Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Мотиваційна сфера особистості

Мотиваційна сфера особистості

Назва:
Мотиваційна сфера особистості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
550
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Мотиваційна сфера особистості
План
Вступ
Мотивація особистості постає перед дослідниками як складне, синтетичне утворення психічного світу людини. Вихідним у її побудові є розуміння вчинку як способу діяльності особистості, в якому стає дійсною, реальною індивідуальна сутність даної особистості. З іншого боку самі вчинки людини обумовлені і опосередковані усією сукупністю мотивів, прагнень, цілей, які мають значення для даної особистості, в їхньому складному взаємозв’язку і поєднанні. Таким чином, діяльність особистості обумовлена усім розмаїттям мотивів даної людини, які мають як ситуативне так і більш глибинне, принципове значення, тобто мотиваційною сферою особистості.
Отже, актуальність теми визначається необхідністю дослідження мотиваційної сфери особистості як визначального фактору діяльності людини, адже таке дослідження має не лише суто академічний інтерес, а й дозволяє розробляти експериментальні методики дослідження мотивації особистості а за необхідності – й проводити певну коригуючу роботу.
Мета дослідження полягає у визначенні організаційної структури мотиваційної сфери особистості, основних механізмів її формування а також можливості і принципів експериментального дослідження мотиваційної сфери людини.
Джерельна база. При написанні роботи була використана монографічна література, статті у спеціалізованих періодичних виданнях та загальні оглядові праці з психології особистості. Особливо можна відзначити праці В. К. Вілюнаса (Психологические механизмы мотивации человека; Психологические механизмы биологической мотивации; К теоретической постановке проблемы стресса), А. Н. Леонтьєва (Потребности, мотивы и эмоции; Деятельность. Сознание. Личность) та ін.
Структура роботи. Структурно робота складається зі вступу, трьох основних частин та списку використаної літератури.
І. Загальна характеристика мотиваційної сфери особистості
1.1. Основні підходи до визначення мотиваційної сфери особистості
Існуючі концепції мотивації розрізняються не лише теоретичними і термінологічними установками, але й тим, що в них слугує об’єктом дослідження, тому в питанні, що саме складає мотиваційну сферу особистості і що повинна пояснювати психологія мотивації немає бажаної єдності. Щоправда, ці думки мають деякі спільні риси і розходяться, головним чином, в більш чи менш розширеному розумінні цієї сфери окрім центрального, загальновизнаного феномена.
Насамперед до мотиваційної сфери відносять все те, що призводить до реально здійснюваної активності: узагальнені і більш конкретні життєві цілі, заради яких людина вчиться, працює, виховує дітей, захоплюється подорожами – тобто досягнення, яким людина присвячує своє життя. К. Обухівський, наприклад, визначає мотив як “вербалізацію мети і програми, яка дає можливість даній особі розпочати певну діяльність” Обуховский К. Психология влечений человека. – М., 1971. – С. 19. , Х. Хекхаузен пропонує розуміти мотив як “бажаний цільовий стан в рамках відношення “індивід – середовище”, а мотиваційну сферу як те, що “визначає цілеспрямованість дії” Хекхаузен Х. Мотивация и деятельность. – М., 1956. – Т. 1. – С. 34. . Передбачається, що все, що робить людина – як різні види систематичної діяльності, так і велика кількість заздалегідь не запланованих і залежних від обставин щоденних дій - має свої мотиваційні підстави; коли, скажімо, по дорозі людина зупиняється, щоб на щось подивитися, відповісти на питання зустрічного або привести до ладу свій одяг, ці ситуативні дії визначаються допитливістю, ввічливістю, бажанням виглядати охайним і іншими подібними мотивами.
В психологічній науці досить популярною також є думка, що мотиваційне значення має також значне коло явищ, які актуально діяльності не породжують, але можуть породжувати, тобто являють собою потенційні мотиви Ковалёв В. И., Дружинин В. Н. Мотивационная сфера личности и её динамика в процессе профессиональной подготовки // Психологический журнал. – 1992. – № 6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Мотиваційна сфера особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок