального існування. Прикрі життєві обставини ніби навмисно виникають, щоб вчасно загартувати людину, готуючи її до справжніх проблем, до життєвих криз.
Так, XXI століття поставило гострі запитання про надійність людини, її здібності та готовності адаптуватися в житті в умовах зростаючої складності світу, високого динамізму всіх суспільних процесів, непередбачуваності глобальних змін і перманентне виникаючих катастрофічних ситуацій в різних регіонах планети, а з іншого - всебічно активізує завдання збереження людської особистості, її цілісності, суверенності.
Людство більш усвідомлює, що підстави системної кризи сучасної цивілізації укорінені в її духовній неспроможності, деградації її духовних підстав та орієнтирів буття.
Складна ситуація в Україні, поглиблення кризового стану одночасно в трьох сферах життєдіяльності - духовній, соціальній і матеріальній, спричинила глибокі зрушення у світосприйманні, орієнтації молоді у сферах культури освіти, професійного самовизначення. Драматизм поглиблення кризового стану всіх сфер життя українського суспільства, полягає в тому, що він носить системний характер і значною мірою позначається на психіці молодого покоління. Типовою ситуацією особистісного сприйняття умов життя, соціального середовища є стан непевності основної частини населення, в тому числі й молоді, щодо перспектив свого життя, свого місця в стихії суспільних змін. Від нестабільності суспільства терплять насамперед діти. Особливо згубним є розгубленість, втрата ідеалів, неоптимістичне сприйняття життя, відчуження від суспільства.
Серйозний дефіцит позитивного впливу на молоде покоління призводить до того, що у молоді і підлітка домінуючими почуттями стали тривога, агресія, соціальна пасивність, страх. Тривожним є той факт, що у науковий обіг введено навіть поняття "діти ризику", що, звичайно, не прикрашає держави.
Також погіршення соціальної ситуації призвело до збільшення кількості дітей, що живуть у винятково важких соціальних умовах. Серед загальної кількості населення в Україні 14 млн. дітей і молоді віком до 18 років. І серед них: діти-сироти і діти, які залишилися без піклування батьків, з неповних сімей - понад 400 тисяч, діти з проблемами фізичного та психічного розвитку - до 160 тисяч, діти з малозабезпечених сімей -3,4 млн. чоловік. Серйозної уваги потребують діти-сироти, діти, які залишилися без піклування батьків, діти - інваліди, діти з психофізичними вадами, хворі і діти з девіантною поведінкою.
Важливого значення набувають питання соціальної, економічної, світоглядної адаптації особистості у сучасному мінливому суспільному середовищі, ті психологічні та педагогічні чинники, що стимулюють чи гальмують цей процес [21].
Треба змалку дитині прививати, що вона особистість, суб'єкт життя, що здійснює свою власну життєдіяльність, має обдарування творити своє життя. Що людина не просто проживає своє життя, вона його продукує, створює, свідомо будує.
Задача батьків, психологів та соціальних педагогів відкрити перед дитиною обрій активного життя, запобігти зосередженню на своїх проблемах, вивести на шляхи творчої активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Психологічні умови попередження девіантної поведінки у студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок