Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Проблеми адаптації молодого вчителя

Проблеми адаптації молодого вчителя

Назва:
Проблеми адаптації молодого вчителя
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,99 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Проблеми адаптації молодого вчителя.”


ПЛАН
Проблеми адаптації молодого вчителя.
Загальні питання адаптації.
Адаптація до педагогічного колективу.
Адаптація до учнівського колективу.
Адаптація до змісту педагогічної діяльності.
Список використаної літератури.


1. Проблеми адаптації
молодого вчителя
Розгляньмо ситуацію: до школи прийшов молодий учитель. Безумовно, сьогодні вона виглядає дещо інакше, бо майже ліквідовано систему роз-поділу випускників педагогічних навчальних закладів. Ще кілька років тому індивідуальні побажання молодих учителів рідко збігалися з ре-альною наявністю робочих місць, потребами певних регіонів та шкіл у педагогічних кадрах. Тому виникало безліч суперечностей та конф-ліктів.
Нині постають не менш складні проблеми: правова незахищеність випускників, відсутність державного забезпечення житлом, гарантова-ної роботи, регулярної виплати заробітної плати тощо. Але сподівати-мемося, що труднощі, зумовлені кризовим станом суспільства, колись минуть. Подолати їх психологічними засобами неможливо, а підпоряд-ковувати стосунки людини з професією соціальним негараздам непри-пустимо. Дитина в школі чекає на висококваліфікованого вчителя, не-зважаючи на суспільні катаклізми, а сам учитель прагне відчувати мо-ральне задоволення від своєї праці. Тому зосередимо нашу увагу саме на психологічних аспектах початкового етапу педагогічної діяльності, і зовсім не тому, що не хочемо бачити складніших проблем. Адже і нині чимало молодих людей прагнуть працювати в школі.
В оптимальному випадку молодого вчителя радісно вітає завідувачка на-вчальної частини: «Як добре, що в нас поповнення! Що ж, колего, приступайте до своїх обов'язків. Будете класним керівником 6-Б. Клас не подарунок, однак сподіватимемося, що ви, з вашим прекрасним дипломом, впораєтеся з дітьми. Тільки годин вам, як предметникові, замало. Будете в нас ще й англійську вести. А можливо, ще й креслення. В цілому не образимо».
Директор також радіє: «Нарешті до нас прибув чоловік, а то переважно жіночий колектив! Давайте, колего, вникайте у наше господарство. Зверніть увагу, що ваш кабінет не в дуже гарному стані, беріть під контроль ремонт. А, крім того, доручаємо вам ще простежити за коридором і шкільним музеєм -там стенди й експонати застаріли, займіться ними». Радіють і колеги - адже комусь із них доводилося минулого року додатково до свого навантаження вести і англійську, і креслення, і займатися цим «неможливим» 6-Б: «Ми вже старше покоління, попрацювали, нехай тепер молодь береться». А буває, що и нерадо зустрічають молоде поповнення: школа маленька, на-вантаження бракує, предметник, здавалося б, збирався йти на пенсію, але переду-мав: не ображати ж заслужену людину. А тут прийшов молодий учитель, готовий працювати в школі, невідомо ще, чи вдасться через рік знайти заміну. Краще вже сьогодні утримати, виділити йому по шматочку від різних предме-тів. І назбирається для нового вчителя з добрий десяток підготовок до уроків з кількох предметів, та ще й у різних класах, у різних вікових групах і нерідко зовсім не за його фахом.
Зупинімося на першому, сприятливому для новачка варіанті, коли колектив радіє з його прибуття. Але ж як почуватиметься сам молодий учитель? Спробуймо послідовно, від загальних питань до окремих аспек-тів, розібратися у його стані, який дістав назву адаптації.
2. Загальні питання адаптації.
У численних дослідженнях, присвячених адаптації як особливому явищу, відмінному від інших періодів життя людини, її розглядають як процес, який відбувається водночас у різних системних вимірах. Цей термін має багато різних смислових відтінків, деякі з них навіть супе-речать один одному. В найпоширенішому, міждисциплінарному зна-ченні під адаптацією розуміють процес пристосування організму до нового середовища, тобто визнається, що в нових умовах життя мають статися певні зміни, щоб індивід і середовище знову відновили між собою відносини рівноваги. У смисловому плані розуміють, що сутність адаптації - це зміни, що відбуваються з організмом доти, доки він знову не відповідатиме цим умовам, тобто адаптація - це порушення гармонії та взаємовідповідності організму й середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Курсова робота на тему: Проблеми адаптації молодого вчителя

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок