Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Розвиток творчого мислення студентів у процесі навчання

Розвиток творчого мислення студентів у процесі навчання

Назва:
Розвиток творчого мислення студентів у процесі навчання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Розвиток творчого мислення студентів у процесі навчання


ЗМІСТ
ВСТУП
1. Психологічний аналіз творчості
2. Значення аналогії в мисленні людини
3.Стратегія аналогізування в творчій діяльності людини
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА


ВСТУП
Розглядаючи питання: "Розвиток творчого мислення студентів у процесі навчання", можна говорити про організацію процесу навчання і про розвиток творчого мислення - як процес.
При всій важливості, організації творчої діяльності студентів в нашій вищій школі приділяється не достатньо уваги. Звичайно студенти пишуть реферати, курсові, дипломні роботи, але цього явно не достатньо. На превеликий жаль досягнення психології творчості вкрай повільно входять в навчально-педагогічну практику сучасної вищої школи.
Особливо актуальна ця проблема в педагогічних Вузах. Адже суспільству потрібні не лише творчі спеціалісти, а вчителі, які зможуть організувати роботу по розвитку творчих здібностей в своїх учнів.
Психологічною наукою розроблено ряд систем формування творчої діяльності людини "ТРИЗ", "КАРУС" і т.д. Якщо взяти одну з цих систем і спробувати навчити їй студентів, то можливо вже завтра ми отримаємо більшу кількість творчих людей в вищій школі, а післязавтра - в загальноосвітній.
Найбільш перспективною для нашої мети являється розроблена акад. Моляко В.О. система "КАРУС". В практику вищої школи її можна ввести в вигляді кількох спецкурсів з психології. Перший спецкурс - це формування стратегії аналогізування. Адже в сучасній школі, і вчителі і учні використовують аналогізування в різній мірі, на різних рівнях, але спеціальної роботи по оволодінню методами, тим більше по розвитку стратегій творчої діяльності, не проводиться. [2. 21-27]. Для зміни цієї ситуації необхідна систематизація отриманих наукою результатів і проведення нових досліджень. Одним з кроків у цьому напрямку буде спроба вияснити: що таке творчість з точки зору психології, яке значення аналогії в мисленні людини, яку роль виконує стратегія аналогізування в творчій діяльності людини.


1. Психологічний аналіз творчості
Проблема творчості з кожним роком стає все більш актуальною. "Аналіз досить великого масиву літератури з проблем творчості, яка останнім часом (протягом 20-3 0-х років) вже виділилась в самостійний напрям на межі психології, педагогіки, філософії та інших наук, дає змогу зробити, зокрема, висновок про те, що для здійснення соціально-економічних перетворень, розв'язання надзвичайно-складних та нових завдань людині сьогоднішнього, а тим більше завтрашнього дня, вже не просто бажано, а необхідно оволодіти творчими вміннями, стратегіями і тактиками як інструментарієм не тільки у професійній, а навіть у повсякденній діяльності." [18. 222].
А.М. Єрмола відмічає, що "У філософській та психолого-педагогічній літературі наявні різні трактування творчості, відмінні погляди на природу, об'єктивну основу та структуру творчого процесу, формування творчих здібностей людини та ін. І тут необхідно звернути увагу на багатоплановість вживання поняття "творчість". Його тлумачать як "діяльність", "процес", "конструктивний принцип пізнання", "самореалізацію"". [11. 72]. А.М. Єрмола розглядає творчість як діяльність: "Творчість - це діяльність, результатом якої є створення нових матеріальних та духовних цінностей. Вона передбачає наявність у особистості цінностей, мотивів, знань і умінь, завдяки яким створюється продукт, що відрізняється новизною, оригінальністю й унікальністю. На думку американського психолога П. Едвардса, творчість - це здатність знаходити нові вирішення проблеми або винаходити нові заходи вираження, внесення в життя чогось нового для індивіда; це сила, що сприяє позитивній самооцінці й забезпечує саморозвиток індивіда." [11. 72].
Г.О. Сіліна робить аналіз визначення поняття "творчість", "...на сьогоднішній день не існує вичерпного визначення поняття "творчість", незважаючи на те, що спроби дати таке визначення філософи, психологи, педагоги і представники інших наук робили не один раз. В самому загальному вигляді творчість визначається як "механізм продуктивного розвитку" (Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Розвиток творчого мислення студентів у процесі навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок