Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологія праці на сучасному етапі розвитку

Психологія праці на сучасному етапі розвитку

Назва:
Психологія праці на сучасному етапі розвитку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,54 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Психологія праці на сучасному етапі розвитку”


План
Вступ
1. Загальні тенденції розвитку сучасної психології праці.
2. Основні поняття психології праці.
3. Методи сучасної психології праці
4. Актуальні питання сучасної психології праці:
а) Профорієнтація і профпридатність
б) Профконсультування
в) Психологічні основи професійного добору, підбору, атестації кадрів
г) Основні стимули і мотивуючі критерії в професійній діяльності
д) Соціально-психологічні відносини в трудовому колективі
Висновки
Література


Вступ
Тема даної курсової роботи: “Психологія праці на сучаному етапі розвитку”. Актуальність даної теми зумовлена тим, як розвивається психологія праці на сучасному етапі.
Важливою проблемою для більшості професій є проблема професійного добору. Аналіз розходжень у продуктивності праці в працівників, які одержали приблизно однакову підготовку, привів до думки про існування більш-менш стійких індивідуальних розходжень у сфері так званих професійних здібностей. Зараз розроблені спеціальні методи - тести, за допомогою яких стало можливим кількісно оцінювати ці здібності і на цій основі робити професійний добір.
Виникла необхідність ретельного вивчення психології професій. Були розкриті розходження в професійних схильностях, інтересах і мотивах, які спонукують людей віддавати перевагу одній професій іншим, організовані спеціальні консультаційні бюро по наданню допомоги підліткам, що вибирають професію. Виникла спеціальна галузь психології праці - професійна орієнтація і професійна консультація. З'явилися спеціальні дослідження законів розвитку професійних навичок і якостей, важливих для різних видів праці. Задача цього розділу психології праці - розробка рекомендацій з удосконалення методів навчання і застосуванню спеціальних методів вправи і тренування.
В даній роботі планується дослідити такі питання: загальні тенденції розвитку сучасної психології праці, основні поняття сучасної психології праці, розвиток актуальних питань сучасної психології праці (профорієнтації, профпридатності, профконсультування, основні стимули і мотивуючі критерії в професійній діяльності, соціально-психологічні відносини в трудовому


колективі. Гадаю, що вивчення саме цих питань дозволить якнайкраще розкрити загальну тему роботи.
Об’єкт дослідження: галузь психології праці.
Предмет дослідження: сучасний етап розвитку психології праці.
Мета: проаналізувати розвиток психології праці.
Завдання:
розкрити тенденції розвитку психології праці на сучасному етапі;
висвітлити основні поняття;
зробити ананліз методів психології праці;
значення профорієнтаційної роботи;
з’ясувати роль професійного консультування, професійного добору, атестації кадрів.


1. Загальні тенденції розвитку сучасної психології праці
Психологія праці - галузь прикладної психології, що вивчає психологічні аспекти і закономірності трудової діяльності людини. Психологія праці почала формуватися на рубежі XIX-XX ст. у зв'язку з ростом виробничої сфери, появою нових видів трудової діяльності і масових професій, ускладненням вимог до людини.
Виникнення психології праці зв'язане з початком наукової організації праці. На першому етапі розвитку найважливішою проблемою була проблема професійного добору. Аналіз розходжень у продуктивності праці в працівників, що одержали приблизно однакову підготовку, привів до думки про існування більш-менш стійких індивідуальних розходжень у сфері так званих професійних здібностей. Були створені спеціальні методи - тести, за допомогою яких стало можливим кількісно оцінювати ці здібності і на цій основі робити професійний добір. Виникла необхідність ретельного вивчення психології професій. Були розкриті розходження в професійних схильностях, інтересах і мотивах, що спонукують людей віддавати перевагу одні професій іншим, організовані спеціальні консультаційні бюро по наданню допомоги підліткам, що вибирають професію. Виникла спеціальна галузь психології праці - професійна орієнтація і професійна консультація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Психологія праці на сучасному етапі розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок