Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Роль внутрішнього мовлення у мисленні студентів

Роль внутрішнього мовлення у мисленні студентів

Назва:
Роль внутрішнього мовлення у мисленні студентів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Роль внутрішнього мовлення у мисленні студентів


Зміст
Вступ
1. Природа внутрішнього мовлення
2. Роль внутрішнього мовлення у мисленні студентів
2.1. Функції внутрішнього мовлення
2.2. Роль мови і мислення у внутрішньому мовленні студентів
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
У вітчизняній психології загальновизнаним є положення про те, що наші думки існують у мовній оболонці й тоді, коли ми думаємо мовчки, тобто не висловлюємо їх у голосному мовленні чи на письмі. Мовні засоби, за допомогою яких здійснюється внутрішня робота нашої думки, мають форму внутрішнього мовлення.
Проте роль останнього не вичерпується роботою думки. За винятком, можливо, елементарних чуттєвих вражень та емоцій, воно бере участь у всій психічній діяльності людини (студента), більшою чи меншою мірою зв'язане з усіма психічними процесами. Ось що говорив з приводу цього наш вітчизняний лінгвіст А.Л.Погодін: "Ця мова є постійним супутником нашого свідомого духовного життя, перекладачем на мову нашої думки того, що ми чуємо, і що без неї, без допомоги цієї нашої внутрішньої мови, було б для нас позбавлене будь-якого смислу. Коли замовкає внутрішня мова, духовне життя людини або йде врозбрід, як це буває в незв'язних сновидіннях, або стає просто потоком образів, або зводиться до застиглого в нерухомості споглядання, як це спостерігається у відомих станах екстазу" [5;5]. З цим не можна не погодитися.
Дослідження внутрішнього мовлення безпосередньо зв'язане, таким чином, з розкриттям природи людської свідомості. Його винятковою "питомою вагою" не тільки в системі мовної діяльності людини, а й у її свідомому житті взагалі пояснюється й значний інтерес до проблем внутрішнього мовлення.
Уже Платон згадує про феномен "внутрішніх розмов" людини з самою собою. Про них говорить схоластик середньовіччя Августін: "Коли не звучать слова, в серці своєму ніби говорить той, хто думає". А.Л.Погодін вказує на численні роздумування з приводу внутрішніх розмов людини з самою собою у християнських богословів. Абат Рішар у трактаті "Теорія звуків" (1766) висловлюється так: "Душа ніколи не створює жодної думки без того, щоб уява не дала їх в той самий час відповідних знаків чи назв; коли міркуєш, то говориш і висловлюєшся про себе". Тут вже є спроба зв'язати внутрішню мову з процесами міркування, мислення.
Та початок наукового інтересу до проблеми внутрішнього мовлення слід віднести до середини ХІХ ст. І покладений він був психіатрами, які першими звернули увагу на розлади внутрішньомовної діяльності за різних патологічних станів, зокрема під час галюцинацій, і висловили перші міркування про характер тих образів, у формі яких здійснюються процеси внутрішнього мовлення. Згодом проблемою внутрішнього мовлення займалися психологи Вюрцбурзької школи, які виявили, що розуміння абстрактних думок здійснюється за допомогою "уривкової внутрішньої мови". Велику роль у вирішенні даної проблеми відіграло твердження Л.С.Виготського про те, що без "правильного розуміння психологічної природи внутрішнього мовлення немає і не може бути ніякої можливості з'ясувати відношення думки до слова у всій їх справжній складності" [2;276] та ідея І.П.Павлова про дві сигнальні системи, про роль рухового аналізатора у вищій нервовій діяльності і про мовні кінестезії як базальний компонент мислення.
Актуальність тематики даного дослідження мотивується необхідністю глибинного осмислення ролі внутрішнього мовлення у мисленні особистості (студента).
Об'єктом дослідження є внутрішнє мовлення студентів.
Предмет дослідження – розгляд особливостей внутрішнього мовлення у мисленні особистості (студента).
Мета даної роботи: дослідити природу внутрішнього мовлення, з'ясувати функції внутрішнього мовлення, визначити роль внутрішнього мовлення у мисленні студентів.


1. Природа внутрішнього мовлення
Конструктивний підхід до проблеми внутрішнього мовлення вимагає насамперед визначеності самого поняття "внутрішнє мовлення", визначеності того, що ми маємо на увазі, розглядаючи дане явище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Роль внутрішнього мовлення у мисленні студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок