Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Свідоме та несвідоме у психіці та поведінці людини

Свідоме та несвідоме у психіці та поведінці людини

Назва:
Свідоме та несвідоме у психіці та поведінці людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,94 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КУРСОВА РОБОТА
Свідоме та несвідоме у психіці та поведінці людини


План


ВСТУП
Поняття свідомості є одним з центральних у психології, філософії і у всіх антропологічних науках. Унаслідок цього проблема свідомості і її взаємодії з несвідомим породжує різноманіття підходів до неї, велику строкатість поглядів на притаманні їй аспекти. Це знайшло своє відображення в численній психологічній, психіатричній, кібернетичній, фізіологічній і іншій літературі, виданої як у нашій країні, так і в багатьох закордонних країнах. Крізь всю історію розвитку психологічної науки проходять дослідження в області даної проблеми таких закордонних психологів, як Декарт, Спіноза, Кант, Фехнер, Вундт, Джеймс і інших. Особливу увагу приділяли проблемам глибинної психології З. Фрейд, К. Юнг, А. Адлер. Вітчизняними (радянськими) психологами Виготським, Леонтьєвим, Зінченко, Узнадзе і багатьма іншими також були висунуті наукові теорії відповідно до проблем свідомості і несвідомого.
Істотною відмінністю людини від тварин складається в її здатності міркувати і мислити абстрактно, міркувати про своє минуле, критично оцінювати його, і думати про майбутнє, розробляючи і реалізуючи плани і програми. Усе це зв'язано зі сферою людської свідомості. В той же час численні факти свідчать, що не вся психічна діяльність усвідомлюється людиною, існує чимало процесів в області психіки, які знаходяться поза межами свідомості.
Незважаючи на численні публікації, в історії психологічної науки свідомість і несвідоме являються одними з найважчих проблем, які дотепер не вдається повністю вирішити ні з матеріалістичних, ні з ідеалістичних позицій, що зумовлює необхідність подальшого їх дослідження.
1. Актуальність теми роботи. Проблема свідомості і несвідомого давно й інтенсивно розробляється у психологічній, філософській, соціальній, педагогічній науці та ще в ряді інших наук.. І в даний час виникають різні точки зору на сутність і структуру свідомості, на походження несвідомого і його взаємодія зі свідомістю. Часто, зробивши певний вчинок, людина не може сама собі відповісти на запитання, чому вона поступила саме так, а не інакше. Свідомість далеко не завжди контролює вчинки і почуття, визначає напрямок наших думок. Існує ще і несвідоме. Нерідко саме воно є рушійною силою і визначає стиль поводження людини. Мотиви і потреби, недостатньо усвідомлені людиною по різних причинах можуть істотно впливати на свідомі мотиваційні установки. Важливо мати на увазі, що значимі, що впливають на наше майбутнє рішення можуть виникнути і формуватися на неусвідомлюваному рівні. Міркуючи про психіку і поводження людини, необхідно особливу увагу приділити проблемі взаємозв'язку свідомості і несвідомого.
Актуальність і значимість проблеми свідомості не потребує доказів і аргументації. Дану проблему уже почали включати в число глобальних проблем сучасності. Еволюцію і зміну свідомості, способи витягу найбільшої кількості корисної інформації зі сфери несвідомого і використання її на практиці пов'язують з виживанням людини, із запобіганням наростаючої антропологічної катастрофи.
Мета даної роботи визначається як дослідження свідомості і несвідомих компонентів людської психіки, їх формування, прояв і значення.
Задачами роботи є:
1) Розкриття питання свідомості як вищої ступіні розвитку психіки людини;
2) Проаналізувати основні етапи становлення та структуру свідомості;
3) Дослідити місце і роль несвідомого в психіці людини;
4) Розкрити механізм взаємодії несвідомого і свідомого.
Об’єктом даної роботи являється глибинна структура особистості.
Предметом дослідження роботи виступає свідомість і несвідоме як структурні частини особистості людини та їх взаємодія.
В роботі були використані численні роботи вітчизняних та зарубіжних фахівців.
РОЗДІЛ 1. СВІДОМЕ В ПСИХІЦІ ЛЮДИНИ
1.1. Свідомість як ступінь розвитку психіки людини
Душа як предмет психології визнавалася всіма дослідниками до початку XVІІІ століття, до того, як склалися основні представлення, а потім і перша система психології сучасного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Свідоме та несвідоме у психіці та поведінці людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок