Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Основні чинники стресових ситуацій молоді

Основні чинники стресових ситуацій молоді

Назва:
Основні чинники стресових ситуацій молоді
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,89 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
Основні чинники стресових ситуацій молоді


Зміст
Вступ……………………………………………………………………………..3
Розділ І. Загальна характеристика стресових станів молоді……………..5
Стрес як психологічне явище………………………………………..……...5
Основні причини виникнення стресових станів у молоді………………..11
Розділ ІІ. Дослідження основних чинників, які впливають на виникнення стресових ситуацій у молоді…………………………………………………..18
2.1 Діагностика адаптивних здібностей молоді до стресу……………………18
2.2 Діагностика рівня соціальної фрустрованості молоді…………………….22
2.3 Способи подолання стресових станів молоді……………………………...25
Висновки…………………………………………………………………………28
Список використаної літератури…………………………………………….30
Додатки………………………………………………………………………….32
Вступ
Не слід боятися стресу. Його
не буває тільки у мертвих. Стресом
потрібно керувати, і тоді ви
відчуєте аромат і смак життя.
Г.Сельє
Актуальність теми. Стрес у нашому житті відіграє чи не найпомітніше місце. У наші дні багато говорять про стрес, пов’язаний з адміністративною або диспетчерською роботою, із забрудненням навколишнього середовища, з фізичною напругою, сімейними проблемами чи смертю родича. Більшість людей ніколи не задумувалися над тим, яке значення відіграють стресові ситуації у їхньому житті і як їх можна подолати.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кількість хвороб внаслідок негативної дії стресів за останні 60 років зросла в 25 разів. Наслідки стресів настільки великі та масштабні, що від них почала “страждати” і економіка. Так, наприклад, американські спеціалісти підрахували, що стреси в цілому обходяться економіці США в 150 млрд. доларів на рік. І коли на карту поставлені мільярди, компанії і фірми починають вживати відповідні заходи. Десятки з них запровадили для своїх співробітників курси для боротьби зі стресами, надаючи робітникам найрізноманітнішу допомогу.
Багато психологів досліджували роль стресових станів у житті кожної людини. Поняття стрес, основні стадії, фази стресу розкрив у своїх класичних дослідженнях Ганс Сельє. Існують різні наукові підходи до розуміння стресу, запропонована саме Г.Сельє. У 1935 р. американський фізіолог У.Кеннон уперше визначив активну релаксацію, яка є захисною реакцією від стресу як реакцію боротьби або втечі. Лікарі Холмс і Раге (США) вивчали залежність захворювань від різних стресогенних життєвих подій у більш ніж 5 тис. пацієнтів. Вони дійшли до висновку, що психічним і фізичним захворюванням зазвичай передують важливі зміни в житті людини.
Як бачимо, стрес став набувати масштабних розмірів. Особливо швидкими темпами почав розвиватися стрес у молоді. У наш час молодим людям важко адаптуватися до умов навколишнього середовища: вони відчувають стрес, коли покидають батьків і йдуть вчитися далеко від дому; коли відчувають велике навантаження під час навчання чи роботи; коли одружуються чи розлучаються ще в молодому віці та багато інших ситуацій, які викликають стресові ситуації в молоді.
Визначення основних чинників, які впливають на адаптивність чи схильність молоді до стресу, має важливе значення для розробки стратегій профілактики та психокорекції стресових станів. Тому в цій роботі проведено дослідження визначення здатності молодої людини адаптуватися до стресових ситуацій та визначили рівень фрустрованості студентської молоді.
Метою даного дослідження є виявлення психічних чинників, які впливають на адаптованість чи схильність молодих людей до стресу.
Об’єктом дослідження є стресові стани молоді.
Предметом дослідження є основні чинники, які впливають на виникнення стресових станів у молоді.
Гіпотеза: схильність молоді до стресу в значній мірі обумовлена соціально-психологічними чинниками, які виникають у результаті різних труднощів у житті молодої людини.
Завдання:
Розкрити зміст стресових станів молоді;
Дослідити основні причини виникнення стресових станів у молоді;
Визначити основні способи подолання стресових станів молоді;
Дослідити значущість взаємозв’язків ступені незадоволеності соціальним досягненням в основних аспектах життєдіяльності та здібностей людини успішно адаптовуватися в умовах травматичного стресу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Основні чинники стресових ситуацій молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок