Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Особливості професійного самовизначення учнів старших класів

Особливості професійного самовизначення учнів старших класів

Назва:
Особливості професійного самовизначення учнів старших класів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,19 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота
з психології праці на тему:
Особливості професійного самовизначення
учнів старших класів


Зміст
Вступ
Розділ І. Теоретичні передумови дослідження особливостей професійного самовизначення старшокласників. 6
1.1. Сутність професійного самовизначення. 6
1.2. Характеристика основних факторів професійного вибору. 13
1.3. Ціннісні орієнтації та професійне самовизначення молоді. 17
Розділ ІІ. Експериментальне дослідження особливостей професійного самовизначення учнів старших класів. 21
2.1. Організація та проведення дослідження. 21
2.2. Вивчення професійної спрямованості та професійних схильностей старшокласників, їх роль у процесі професійного самовизначення. 25
2.3. Форми психолого-педагогічної допомоги випускникам при виникненні труднощів у виборі професії. 29
Висновки. 40
Список використаної літератури. 42
Додатки. 45
Вступ
Перед кожним індивідом рано чи пізно виникає дилема, пов’язана з вибором професій.
«Що очікує мене в майбутньому?», «Яку професію обрати?», «Куди піти вчитися?», «А може зробити все як кажуть батьки, якось та воно буде» тощо. Приблизно такого роду питання виникають у всіх молодих людей, що закінчують навчання у загальноосвітніх школах і готуються до майбутнього самостійного життя. Серед великої кількості життєвих рішень, які ще прийдеться вирішити, питання професійного самовизначення є найпершим і одночасно одним з найважливіших.
Це перше, дуже важливе і самостійне рішення молоді потрібно приймати, опираючись не на свій власний досвід, який приходить з роками, а скоріше, на уявлення про своє майбутнє і майбутнє суспільства, в якому прийдеться жити. Чим більш ясним і продуманим буде образ майбутнього в свідомості молоді, тим відповідальніше вона вмітиме приймати рішення в майбутньому.
На проблемі професійного самовизначення наголошували ще стародавні мислителі. Застерігаючи молодь від помилок у виборі життєвого шляху, вони проте стверджували, що молоді притаманні риси, завдяки яким вона здатна самостійно вирішувати складні проблеми, що стосуються її майбутнього. Пригадуються слова Аристотеля: «Юність легковажна і надмірно оптимістична, але головне – вона переповнена надією і впевнена в майбутньому, прагне до нього, не задовольняючись минулим і теперішнім» [ 9, 3-4].
Якщо раніше питання професійного самовизначення були предметом розмірковування окремих мислителів, то тепер воно стало галуззю наукового знання, в якій зайнято велике число дослідників. Не зважаючи на потужні розробки у галузі професійного самовизначення, ця проблема не втрачає своєї гостроти, в ній відкриваються все нові й нові сторони, пов’язані з особливостями розвитку сучасного суспільства і людини в ньому.
Для більшості випускників загальноосвітньої школи ситуація професійного самовизначення є стресогенною. Вони стикаються з труднощами як особистого, так і об’єктивного характеру. Можливо це пов’язане з незнанням світу професій і вимог, які вони висувають до людини; зі швидкими змінами, що відбуваються у світі професій і на ринку праці; з економічним становищем країни взагалі. Це ряд об’єктивних чинників. Проте, як ми знаємо, вирішальне значення на здійснення професійного вибору має сама особистість, рівень її зрілості і готовності до виконання певного роду діяльності.
Для ефективного вирішення цієї проблеми не досить лише теоретичних міркувань. Тому на даному етапі існує розгалужена система надання допомоги і управління процесом професійного самовизначення. Вона носить назву системи професійної орієнтації.
Над розробкою основних принципів функціонування системи профорієнтації, створенням нових, ефективніших методів надання кваліфікованої допомоги при самовизначенні працюють провідні закордонні і вітчизняні вчені. Серед закордонних вчених значний внесок у розвиток профорієнтації зробили Герр, Н. Гісберс, І. Мур, які займалися розробкою ідей профконсультації, А. Маслоу, автор концепції професійного розвитку індивіда, Дж. Холланд, С. Фукуяма, японський вчений, автор теорії поступової підготовки школярів до свідомого професійного вибору, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Особливості професійного самовизначення учнів старших класів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок