Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Морально-психологічний клімат сім’ї та його вплив на формування особистості дитини

Морально-психологічний клімат сім’ї та його вплив на формування особистості дитини

Назва:
Морально-психологічний клімат сім’ї та його вплив на формування особистості дитини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,76 KB
Завантажень:
707
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Курсова робота
Морально-психологічний клімат сім’ї та його вплив на формування особистості дитини


План


Вступ
Сім’я - необхідна складова соціальної структури цивілізованого суспільства, що історично змінюється явище. Вона функціонує як інститут відтворення людини і його виховань, є тим суспільним утворенням, у якому індивід одержує перший досвід організації життєдіяльності в основних її проявах - у продуктивній діяльності і побуті. У родині здобуваються навички спілкування і повсякденного поводження, уроки майбутнього сімейного життя, представлення про життєвих цілях і цінностях, прилучаються до норм і еталонів культури. У цьому і складається призначення родини.
Особливо актуальним це є для підлітків, адже саме в підлітковому віці, коли найінтенсивніше відбувається розвиток самосвідомості, батьківське ставлення набуває вирішального значення для становлення і закріплення образу “Я”. Цей образ і ставлення до себе формується під впливом того образу, що склався у батьків.
Актуальність теми. Важливість розгляду проблеми впливу сім’ї на особистість дитини зумовлена тим, від того, як батьки сприймають і розуміють дитину, її потреби, інтереси, психологічні стани та переживання, а, отже, відповідно і взаємодіють з нею, залежить сприймання і оцінка дитиною, а потім підлітком себе, формування позитивного чи негативного образу “Я”, прийняття чи неприйняття своєї особистості. Батьківські установки щодо дітей впливають на усвідомлення ними мотивів своєї поведінки і діяльності, формування цінностей і ідеалів, вироблення оцінок і самооцінок, за якими діти оцінюють себе і людей, що їх оточують. Усе це позначається на формуванні особистості дітей.
Стреси і психологічні перевантаження - найгостріші проблеми XXІ в. У таких ситуаціях саме родина - джерело психологічної підтримки. Дослідження виявляють непідготовленість зростаючої людини до вимог сучасного життя, невміння створити сприятливі умови для становлення власної особистості і власної родини. Саме цим обумовлена потреба членів суспільства в психологічному та соціально-педагогічному захисті й у фахівцях, здатних вести роботу з сім’ями з різним укладом життя. Професіонали повинні знайти шляху надавати підтримку родині, сприяти підвищенню психолого-педагогічної культури, захистити інтереси дитини, гуманізувати середовище. Вищесказане і зумовлює актуальність обраної теми.
Ступінь розробленості теми. Проблема впливу сім’ї на окремі аспекти формування особистості дитини досліджувалася в роботах закордонних і вітчизняних фахівців.
Зокрема, у роботах закордонних фахівців Д.Добсона, Р. і Дж.Байярд, Э.ЛЕ Шан, Н. Пезешкіана, В. Сатир, Б.Спока, М.Раттера, А. Фромма, Ю.Хямяляйнен знаходимо звертання до таких питань, як виховні функції батьків; вплив на розвиток дитини внутрішньої атмосфери, способу життя родини; залежність методів виховання від цілей і устремлінь батьків;форми передачі знань батькам; позитивна сімейна психотерапія.
Наприклад, у книзі "Ваш неспокійний підліток" (Р. Байярд і Дж.Байярд), яка є практичним посібником з психології сімейного виховання, міститься система практичних рекомендацій і вправ для подолання стереотипів старого мислення у відношенні виховання і твердження нового підходу, співзвучного вищевикладеному. У "Абетці для батьків" (А.Фромм) дається безліч корисних відомостей, порад і міркувань. У книзі "Коли ваша дитина зводить з розуму" (Э.ЛЕ Шан) містяться аналіз типових конфліктних ситуацій, що виникають у родині, і пошук висновків, основаной на розумінні й інтерпретації поводження маленької людини як наслідку її емоційного поводження.
Окремі аспекти цієї проблеми впливу сім’ї на формування особистості дитини розкриті в роботах В.А.Горшкова, І.І.Друкарова, Д.Г.Ельконіна, Р.М.Капралової, А.М.Сазонової, А.І.Ушатікової, А.В.Фурмана.
На думку Л.І.Анциферової сім’ї належить ціла палітра властивих їй стимуляторів психосоціального розвитку дитини, найважливіші з яких - інтенсивність та багатство спілкування з дорослими, інтимні та стійкі емоційні контакти з постійними особами (батько, мати, ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Курсова робота на тему: Морально-психологічний клімат сім’ї та його вплив на формування особистості дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок