Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Самогубство і психопатичні стани

Самогубство і психопатичні стани

Назва:
Самогубство і психопатичні стани
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
 
Курсова робота з психології
Самогубство і психопатичні стани
 


ПЛАН
ВСТУП
САМОГУБСТВО І ПСИХОПАТИЧНІ СТАНИ
Самогубство – різновид божевілля?
Теорія мономанії
Типи самогубних схильностей:
3. ВИСНОВКИ


ВСТУП
Найперше наше завдання полягає в тому, щоб визначити ряд фактів, які ми будемо досліджу-вати під назвою «самогубство». З цією метою ми спро-буємо з-поміж усіх видів смерті виділити той, що має притаманні йому спільні характеристики, досить об'єктивні, аби їх визнавали всі дослідники, а також наділений специфічними ознаками, які властиві ли-ше йому й не зустрічаються більш ніде, але водночас і досить подібні до ознак того явища, котре в побуті називається самогубством,— останнє робиться для то-го, щоб не входити у суперечність із загальноприй-нятою лексикою й зберегти цей термін для нашого вжитку.
З-поміж різних видів людської смерті спо-стерігаються такі, специфічною ознакою яких є те, що до них спричиняється сама жертва, себто акт убивства здійснює сам потерпілий; з другого боку, слід зазначити, що специфіка цієї смерті закладена ще в самому намірі, з чого й починається самогубство. Загалом са-могубство вважають за свідомий і цілеспрямований акт, який потребує певного напруження фізичних сил, до такого ж результату може призвести й не-гативна манера поведінки або навіть абстиненція. Мож-на завдати собі смерть відмовою від їжі, так само як і перерізавши горло чи кинувшись у вогонь. Не має значення навіть, чи потягнув акт, ініційований жертвою, наслідок у вигляді негайної смерті; при-чинний зв'язок може бути непрямим, природа фе-номена від цього не змінюється. Іконоборець, який, намагаючись завоювати лаври мученика, чинить свято-татство, а по тому гине в руках ката, теж винен у своїй смерті, тому що завдав він її собі власними діями; принаймні немає жодних підстав класифікувати ці два різновиди добровільної смерті як цілком різні явища, бо різниця полягає лише в реалізації задуму. Отож свій перший висновок ми сформулюємо таким чином :самогубством називається смерть, яка насту-пає раніше або пізніше унаслідок позитивного чи не-гативного акту, здійсненого самою жертвою.
Однак ця дефініція неповна; в ній відсутнє роз-межування між двома різновидами смерті. Не можна розглядати в одному ряду й трактувати однаковим чином смерть психічно хворого, який під впливом галюцинацій приймає високо розташоване вікно за двері, зі смертю розумове повноцінної людини, котра викидається з вікна, усвідомлюючи що саме вона чинить. Можна сказати навіть, що в певному розу-мінні немає таких смертних випадків, які так чи іна-кше не були б наслідком певних дій з боку жертви. Причина смерті криється скоріш поза нами, аніж в нас самих, й виступає вона лише тоді, коли ми по-чинаємо діяти в полі її засягу.
Чи можна стверджувати, що самогубство — це смерт-ний акт, який жертва здійснює з огляду на його ймовірний результат? А чи жертва завдає собі смерть лише для того, щоб померти, й таким чином само-губство є навмисне вбивство самого себе? Втім хоч би якою цікавою й важливою не була ця характе-ристика, а самогубство за нею визначити неможливо, адже вона не надається до розпізнання, оскільки від-сутні умови її спостереження. Як дізнатися, що ж саме викликало потяг до самогубства, а якщо індивід поклав собі це зробити, то якою була його мета — смерть, а чи щось інше? Мотиви мають дуже вта-ємничений характер, і сторонній спостерігач може оцінити їх дуже приблизно. Мало того, вони не на-даються навіть до внутрішнього розпізнання. Як час-то сумніваємося ми в істинності тих чи інших мотивів нашої діяльності! Адже зазвичай наші вчинки, про-диктовані банальними пристрастями та сліпою ру-тиною, ми пояснюємо високими почуттями та шля-хетними міркуваннями.
Втім, у загальному розумінні дія не може визна-чатися результатом, до якого прагне індивід, оскіль-ки такий підхід міг би застосовуватися для тлума-чення будь-яких цілей, незалежно від їхньої при-роди. І справді, якщо самогубство — це прагнення заподіяти собі смерть, то чи не слід було б з обсягу цього терміна вилучити випадки, котрі, незважаючи на деяку позірну несхожість, по суті ідентичні тим, які повсюдно іменуються самогубством і які не можна назвати інакше, не ризикуючи позбавити цей термін ужитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Самогубство і психопатичні стани

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок