Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Роль пам’яті в організації навчальної діяльності школярів

Роль пам’яті в організації навчальної діяльності школярів

Назва:
Роль пам’яті в організації навчальної діяльності школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,39 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота з психології
Роль пам’яті в організації навчальної діяльності школярів


ПЛАН
Вступ
Особливості пам’яті молодших школярів
Умови успішного запам’ятовування та підтримання пам’яті молодших школярів
Діагностика пам’яті молодших школярів
Висновок
Література
Вступ
Роль пам’яті у розвитку дитини важко переоцінити. З її допомогою вона засвоює знання про навколишній світ і саму себе, набуває різноманітні вміння і навики. Робить це, в основному, мимоволі. Дитина зазвичай не ставить перед собою мети щось запам’ятати, інформація, яка надходить до неї, запам’ятовується якби сама по собі. Правда не будь-яка інформація: легко запам’ятовується те, що приваблює своєю яскравістю, незвичайністю, що справляє найбільше враження, що цікаве.
Пам’ять – форма психологічного відображення, яка полягає в закріпленні, збереженні та наступному відтворенні минулого досвіду.
Особливості пам’яті молодших школярів
Відображення людиною раніш сприйнятого шляхом його зберігання і дальшого відтворення є функцією пам’яті. Інакше кажучи, завдяки пам’яті людина відображає насамперед сприйняті явища, які в даний момент не впливають на неї.
Матеріальною основою пам’яті є утворення в корі головного мозку нервових тимчасових зв’язків. Ці нервові зв’язки завжди виникають, коли якийсь подразник впливає на нервову систему.
Сучасні дослідження в галузі фізіології пам’яті показують що механізми її дуже складні. Запам’ятовування, а потім відтворення зумовлені особливою властивістю нервової тканини – пластичністю, що зв’язано з наявністю в нервовій тканині особливих білкових сполук рибонуклеїнової кислоти (РНК).
Роль асоціації у діяльності пам’яті показав ще старогрецький філософ Аристотель, хоч під цим словом він розумів зв’язки, що їх суб’єктивно встановлює сама людина, тобто такі, які вона вносить у навколишній світ, а не ті, що відображають суб’єктивне відношення між явищами.
Відновлення в корі головного мозку асоціативних систем, які раніше утворилися, є відбудова в пам’яті (тобто відтворення) колись набутих вражень.
Відповідно до того змісту, який зберігає людина розрізняють образну, рухову, емоційну і змістову пам’ять.
Залежно від особливостей зв’язків, що утворюються між частинами сприйнятого матеріалу (між образами предметів або між словами, що становлять зміст прослуханої казки чи прочитаного оповідання), розрізняють так званий механічний і логічний види пам’яті. Залежно від аналізатора за допомогою якого людина щось сприймає, розрізняють зорову, слухову, рухову.
Запам’ятовування – це наслідок певної активної діяльності людини із запам’ятовуваним змістом спрямованість і особливості діяльності забезпечують відбір і міцність запам’ятовуваного матеріалу. “Об’єкт запам’ятовується тоді коли є предметом діяльності суб’єкта, а не об’єктом пасивного сприймання” (П.І. Зінченко). Навіть при мимовільному запам’ятовуванні, коли суб’єкт не ставить за мету зберегти в пам’яті той чи інший зміст, спрямованість його діяльності зумовлює вибіркове відношення до матеріалу, визначає повноту і міцність його запам’ятовування. Отже, суб’єктивний фактор має істотне значення в діяльності пам’яті.
Розвиток пам’яті у різні періоди життя людини відбуваються по-різному. Наприклад: молодший шкільний вік.
Молодший шкільний вік
Зростання міцності і обсягу пам’яті
У навчальній діяльності дитина повинна вміти керувати своєю пам'яттю: запам'ятовувати способи дії з метром і лінійкою, з розріз-ними літерами, цифрами і знаками, заучувати нові терміни, пра-вила, закони.
Навчаючись у школі, діти мають запам'ятовувати і пригадувати іноді не дуже цікавий, складний і великий за обсягом навчальний матеріал. Дитині доводиться запам'ятовувати багато узагальнюю-чих назв: рівнина, рослина, клімат, додаток, різниця, рівність, го-лосний звук, розділовий м'який знак, звук і літера, іменник тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Роль пам’яті в організації навчальної діяльності школярів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок