Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологія уяви та творчості особистості

Психологія уяви та творчості особистості

Назва:
Психологія уяви та творчості особистості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,76 KB
Завантажень:
594
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
Психологія уяви та творчості особистості


План
Вступ
Розділ 1. Уява і творчість як форма відображення.
1.1. Проблема уяви і творчості у психолого-педагогічній літературі.
1.2. Основні функції уяви.
1.3. Роль уяви в художній творчості.
Розділ 2. Психологічні засади уяви.
2.1. Види уяви.
2.2. Мрія і уява. Процеси побудови образів.
Розділ 3. Психологія творчості.
3.1. Творчість як розв’язування творчих задач.
3.2. Творче натхнення.
3.3. Психологічні проблеми навчання творчості. Творчий тренінг.
Висновки.
Література.


ВСТУП
Тема даної курсової роботи: "Психологія уяви та творчості особистості". Актуальність дослідження даної теми можна пояснити тим, що взаємодіючи з об'єктивним світом, людина не лише сприймає, запам'ятовує, осмислює цей світ, а й створює образи того, з чим вона безпосередньо не зустрічається. Ці образи можуть відображати події, факти, явища, свідком яких вона не була. Нерідко в житті їй доводиться створювати образи таких об'єктів, яких не існує в дійсності, над створюванням яких вона працює. Цей процес називають уявою або фантазією. Він значно розширює і поглиблює пізнання світу. Отже, поряд із сприйманням, пам'яттю і мисленням уява є одним з важливих пізнавальних процесів людини. Над її вивченням працювали такі відомі дослідники, як Ердман, Гензелінг, Сегал, Ю.Ліндварський, Б.Зальцман, В.Романець, А.Петровський та ін.
Уява виникла і розвинулася в процесі праці людей. В ній чітко виявляється специфічно людський характер діяльності: не уявивши результату праці, не можна розпочинати роботу. Найтісніші зв'язки існують між уявою і мисленням. Як і мислення, вона мотивується потребами особистості. Реальному задоволенню потреби часто передує живе яскраве уявлення ситуації, при якій ця потреба може бути задоволена. Отже, в конкретно-образній формі уява забезпечує особистості можливість випереджуючого відображення дійсності. Життя доводить, що в складних умовах, в умовах, що постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до генерування і використання нового (нових ідей і задумів, нових підходів, нових рішень). Творча самореалізація в широкому смислі становить основну якість, невід'ємну характеристику психічно здорової людини. Під творчістю розуміється передусім процес створення нового, корисного продукту.
Мета роботи – дослідити психологію уяви та творчості людини.
Виходячи з мети ми поставили перед собою такі завдання:
розкрити основні функції уяви;
розглянути види уяви.
визначити психологічний предмет навчальної творчості.
Об’єкт: пізнавальний процес особистості.
Предмет: уява і творчість як форма відображення.


Розділ 1. Уява і творчість як форма відображення.
1.1. Проблема уяви і творчості у психолого-педагогічній літературі.
Взаємодіючи з об'єктивним світом, людина не лише сприймає, запам'ятовує, осмислює цей світ, а й створює образи того, з чим вона безпосередньо не зустрічається. Ці образи можуть відображати події, факти, явища, свідком яких вона не була. Нерідко в житті їй доводиться створювати образи таких об'єктів, яких не існує в дійсності, над створюванням яких вона працює. Цей процес називають уявою або фантазією. Він значно розширює і поглиблює пізнання світу. Так, слухаючи розповідь вчителя, читаючи книгу з історії, учні мисленно малюють собі картини далекого минулого, а на уроках географії ніби бачать красу природи. Уявляючи літературних героїв, вони мисленно мандрують з ними. При вивченні математики і фізики уява допомагає учням оживляти абстрактні поняття, наповнити виведені формули конкретним змістом. Отже, поряд із сприйманням, пам'яттю і мисленням уява є одним з важливих пізнавальних процесів людини. Над її вивченням працювали такі відомі дослідники, як Ердман, Гензелінг, Сегал, Ю.Ліндварський, Б.Зальцман, В.Романець, А.Петровський та ін.
Цей процес надзвичайно складний, і про це свідчить той факт, що й досі немає його задовільного визначення. Так, Ердман під уявою або фантазією розумів процес створення образів та сприйнятих предметів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Психологія уяви та творчості особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок