Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічні та культурно-педагогічні чинники соціалізації студента як майбутнього вчителя

Психологічні та культурно-педагогічні чинники соціалізації студента як майбутнього вчителя

Назва:
Психологічні та культурно-педагогічні чинники соціалізації студента як майбутнього вчителя
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Психологічні та культурно-педагогічні чинники соціалізації студента як майбутнього вчителя


ЗМІСТ
1. ВСТУП. ОСВІТА ЯК СПОСІБ ВХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ У СВІТ НАУКИ І КУЛЬТУРИ.
2. СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА.
3. ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ВИМІР СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
4. ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА


1. ВСТУП. ОСВІТА ЯК СПОСІБ ВХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ У СВІТ НАУКИ І КУЛЬТУРИ.
Латинський термін "культура" означає вирощування, удосконалювання. Відповідно до людини це вирощування, удосконалювання, формування її образу.
Приймаючи до уваги таке трактування, етимологічно культура виступає передумовою і результатом освіти людини.
У процесі освіти людина залучається до системи культурних цінностей (через пізнання історичної спадщини мистецтво, архітектуру). Оскільки досягнення пізнавального характеру являють собою сукупність матеріального і духовного надбання людства, остільки освоєння вихідних наукових положень також є знаходженням культурних цінностей.
Існує і дидактичне поняття культури - навчання і виховання молодого покоління засобами культури. Процес взаємодії, як присвоєння і створення людиною нових культурних цінностей, у рамках освітньої системи є творенням. Тобто зв'язаний з культурою в її динамічному аспекті.
Як відомо, мова є способом пізнання навколишнього світу і засобом комунікації. Одночасно вона виступає як хоронитель і виразник духовної культури, що передається як від покоління до покоління, так і в умовах освітньо-виховних установ. Не випадково рівень культури епохи (і окремої людини, зокрема) визначається ставленням до мови як структуротворчого компоненту цілісної культури. Тому місія освіти полягає в тому, щоб сформувати у молодого покоління відповідальне ставлення до рідної й іноземної мови, до збереження і збагачення історичних, наукових і культурних цінностей.
Таким чином, співвідношення освіти і культури можна розглядати в різних аспектах:
у рамках культурологічної парадигми педагогічної системи;
через формування полікультурної освіти;
в умовах культурно-історичного типу конкретної освітньої системи (вузу, школи);
як систему культурно-освітніх центрів у рамках однієї чи різних країн;
через аналіз навчальних дисциплін культурологічного спрямування;
через шляхи і способи розвитку культури суб'єктів освіти (педагогічної культури і розумової культури учнів);
засобом опису і проектування образа культурної й освіченої людини конкретної історичної епохи;
через розкриття специфіки культурно-освітнього середовища зростаючої людини;
через узагальнення, збереження і відродження культурно-освітніх традицій народу, етносу, нації.
Освіта - це процес передачі накопичених поколіннями знань і культурних цінностей. Зміст освіти формується і поповнюється зі спадщини культури і науки, а також з життя і практики людини. Отже, освіта є соціокультурним феноменом і виконує відповідні соціокультурні функції.
У зв'язку з цим освіта стає необхідним і важливим чинником розвитку як окремих сфер (економіки, політики, культури), так і всього суспільства.
Розглянемо основні соціокультурні функції і потенціал сучасної освіти.
1. Освіта - це один з оптимальних і інтенсивних способів входження людини у світ науки і культури. Саме в процесі освіти людина освоює культурні цінності. Зміст освіти черпається і безупинно поповнюється з культурної спадщини різних країн і народів, з різних галузей науки, а також з життя і практики людини.
Важко переоцінити значення освіти в розвитку у молодого покоління відповідального відношення до культури рідної мови і мов міжнародного спілкування. Цьому сприяють діалогічні форми навчання. Діалог - це форма суб'єкт-суб'єктного пізнання навколишнього світу. Він має особливе значення на стадії розпізнавання сутнісного, евристичного і креативного в пропонованій навчальній інформації. Освітнє середовище, сформоване у школі чи вузі, впливає на вибір правил спілкування і способів поводження людини в соціальній групі. Даний вибір визначає манеру спілкування і стиль поводження, що надалі проявляться в міжособистісних і ділових контактах дорослої людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Психологічні та культурно-педагогічні чинники соціалізації студента як майбутнього вчителя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок