Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Особливості усвідомлення самого себе, як суб’єкта навчальної діяльності в підлітковому віці

Особливості усвідомлення самого себе, як суб’єкта навчальної діяльності в підлітковому віці

Назва:
Особливості усвідомлення самого себе, як суб’єкта навчальної діяльності в підлітковому віці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,63 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Особливості усвідомлення самого себе, як суб’єкта навчальної діяльності в підлітковому віці
Зміст
Вступ
Актуальність дослідження. Створення і впровадження нової філософії та концепції національної освіти і виховання передбачає необхідність визначення теоретико-методологічних особливостей особистості усвідомлення самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці. Відповідно постає проблема пошуку та опрацювання цілей та цінностей оновлення змісту і форм навчання.
Життєве самовизначення особистості у підлітковому віці здійснюється протягом шкільного періоду, де освіта і виховання вважаються визначальними факторами. Зміна соціально-економічних умов, втрата звичних ціннісних орієнтирів, суперечливий вплив соціального середовища негативно позначаються на характері і спрямуванні родинного та суспільного виховання. Переважання прагматичних потреб, ділового спілкування над особистісним, невпорядкованість інформаційних потоків, суспільно-економічна руйнація, широкомасштабні маніпуляції масовою свідомістю ускладнюють процеси вибору життєвого шляху. За цих умов освітня діяльність чи не єдина, котра спроможна адекватно орієнтувати молодь у життя.
З появою нових підходів, напрямів, шкіл, гуманістичного впливу на методологію вітчизняної психології, погляд на особистість та можливості її життєвого самовизначення еволюціонував від розгляду особистості як носія окремих рис до її бачення як системи, від погляду на учня як об’єкта прищеплення знань до ствердження його як суб’єкта життєтворчості.
Проблема усвідомлення особистістю самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці досліджувалася таким науковцями та вченими як: С.Л.Рубінштейн, О.М. Леонтьєв, А.О. Вербицький, І.Ф.Неволін, Н.В.Чепелєва та ін. Проте, конкретна проблема усвідомлення особистістю самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці залишилася майже не розробленою у сучасній педагогічній психології. Це, у свою чергу, зумовлює ті труднощі, з якими стикається практика сучасної школи, особливо школи нового типу, школи інноваційного спрямування.
Об’єкт дослідження – процес усвідомлення самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці.
Предмет дослідження – розвиток у підлітків здібностей до усвідомлення самого себе, зокрема за умов впровадження психолого-педагогічної технології, яка стимулює життєве самовизначення особистостей у підлітковому віці.
Метою даного дослідження є висвітлення особливостей усвідомлення самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці.
Відповідно до поставленої мети дослідження було сформульовано наступні завдання:–
висвітлити теоретичні аспекти питання особливостей усвідомлення самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці;–
охарактеризувати форми організації волонтерської роботи;–
на основі емпіричного дослідження визначити особливості усвідомлення самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці;–
проаналізувати результати дослідження;–
розробити методичні рекомендації.
Гіпотеза дослідження. Визначний рівень самовідношення буде відповідати успішності підлітка.
Структура роботи. Структура даної роботи обумовлена метою та завданнями дослідження. Отже, робота складається із вступу, двох розділів, висновків та списку використаних джерел.
Розділ І. Теоретичні аспекти процесу усвідомлення самого себе як суб’єкта навчальної діяльності у підлітковому віці
1.1. Загальна характеристика підліткового віку
Підлітковий вік — це один з найважливіших етапів життя людини. В ньому багато джерел і починань всього подальшого становлення особистості. Вік цей нестабільний, ранимий, важкий і виявляється, що він більше, ніж інші періоди життя, залежить від реальностей довкілля.
Загальна характеристика підліткового віку варіює в різних теоріях залежно від їх основної ідеї. Так, в психоаналізі домінують ідеї статевого дозрівання і пошуку ідентичності, в когнітивних теоріях — зростання розумових здібностей, в діяльнісному підході — змін провідної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Особливості усвідомлення самого себе, як суб’єкта навчальної діяльності в підлітковому віці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок