Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Методи вивчення особистості молодшого школяра

Методи вивчення особистості молодшого школяра

Назва:
Методи вивчення особистості молодшого школяра
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,14 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Методи вивчення особистості молодшого школяра
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Людину як індивіда характеризують її вік, професія, статева належність, зовнішність, освіта, звички, захоплення. Як особистість її розглядають у системі взаємин, що складаються в неї з іншими людьми: яке місце посідає серед ровесників, чи має авторитет, прагне бути лідером або воліє лишитися в тіні, що являють собою групи, членом яких вона є тощо. Отже, особистість невіддільна від системи соціальних зв'язків, у які вона включилася.
У процесі спільної діяльності та спілкування в соціокультурному середовищі людина набуває особливої якості, яку позначають терміном "особистість".
У гуманістичних, філософських та психологічних концепціях особистість – це людина як цінність, заради якої здійснюється розвиток суспільства.
Особистість – одна з семи іпостасей людини. Інші – це людина як індивід, людина як організм, людина як індивідуальність, людина як "Я", людина – роль, людина як фізичне тіло, підвладне всім законам механіки. Ці характеристики розкривають поняття "людина" з різних боків і не є тотожними. Вони утворюють єдине ціле, і водночас кожна має свої особливості.
Кожна людина як одинична природна істота – це індивід; але така характеристика, звичайно, неповна, оскільки не дає уявлення про реальну людину, якою вона є в сім'ї і суспільстві, яка відчуває і мислить, до чогось прагне. Живучи в суспільстві, кожна людина набуває особливої "надчутливої" якості, котру називають особистістю.
Етичне виховання дитини починається в період дошкільного дитинства. Але в школі вона вперше зустрічається з системою моральних вимог, виконання яких контролюється. Діти цього віку вже готові до виконання цих вимог. Вступаючи до школи, дитина прагне зайняти нову соціальну позицію, з якою і пов'язують ці вимоги до них. Вчитель виступає носієм суспільних вимог. Він же і головний цінитель їх поведінки, бо розвиток моральних якостей учнів йде через навчання як провідну діяльність на даному віковому етапі.
Етичні цінності і цивільні якості стають внутрішнім надбанням особи за певних умов. Щоб зрозуміти, які механізми розвитку якостей особи, потрібно знати суть об'єктивних психологічних процесів, які протікають в свідомості вихованця. При цьому можливе лише непряме втручання вихователя через створення умов для формування цих якостей.
Для характеристики учня як суб'єкта діяльності необхідно і достатньо хара-к-теризувати його ставлення до діяльності. Оскільки свідомість школяра взагалі активна, відносинами є не тільки психічні властивості особистості, але і якісні особливості психічних процесів: спостережливість, чутливість, уважність. Як відносини можуть бути охарактеризовані і мотиви діяльності: потреби й інтереси.
Кожен викладач використовує не один, а цілу систему приватних методів або методик.
Методи вивчення розвитку особистості постійно розвиваються і видозмінюються.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження.
Об'єктом дослідження курсової роботи є дослідження властивостей особистості.
Предметом – особливості методів вивчення особистості молодшого школяра.
Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні та емпіричному дослідженні методів вивчення особистості молодшого школяра.
Мета роботи передбачає розв'язання таких завдань:
здійснити теоретичний аналіз методів вивчення особистості дорослої людини;
сформулювати адекватну гіпотезу теоретико-емпіричного дослідження;
здійснити емпіричну перевірку сформульованої гіпотези;
сформулювати висновки теоретико-емпіричного дослідження.
Гіпотеза дослідження полягає в припущенні про те, що особливості методів вивчення особистості молодшого школяра визначаються конкретними системоутворюючими параметрами у структурі цієї особистості.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості науко-вого використання результатів дослідження. Використати дане дослід-ження можна в практичній роботі психолога загальноосвітній середній школі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Методи вивчення особистості молодшого школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок