Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> курсова робота: Прояви свідомості і самосвідомості у старшокласників.

Загрузка...

Прояви свідомості і самосвідомості у старшокласників. / сторінка 2

Назва:
Прояви свідомості і самосвідомості у старшокласників.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,77 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
; за допомогою самосвідомості людина реалізує ставлення до самої себе, здійснює власну самооцінку як мислячої істоти, здатної відчувати. У цьому разі об'єктом пізнання суб'єкт робить самого себе і свою свідомість. Отже, людина - самооцінююча істота, яка без цієї характеристичної дії не змогла б визначити себе і знайти місце в житті. Самосвідомість - важлива умова постійного самовдосконалення людини. Елементи та рівні структури суб'єктивної реальності формуються під впливом соціального способу життя людини, який вимагає від неї самоконтролю своїх вчинків і дій, прийняття на себе повної відповідальності за них.
Предметом усвідомлення є інтелектуальна, емоційна діяльність,, спрямована на пізнання себе, тобто внутрішньої інформації. Дана діяльність є самосвідомістю. Яка забезпечує вибір діяльності, лінії поведінки, формування стилю життя. Самосвідомість - здатність людини безпосередньо відтворювати себе, сприймати себе збоку, рефлектувати з приводу своїх можливостей. Об’єктом самосвідомості є особистість, яка одночасно пізнає і пізнається, оцінює та оцінюється . До структури самосвідомості належать самопізнання, самооцінка, самоконтроль. Об’єктом самосвідомості є особистість, яка одночасно пізнає і пізнається, оцінює та оцінюється "Я - концепція "сукупність уявлень, суджень, переконань індивіда про себе. На їх еонові він вибудовує свої стосунки з іншими людьми, визначає тенденції поведінки. "Я - концепція є передумовою й наслідком соціального життя, соціальної взаємодії, що визначається соціальним досвідом. Мета взаємозв'язку "Я - концепції та соціального життя полягає не стільки у розширенні можливостей "Я", скільки у досягненні гармонії з оточенням.
Свідомість як рівень психічного відображення.
Вищим рівнем психічного відображення, властивого тільки людині як суспільне історичній істоті, є свідомість. Свідомість — це відображення у психіці людини ідеальних образів дійсності, своєї діяльності, самої себе.
Свідомість не слід ототожнювати з усією психікою. Це особливий психічний процес або їх сукупність. Свідо-мість — особливе утворення, що сформувалось у ході суспільно-історичного розвитку на основі праці як специфіч-ного виду людської діяльності, специфічна форма цілеспря-мованого психічного відображення. Вона являє собою таку функцію людської психіки, сутність якої полягає в адекват-ному, узагальненому, цілеспрямованому активному відобра-женні, що здійснюється в символічній формі, й творчому перетворенні зовнішнього світу, у зв'язку вражень, що пос-тійно надходять, із попереднім досвідом, у виділенні люди-ною себе з навколишнього середовища і протиставленні йому як суб'єкт об'єкту. Свідомість полягає в емоційній оцінці дійсності, забезпеченні діяльності цілеполягання — у попередній побудові дій та передбаченні їхніх наслідків, у контролюванні поведінки і керуванні нею, у здатності осо-бистості давати собі раду в оточуючому матеріальному світі, у власному духовному житті.
Отже, свідомість — не просто образ дійсності, а особлива форма психічної діяльності, орієнтована на відображення і перетворення, дійсності.
Необхідною складовою свідомості є знання. Поза знан-ням нема свідомості Усвідомити який-небудь об'єкт — зна-чить включити його в систему своїх знань і віднести до певного класу предметів, явищ. Свідомість постає як знання про зовнішній і внутрішній світ, про самого себе. Однак свідомість не зводиться тільки до знання, не тотожна йому. Свідомість проявляється не лише в узагальненому знанні навколишньої дійсності, а й у певному оцінковому, теоре-тичному і практичному ставленні до неї. Тому іншою необхідною складовою свідомості є переживання людиною того, що для неї в навколишній дійсності є значущим. Якщо призначення пізнавальної діяльності свідомості — це якомога більш адекватне пізнання об'єкта, то, відображаючи світ у формі переживань, людина оцінює його, виявляє своє ставлення до обставин, що вже існують або передбачаються нею, до власної діяльності та її результатів, до інших людей, до того, що задовольняє або не задовольняє її потреби.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Прояви свідомості і самосвідомості у старшокласників.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок