Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Шляхи створення сприятливого соціально- психологічного клімату в студентскій академічній групі

Шляхи створення сприятливого соціально- психологічного клімату в студентскій академічній групі

Назва:
Шляхи створення сприятливого соціально- психологічного клімату в студентскій академічній групі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
49,25 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Шляхи створення сприятливого соціально- психологічного клімату в студентскій академічній групі


ЗМІСТ
Вступ
І. Класифікація груп у психології.
1.1. Поняття «група» та її види.
1.2. Феноменологія малих груп.
ІІ. Взаємовідносини і сприятливий клімат в групах.
2.1. Характеристика міжособистісних взаємин.
2.2. Психологія взаємовідносин.
2.3. Вплив керівника на створення сприятливого клімату в академічній групі.
ІІІ. Проблеми створення сприятливого психологічного клімату в колективі.
3.1. Особливості міжнаціонального спілкування між студентами.
3.2. Взаємини членів груп з нерівним соціальним статусом.
Висновок
Використана література.


Вступ
Глибокі соціально-економічні і політичні зміни, що відбуваються протягом останніх десятиріч в Україні, призвели до появи суттєвих змін в структурі особистості молодої людини, яка формується і розвивається.
Найважливішою проблемою в житті середньовічного студента є, звичайно, навчання – його основний соціальний обов'язок. Це визначають як сільські, так і міські жителі – студенти ВНЗ.
Проблем у спiлкуваннi студентiв, що проживають в сiльськiй мicцевостi, значно бiльше, нiж у мiських (22,76 i 14,56 вiдсотка вiдповiдно), вони вiдзначають власну замкненість сором'язливiсть: "сiльськi жителi мають надмірну замкнутiсть", "дуже переживаю за все", "соромно виступати перед групою", "боязливiсть при вiдповiдi", "не вмiю спiлкуватися", "велика вiдособленiсть", пояснюючи це "рiзкою змiною стилю життя", "вiдмiннiстю сiльського проживання вiд міського".
Сiльськi i міські жителi по-рiзному ставляться до життя, сiльський рівень життя дуже вiдрiзняється вiд рiвня життя у місті.
Ряд проблем сiльськi студенти пов'язують з неформальним спiлкуванням з мicькими ровесниками: "спiлкуватися з мiськими жителями важче, нiж з сiльськими", "міські студенти дивляться на нас як на другосортних", "мені не подобаєься зверхнє ставлення мiських жителiв до сiльських", "у мiських жителiв дуже багато гордостi", "мiським недовiряю", "на допомогу вiд мicкого не чекай".
Особливо їх турбує проблема здобуття високого соцiального статусу в студентськiй групi, в академiї "не вмiю звернути на себе увагу", "не можу самоорганiзуватися", "не можу гiдно представити себе перед людьми" i пошукiв можливостей самоствердження та розвитку самоповаги: "я не вважаю, що в селi менш розвинута молодь, нiж у місті, можливо лише в окремих випадках (наприклад, у роботi з комп'ютером), "я, на вiдмiну вiд деяких, не соромлюсь того, що живу в селi", "я думаю, що проблеми у спiлкуваннi залежать вiд самої людини, незалежно вiд того мiський це житель, чи сiльський". Iнодi цi прагнення трансформуються у соцiально незрiлi форми: "хочу одягатися вiдповiдно i подiбно до мiських жителiв", "хочу їздити на хорошiй машинi".
Резулыати проведених дослiджень свiдчать про низыкi темпи соцiальної адаптацiї студентiв, що прибули з сільської мiсцевостi та iнших міст до самостiйного життя: "дуже сумую за рiдними i близькими", "постiйно хочу додому", "сумую за домiвкою", "великий потяг додому", "не можу пристосуватися до рiзкої змiни проживання", "кожну хвилину хочеться додому, щоб бути з близкими'', "мiським студентам легко: мама i тато близько", "самiй доводиться вiдповiдати за ведення добробуту i бюджету", пiсля вступу до ВНЗ у мене з'явилося багато нових обов'язкiв: потрiбно прибирати i готувати їжу, а я не встигаю", особливо посилюється туга за рiдною домiвкою у студентiв III курсу,
Дещо iнакше визначають психологiчну непiдготовленiсть до дорослого життя мiсцевi жителi-студенти: "люблю вранцi добре поспати", "я трохи лiнивий", "дуже велике психологiчне навантаження", "iнодi я вiдчуваю на своїх плечах сильний тягар життевих проблем", "не вистачає дорослої пiдтримки". Серед проблем, на якi вказують міські студенти, вагоме мiсце займають комунiкативнi бар'єри у спiлкуваннi з сiльськими ровесниками: "не знаходжу спiльну мову з багатьма сільськими прителями", "існує рiзка вiдмiннiсть у спiлкуваннi мiських i сiльських студентiв".
Отже, створення сприятливої атмосфери в академічній групі, особливо на перших курсах, є дуже важливим фактором для гармонійного розвитку колективу і налагодження чудових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Курсова робота на тему: Шляхи створення сприятливого соціально- психологічного клімату в студентскій академічній групі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок