Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психодіагностика інтелектуальних здібностей.

Психодіагностика інтелектуальних здібностей.

Назва:
Психодіагностика інтелектуальних здібностей.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
ТЕМА.
Психодіагностика інтелектуальних здібностей.


ПЛАН
Інтелектуальні здібності людини.
Підходи до трактування поняття “інтелект”.
Теоретичні підходи та характеристика тестів вимірювання інтелекту.
Розумовий вік (РВ) та коефіцієнт інтелектуальності (IQ).
Структура та особливості проведення тесту Д.Векслера.
Аналіз та інтерпретація результатів.


Вступ.
Серед істотних відмінностей людини є її здібності. Людські здібності виникли і розвинулись у процесі праці; в діяльності і в праці вони й виявляються. Здібності, як рушійна сила, відіграли провідну роль у розвитку науки і техніки, створенні матеріальних і духовних багатств, суспільному прогресі.
Кожна людина здібна до певного виду діяльності. Здібності відрізняють одну людину від іншої, мають відношення до успішного виконання будь-якої діяльності але, разом з тим, не зводяться до самих знань, умінь і навичок, які вироблені у людини, хоча і зумовлюють легкість і швидкість набуття цих знань (Б. Теплов).
Здібність – це складна властивість людини, її внутрішня можливість відповідати вимогам, які ставить перед нею діяльність. Вона опирається на низку інших властивостей, до яких належать життєвий досвід людини, здобуті нею знання, вміння та навички. Кожна здібність – до малювання, музики, техніки, науки – це синтетична властивість людини, яка охоплює цілу низку загальних і часткових властивостей у певному їх поєднанні.
Видатні індивідуальні здібності людей в одній чи кількох галузях діяльності називають талантом, а самих людей – талановитими. Найвищий щабель розвитку здібностей, які виявляються у творчій діяльності і результати якої мають історичне значення в житті суспільства, в розвитку науки, літератури, мистецтва, називають геніальністю.
Отже, як ви здогадуєтеся, на сьогоднішньому занятті мова бути йти про найважливіші особливості людської психіки – розумові здібності. В процесі уроку нам необхідно буде з’ясувати такі завдання:
що являють собою здібності людини і як вони співвідносяться з її інтелектом;
які існують підходи до трактування структури інтелекту;
в чому полягає сутність понять “розумовий вік” та “коефіцієнт інтелектуальності”;
які існують методи дослідження рівня інтелекту;
здійснити аналіз та інтерпретацію результатів дослідження, проведеного за допомогою інтелектуальної шкали Д.Векслера.


Інтелектуальні здібності людини.
Що ми будемо розуміти під здібностями людини? В зарубіжній психології під здібностями розглядаються вроджені особливості індивіда, які визначають всі досягнення суб’єкта (capacity) та набуті ним навички і вміння (ability). Достатньо поширеним є поняття “aptitude”, що визначається як природна здібність набувати загальні чи спеціальні знання та вміння. До загальних здібностей, які ще називають загальними розумовими здібностями або інтелектом, перш за все відносять властивості розуму. Вони розглядаються західними психологами як вроджені.
До загальних властивостей особистості, які за умов діяльності постають як здібності, належать індивідуально-психологічні якості, які характеризують належність людини до одного з трьох типів, визначених І. Павловим як “художній”, “розумовий” та “середній”. Для “художнього типу” властиві яскравість образів, жива вразливість, емоційність. Таким людям легше опанувати діяльність художника, скульптора, музиканта, актора тощо.
Для “розумового” типу характерне вміння оперувати абстрактним матеріалом, поняттями, математичними залежностями. Рівновага двох систем дає “середній” тип. Проте не варто вважати, що наявність розподілу на “художній” та “розумовий” типи означає слабкість інтелектуальної діяльності у “художнього” типу або, навпаки, слабкості конкретних вражень у “розумового”. Ідеться про відносне переважання.
Особливо важливу роль у структурі здібностей відіграє здатність людини мислити, розкривати певні зв’язки та відношення, які не виявляються безпосередньо.
Прошу пригадати з курсу загальної психології, які якості мислення, характерні для людини, ви пам’ятаєте?
Широта мислення – це здатність охопити питання все цілком, не упускаючи найменших дрібниць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Психодіагностика інтелектуальних здібностей.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок