Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Особливості взаємозв'язку інтелекту й творчих здібностей особистості в професії педагога

Особливості взаємозв'язку інтелекту й творчих здібностей особистості в професії педагога

Назва:
Особливості взаємозв'язку інтелекту й творчих здібностей особистості в професії педагога
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Особливості взаємозв'язку інтелекту й творчих здібностей особистості в професії педагога


ЗМІСТ
Вступ
І. Інтелект як психолого-педагогічна проблема.
ІІ. Творча педагогічна діяльність та її вимоги до рівня розвитку інтелектуальної сфери вчителя.
Висновки
Список використаних джерел


ВСТУП
Актуальність проблеми: кризовий стан економіки, політики України, низький рівень життя населення призвели як до значного підвищення соціальної напруги, так і до загострення особистісних проблем людей. Ці явища призвели і до кризи в системі освіти й отже збільшили попит на кваліфікованих вчителів. Професія педагога є складною тому, що постійно зростають як вимоги щодо рівня професійно значущих знань, умінь, навичок, так і вимоги до рівня розвитку особистості самого вчителя, його соціальних навичок і особливо сформованості індивідуального стилю діяльності, який має бути високоефективним. Звідси витікає необхідність в особистісному зростанні вчителя, без якого неможливий розвиток власного стилю навчання.
Таким чином постає питання про необхідність досягнення високого рівня самоактуалізації в процесі професійної підготовки. Поняття "самоактуалізація" (А. Маслоу) є синонімічним термінам "інтеграція" (З. Фрейд), "індивідуація "(К. Юнг), "компенсація" (А. Адлер), "персоналізація" й" особистісне зростання" (К. Роджерс) іпозначає стійкі позитивні зміни в особистості, реалізацію її природнього потенціалу. Цей підхід є центральним у всіх напрямках практичної психології : глибинному (З. Фрейд, А. Адлер, К. Юнг, Д. Фромм таін. ), біхевіористичному (Д Уотсон, Б. Скіннер, А. Еолліс та ін. ), гуманістичному (Р. Перлс, К. Роджерс, А. Маслоу, Ш. Бюлер, Д. Морено, В. Франкл та ін. ). І центральним компонентом самоактуалізації є творчі потреби, креативність, пошук свого, нового шляху в професійній діяльності.
У вітчизняній психології проблема особистості, її зростання, творчості представлена концепціями Б. Г. Анан"єва, О. Г. Асмолова, І. Д. Беха, Л. І. Божович, Ф. Забугін, Є. А. Климова, Н. В. Кузьміної, Г. С. Костюка, О. М. Леонт"єва, В. М. М"ясищева, К. К. Платонова, С. Л. Рубінштейна, В. А. Сластьоніна, О. В. Скрипченко, О. К. Тихомирова, К. Д. Ушинського, А. Шафранової та ін.
Проблема підготовки педагогів приваблює останнім часом науковців багатьох країн, в тому числі й України. Серед вітчизняних вчених слід виділити роботи О. Ф. Бондаренка, В. В. Власенка, С. В. Васильківської, П. П. Горностая, Н. І. Пов"якель, та ін. У них висвічуються питання актуальності особистісного зростання педагога в процесі професійної підготовки, роль активних методів навчання та конкретних інтеракційних методик у цьому процесі, вплив виховного чинника на становлення особистості майбутнього педагога, наводяться конкретні системи їх підготовки в ВНЗ-і, особливості підготовки до різних аспектів професійної діяльності та ін. Разом з тим спеціальних досліджень, які б стосувались вивчення взаємозв"язку креативності, творчих потреб з такими факторами, як інтелект, домінуючі форми навчання, домінуючий стиль спілкування та ін. немає.
Це і зумовило вибір теми нашого дослідження "Особливості взаємозв"язку інтелекту й креативності в професійній діяльності вчителя".
Мета дослідження : з"ясувати особливості взаємозв"язку рівня розвитку інтелекту й творчості особистості педагогів.


І. Інтелект як психолого-педагогічна проблема.
Людина живе серед подій, які відбуваються одна за одною або паралельно. Потреби, цілі людини зумовлюють необхідність розібратись у причинах, наслідках, взаємозв"язках явищ і подій навколишньої дійсності, а також у природі властивостей, що детермінують цей зв"язок. Отже, потрібні уважне вивчення, обстеження, аналіз ситуації зметою виявлення таких взаємозв"язків фактів, подій, об"єктів та їх властивостей, які необхідні для розв"язання проблем. Пошук саме потрібної для нас ознаки – це не простий, а досить своєрідний акт. Таку роботу виконує мислення. Кожний автор визначає зміст цього поняття, пов"язуючи його з загальним предметом психології – психічним відображенням дійсності, яка опосередковує життя індивіда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Особливості взаємозв'язку інтелекту й творчих здібностей особистості в професії педагога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок