Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Роль уваги в засвоєнні студентами навчального матеріалу

Роль уваги в засвоєнні студентами навчального матеріалу

Назва:
Роль уваги в засвоєнні студентами навчального матеріалу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Роль уваги в засвоєнні студентами навчального матеріалу


Зміст
Вступ
ЗАГАЛЬНЕ ПОНЯТТЯ ПРО УВАГУ
Фізіологічні основи уваги
ВИДИ УВАГИ
ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ УВАГИ
ВИХОВАННЯ УВАГИ
Висновки
Використана література


Вступ
Навколишній світ, що оточує людину і діє на неї, відображається її свідомістю. Людина відчуває цей зовнішній світ, сприймає його, думає про нього, згадує те, що було раніше, уявляє собі те, чого ще не було, переживає ті або інші почуття, приймає певні рішення. Всі ці процеси являються складовою частиною психічної діяльності. Під увагою, як вважають М. Ф.Добринін, І. В. Страхов, розуміють спрямованість як зосередженість психічної діяльності.
Кожен, хто має справу з навчанням, розуміє що вже сьогодні, коли ми говоримо про „ інформаційний вибух", про потік інформації, що постійно збільшується, увага студентів інколи не в стані з цим справитися. Проблема засвоєння і переробки інформації тісно переплітається з проблемами уваги.
Розглядаючи увагу як „ фільтр" американські вчені стверджують, що увага фільтрує інформацію, пропускаючи якусь її частину та ігнорує іншу. Такий фільтр, регулюючи навантаження, попереджує перенавантаження.
К. Д. Ушинський визначав увагу як саме ті „ двері, через які проходить все, що тільки входить в душу людини із зовнішнього світу."
Ще на зорі зародження психології, в трактаті „ Про душу" Аристотеля, вперше зустрічається поняття „ увага". Це було в IV столітті до нашої ери .
Гельвецій писав, що увага являється мікроскопом, який, збільшуючи предмети, але не викривляючи їх, примушує нас помічати в них багато спільного і різного, невидимого для неуважного погляду.
І. П. Павлов писав, що „ геній - це найвища здатність концентрувати увагу на предметі, що вивчається". „Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним", - пише Сем'юел Джонсон.
Перше, що можна помітити, це те, що увагу не можна розглядати як окреме, саме по собі існуюче, психічне явище. Воно проявляється лише в процесі якої-небудь діяльності людини, коли вона думає, читає, пише, спостерігає, вивчає. Мабуть, багатьом з нас довелось чути: „ Як ти можеш зрозуміти правило, якщо ти так неуважно слухав". Отже, ми бачимо, що увага - це основна умова успішності будь-якої інтелектуальної діяльності.


ЗАГАЛЬНЕ ПОНЯТТЯ ПРО УВАГУ
Серед усіх психічних процесів і властивостей увага посідає особливе місце. Вона не має свого специфічного предмету вивчення, проте супроводжує всю психічну діяльність людини. Відчуття і сприймання, пам'ять, мислення, уява - кожен з цих процесів має свій специфічний зміст. Увага - важлива сторона усіх пізнавальних процесів, і при цьому та, в якій вони виступають як діяльність, що вона спрямована на певний об'єкт.
Увага нерозривно пов'язана з діяльністю. На ранніх стадіях філогенетичного розвитку увага безпосередньо включається в практичну діяльність; вона спочатку виникає у вигляді настороженості, готовності до дій по першому сигналу, а може означати і загальмованість, яка служить для підготовки до дій.
Спрямованість психічної діяльності людини на певні об'єкти і зосередженість на них називається увагою (Нерозня О.В.)
Вчені по різному визначають місце уваги серед інших психічних явищ, але більшість схильні вважати, наприклад С. Л. Рубінштейн, що увага - динамічна характеристика протікання пізнавальної діяльності. П Я Гальперін визначає увагу як автоматизовану дію контролю. І В. Страхов вважає , що „увагу не можна відокремити від психічних процесів і станів". К Ф Добринін ставить увагу в тісний зв'язок з особистістю. Він вважає, що селективність, організованість уваги, зосередженість і концентрація психічної діяльності, об'єм і розподілення і переключення уваги знаходяться в залежності від організованості особистості. К. В. Мішанова також підтверджує зв'язок між організованістю особистості і організованістю уваги.
На людину одночасно впливає величезний потік різноманітної інформації, яку вона неспроможна організовано сприймати, якщо заздалегідь не здійснить відповідного відбору найбільш суттєвої інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Роль уваги в засвоєнні студентами навчального матеріалу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок