Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Розвиток дітей дошкільного віку

Розвиток дітей дошкільного віку

Назва:
Розвиток дітей дошкільного віку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,31 KB
Завантажень:
590
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Розвиток дітей дошкільного віку
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні будь-яка освічена людина на питання про те, що таке дитинство, відповість, що дитинство – це період посиленого розвитку, зміни і навчання. Але тільки вчені розуміють, що це період парадоксів і суперечностей, без яких неможливо уявити собі процес розвитку. Про парадокси дитячого розвитку писали В. Штерн, Ж. Піаже, І.А. Соколянский і багато інших. Д.Б. Ельконін говорив, що парадокси в дитячій психології – це загадки розвитку, які вченим ще належить розгадати. Свої лекції в Московському університеті Д.Б. Ельконін незмінно починав з характеристики двох основних парадоксів дитячого розвитку, що містять в собі необхідність історичного підходу до розуміння дитинства. Розглянемо їх.
Людина, з'являючись на світ, наділена лише самими елементарними механізмами для підтримки життя. За фізичною будовою, організацією нервової системи, за типами діяльності і способами її регуляції людина – найдосконаліша істота в природі. Проте за станом у момент народження в еволюційному ряду помітно падіння досконалості – у дитини відсутні які-небудь готові форми поведінки. Як правило, чим вище стоїть жива істота у ряді тварин, тим довше триває її дитинство, тим безпомічніше ця істота при народженні. Такий один з парадоксів природи, який зумовлює історію дитинства.
В ході історії безперервно росло збагачення матеріальної і духовної культури людства. За тисячоліття людський досвід збільшився в багато тисяч раз. Але за цей же час новонароджена дитина практично не змінилася. Спираючись на дані антропологів про анатомо-морфологічну схожість кроманьйонця і сучасного європейця, можна припустити, що новонароджений сучасної людини ні в чому суттєвому не відрізняється від новонародженого, що жив десятки тисяч років тому.
Дитяча психологія – це галузь психології, що вивчає закономірності психічного розвитку дитини. Дослідження дитячої поведінки переслідує дві цілі: 1) зрозуміти саму дитину, те, як вона реагує на різні ситуації, відчуває, думає і сприймає, і 2) зрозуміти, як дитина дорослішає, навчитися передбачати особливості її розвитку і з'ясувати, яким чином події і враження дитинства впливають на подальший розвиток.
Таким чином, зважаючи на важливість означених проблем, а саме дослідження психологічних особливостей розвитку дітей дошкільного віку, можна констатувати, що ця тема є актуальною, оскільки період дитинства є надзвичайно важливим в житті кожної людина, так як саме він, можна сказати, закладає програму подальшого життя.
Об’єктом дослідження курсової роботи є проблеми вікової психології.
Предметом дослідження є психологічні особливості розвитку дітей дошкільного віку.
Метою дослідження курсової роботи є теоретичне обґрунтування психологічних особливостей розвитку дітей дошкільного віку.
Метою роботи зумовлено виконання таких завдань:
висвітлити теоретичні засади дослідження психології дітей дошкільного віку;
дослідити психологічні особливості розвитку особистості дитини дошкільного віку;
охарактеризувати психологічну готовність дітей до школи.


Розділ 1. Теоретичні засади дослідження психології дітей дошкільного віку
1.1. Дитинство як предмет науки
Наука про психічний розвиток дитини – дитяча психологія – зародилася як гілка порівняльної психології в кінці XIX століття. Точкою відліку для систематичних досліджень психології дитини служить книга німецького ученого-дарвініста Вільгельма Преєра "Душити дитину". В ній В. Преєр описує результати щоденних наглядів за розвитком власного сина, звертаючи увагу на розвиток органів чуття, моторики, волі, розуму і мови. Не дивлячись на те, що нагляди за розвитком дитини велися задовго до появи книги В. Преєра, його безперечний пріоритет визначається зверненням до вивчення самих ранніх років життя дитини і введенням в дитячу психологію методу об'єктивного нагляду, розробленого по аналогії з методами природних наук. Погляди В. Преєра з сучасної точки зору сприймаються як наївні, обмежені рівнем розвитку науки XIX століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Розвиток дітей дошкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок