Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> „Конфлікти дитячої душі" (на матеріалі книги C.G. Jung. Psychologie und erziehung.)

„Конфлікти дитячої душі" (на матеріалі книги C.G. Jung. Psychologie und erziehung.)

Назва:
„Конфлікти дитячої душі" (на матеріалі книги C.G. Jung. Psychologie und erziehung.)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
„Конфлікти дитячої душі"
(на матеріалі книги C.G. Jung. Psychologie und erziehung.
(зі спеціальності „Психологія")


План.
1. Первісне уявлення про дітей у маленької Анни:
а) Теорія " ангелочка".
б) Теорія "лелеки"
2. Народження братика Фріца - початок краху теорії "лелеки".
3. Інтроверсія – поштовх для пошуку дитиною відповіді на запитання про народження людей.
4. Ломка маленькою Анною "табу" - проростання братика в мамі, як рослини до пошуку природного отвору через який він появився на світ.
5. Дитячі сни – продовження роботи інтелекту дитини над розв’язком проблеми її походження.
6 Аналогія в розкритті ролі батька в народженні дитини: "маленький Ганс" у Фрейда і Анна мислять ідентично.
7. Мала Анна розкрила таємницю свого походження і народження: нічого страшного не сталося.
8. Сприймаймо дитину такою, як вона є, а не такою, якою ми хочемо її бачити.


В час, коли З. Фрейд робив свої повідомлення про «маленького Ганса», я отримав від одного знайомого з психоаналізом батька, цілий ряд спостережень, над своєю в той час чотирирічною донькою.
Ці спостереження мають так багато подібного і додаткового до повідомлень Фрейда про «маленького Ганса», що я не міг собі відмовити, щоб не подати цей матеріал на суд широкої публіки.
Дівчинка, чуттям та інтелектуальній жвавості якої ми завдячуємо наступним спостереженням, є здоровою, жвавою дитиною з темпераментним складом характеру. Вона ніколи серйозно не хворіла, також і зі сторони нервової системи ніколи серйозно не було помітно якихось «симптомів».
Жваві систематичні інтереси проявилися у дитини близько трирічного віку; вона почала запитувати і висловлювати фантазійні бажання.
Одного разу, коли дитині, яку ми назвемо Анною і якій лише ледве виповнилося три рочки, між нею та бабусею відбулася слідуюча розмова:
Анна: «Бабусю, чому в тебе такі бліді, зів'ялі очі»?
Бабуся: «Бо я вже досить стара».
Анна: «Але правда, що ти знову скоро станеш молодою»?
Бабуся: «Ні знаєш, я буду все більше і більше старіти а потім помру».
Анна: «Так, а потім»?
Бабуся: «Потім я стану ангелом».
Анна: «І після цього ти знову станеш маленькою дитинкою»?
Дитина знаходить тут бажаний привід для попереднього розв'язку проблеми. Вже давно вона часто запитувала в мами, чи та одного разу не придбає живу ляльку, в чому й звичайно заключалися питання про походження маленьких дітей. Але, оскільки такі запитання виникали спонтанно і непомітно, то батьки не приділяли їм значення і так само легко їх сприймали, як здавалось питала і дитина. Так вона одного разу отримала жартівливу звістку, що дітей приносять лелеки. Іншу, трохи вже серйознішу версію, а саме, що діточки є ангелами, живуть на небі і потім їх приносять на землю бузьки, вона почула іншим разом. Ця теорія здається і стала вихідним пунктом для дослідницької діяльності малої. Вона проявила в розмові з бабусею, а саме в тому, що дозволила розвивати неприємну думку про смерть не тільки в полегшеному виді, але й одночасно розгадати загадку походження дітей. Анна, здавалося, казала собі: коли людина стає ангелом, то потім - дитиною. Розв'язки такого типу, які щонайменше одним ударом вбивають двох зайців, необхідно не тільки наполегливо фіксувати наукою, вони не можуть не спричинити і в дитини певні зворотні потрясіння. В цій простій точці зору лежать в основі елементи вчення Reinkarnahinslehre ( ), які, як відомо, ще оживуть у свідомості мільйонів людей.
Як і в історії з «маленьким Гансом», поворотним пунктом стало народження сестрички, так і в цьому випадку – поява братика, яка відбулася, коли Анні виповнилося 4 роки. Проблема появи дітей, яка до цього часу ледве виникала, знову стала актуальною. Вагітність матері скоріш за все, здавалось, залишалася непоміченою, тобто ніколи не спостерігалося висловлення дитини з цього приводу. Ввечері перед родами, коли в мами вже проявлялися родові схватки, дитина знаходилась в кімнаті батька. Батько взяв її на коліна і сказав: «Послухай-но, щоб ти казала, коли сьогодні вночі ти б отримала братика?» - « Я б його вбила», - була негайна відповідь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: „Конфлікти дитячої душі" (на матеріалі книги C.G. Jung. Psychologie und erziehung.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок