Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Основні групи психічних захворювань

Основні групи психічних захворювань

Назва:
Основні групи психічних захворювань
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,96 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПЛАН
1. Основні групи психічних захворювань.
2. Хронічні психічні захворювання.
3. Психічні розлади при черепно-мозкових травмах.
4. Психопатії (розлади особистості).
5. Олігофренія.
6. Наркоманії.
Використана література
1. Основні групи психічних захворювань.
Сучасна класифікація психічних захворювань ґрунтується на нозологічному принципі. Нозологія - вчення про окремі захворю-вання, їх систематику. Раніше (до кінця XIX ст.) класифікації психічних захворювань ґрунтувалися на симптоматичному прин-ципі, але з розвитком загальної психопатології, яка вивчає особ-ливості перебігу синдромів і хвороб у динаміці, його було замінено на нозологічний принцип.
Розрізняють три основні групи психічних захворювань. Екзоген-ні психози зумовлює вплив несприятливих зовнішніх факторів. У тих випадках, коли причиною захворювання є фізичний і біоло-гічний вплив на організм, його внутрішні органи, говорять про со-матогенні психози. Психози, спричинені психічною травмою, нази-ваються психогенними, реактивними. До другої групи належать ендогенні психози, пов'язані із внутрішніми патологічними факто-рами (спадковими, конституціональними тощо). Олігофренії і пси-хопатії - захворювання, зумовлені порушенням психічного розви-тку. При олігофреніях спостерігається відставання в інтелектуаль-ному розвитку, а психопатії пов'язані з дисгармонійним розвитком особистості.
На сьогодні немає єдиної, прийнятої у всіх країнах світу класи-фікації психічних хвороб. Розроблену всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) Міжнародну класифікацію хвороб (МКХ) створено головним чином для уніфікації статистики пси-хічних захворювань і в основу її покладено симптоматичний прин-цип. У нашій країні розроблено і прийнято таку класифікацію пси-хічних захворювань:
І. Ендогенні:
- шизофренія;
- маніакально-депресивний психоз;
- функціональні (інволюційні) психози пізнього віку.
II. Ендогенно-органічні:
- епілепсія;
- психічні розлади при атрофічних процесах головного мозку (сенильна деменція, хвороба Альцгеймера, хвороба Піка, хорея Гентінгтона, хвороба Паркінсона); спадкові органічні захворювання (міоклонус-епілепсія, гепатолентикулярна де-генерація, амавротична ідіотія та ін.).
III. Екзогенно-органічні:
- судинні захворювання головного мозку;
- психічні розлади при травмах головного мозку;
- психічні розлади при пухлинах головного мозку;
- психічні розлади при інфекційно-органічних захворюваннях головного мозку (енцефаліти, сифіліс мозку, прогресивний параліч, абсцеси мозку); психічні розлади при ендокринних захворюваннях;
- періодичні органічні психози;
- особливі форми психозів пізнього віку (гострі психози, галюцинози).
IV. Екзогенні:
- симптоматичні психози (при соматичних та інфекційних захво-рюваннях, при інтоксикаціях лікарськими, побутовими і про-мисловими хімічними речовинами); токсикоманії (алкогольні, неалкогольні).
V. Психогенні:
- неврози;
- реактивні психози.
VI. Патологія психічного розвитку:
- психопатії;
- олігофренії.
Наведена вище класифікація психічних хвороб є клінічною. Од-нак питання психіатрії розробляються і в клініко-статистичному плані. Зокрема, так вивчаються питання психіатричної епідеміоло-гії, в основі яких лежить порівняльний аналіз захворюваності з проявом психічних розладів при зіставленні різних регіонів земної кулі, хронологічних періодів. Для такого вивчення слід користува-тися уніфікованою Міжнародною класифікацією хвороб. Нині діє така класифікація дев'ятого перегляду (МКХ-9), незабаром буде завершено підготовку МКХ-10.
Визначення особливостей перебігу психічних захворювань до-помагає не лише правильно поставити діагноз, але й оцінити про-гноз хвороби.
В цій контрольній роботі я розгляну найбільш відомі психічні захворювання.
2. Хронічні психічні захворювання
Хронічне психічне захворювання - це розлад психічної діяльності, що характеризується тривалим перебігом і тенденцією до наростання хворобливих явищ. В окремих випадках у хворих спостерігаються періоди тимчасового покращання стану, так звані ремісії, але це не означає видужання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Основні групи психічних захворювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок