Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Розвиток комунікативних здібностей у студентів - майбутніх психологів

Розвиток комунікативних здібностей у студентів - майбутніх психологів

Назва:
Розвиток комунікативних здібностей у студентів - майбутніх психологів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Розвиток комунікативних здібностей у студентів - майбутніх психологів


ЗМІСТ
ВСТУП......................................................................................................................3
Розділ 1. Проблеми спілкування. Спілкування як обмін інформацією...….......6
1.1.Специфіка обміну інформацією в комунікативному процесі...……......…...6
1.2 Спілкування системі суспільних і міжособистісних відносин...…….........13
1.3. Єдність спілкування і діяльності...…………………………………….........15
Висновки до розділу .....……………………………………………………..........17
2.Розділ 2. Дослідження розвитку комунікативних здібностей у студентів - майбутніх психологів.........................………………………………………........18
2.1. Вивчення методики "КОС-1"...……………………………….…………......19
2.2. Тестування й обробка результатів ..................................................................20
Висновки до розділу 2...……………………………………………………….. ...26
ЛІТЕРАТУРА...……………………………………………………………….........27
ВСТУП
Актуальність дослідження. Через різні соціальні взаємозв'язки відбувається процес спілкування. Керування сучасною технологією: виробничої, соціальної, інформаційної і т.п., не можна успішно здійснити без оволодіння технологією, як засобом людського спілкування. Психологія спілкування — це складне, тонке і багатогранне мистецтво.
На сучасному етапі розвитку цивілізації, що відрізняє поглиблення світового поділу праці, глобалізація господарських зв'язків, посилення соціальних і екологічних аспектів діяльності, наростання значення швидкості передачі інформації і її аналізу.
Вирішальним умовою розуміння виникаючих проблем і прийняття оптимального управлінського рішення стає володіння точною, вичерпною і своєчасною інформацією і засобами комунікації. Усе це приводить нас до розуміння ролі і значення комунікації в будь-яких сферах діяльності.
Згідно даним соціологічних опитувань - 73% американських, 63% англійських і 85% японських керівників затверджують, що комунікації (їхня якість) — це головна перешкода на шляху ефективної роботи їхніх організацій. Інше соціологічне опитування показало, що двісті п'ятдесят тисяч працівників і дві тисячі компаній вважають обмін процес комунікації однієї із самих складних проблем у їхніх організаціях. Як бачимо, значення і роль майбутнього фахівця психолога, що зможе розвивати людей здатності до спілкування надзвичайно відповідальні і мають тенденцію до росту. Для цього необхідно самому мати досить високий потенціал у цій області. Знати і вміти розвивати власні комунікативні й організаторські здібності. З цими положеннями, на наш погляд зв'язана актуальність даної роботи.
У професіях, що по своєму змісті зв'язані з активною взаємодією людини з іншими людьми, у якості стрижневих виступають комунікативні й організаторські здібності, без яких не може бути забезпечений успіх у роботі.
Головний зміст діяльності працівників таких професій - керівництво колективами, навчання, виховання, культурно-просвітнє і побутове обслуговування людей і т.д.
До професій, що вимагають високого рівня розвитку цих якостей, відносяться: праця вчителя, майстра профтехучилища, тренера, викладача, лікаря, працівника клуба, керівника різних підрозділів, наукових установ і таке інше.
Успішність професійної діяльності цих працівників залежить від рівня розвитку комунікативних і організаторських здібностей і від сформованих на цій основі умінь установити взаємини з людьми й організувати їх для виконання поставлених задач.
Таким чином, комунікативні й організаторські здібності є важливими факторами для досягнення успіху в багатьох професіях типу "людина-людина".
Об'єкт дослідження - комунікативні й організаторські здібності студентів педагогічного університету майбутніх психологів.
Предмет дослідження зміна комунікативні й організаторські здібності студентів педагогічного університету майбутніх психологів
Ціль дослідження
- виявити існуючий рівень комунікативні й організаторські здібності студентів педагогічного університету майбутніх психологів
- визначити методи, за допомогою яких буде поводитися вимір існуючого рівня комунікативних і організаторських здібностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Розвиток комунікативних здібностей у студентів - майбутніх психологів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок