Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Копінг

Копінг

Назва:
Копінг
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,05 KB
Завантажень:
548
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Копінг
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Проблема копінг-поведінки відносно недавно стала розроблятися в психології. Необхідність звертання до даної проблематики продиктована специфікою поведінки людини у важкій ситуації, яка деколи пригнічує провідні форми прояви активності особистості. У широкому сенсі копінг включає всі види взаємодії суб'єкта з ситуацією, зокрема спроби оволодіти або пом'якшити, звикнути або відхилитися від вимог проблемної ситуації.
В цілому поняття копінг використовується в психології для опису характерних способів поведінки людей в різних складних життєвий і професійних ситуаціях. Кінцевою метою даної поведінки і одночасно критерієм її ефективності можна вважати зниження стресогенного впливу ситуації [2], тобто подолання її і вихід на нормальний рівень функціонування. Копінг-поведінка реалізується за допомогою копінг-стратегій. На вибір таких стратегій роблять вплив різні чинники: вікові, гендерні характеристики. Найчастіше виділяють особистісні і ситуативні детермінанти копінг-поведінки.
В даний час існують дві рівно прийняті моделі (жодна з них не вважається достатньо підтвердженою емпірично). Згідно з першою (Юнг, Еріксон, Гуттман), становлення, розвиток особистості або індивідуація роблять копінг-поведінку успішнішою, вдосконалюючи її стратегії.
Інша – феноменологічна, ситуативна модель (Р. Лазарус, Фолькман, МакКре, Коста) – стверджує, що не буває "хороших, зрілих" або "поганих, незрілих" копінг-стратегій. Вони повинні оцінюватися, виходячи з контексту і вимог стресової ситуації. Вік може впливати на оцінку стресу особою і вибір копінг-стратегії, але дорослішання не є головною детермінантою адаптивної поведінки і ефективного подолання стресу. Методологія дослідження копінг-поведінки в рамках першої моделі вважається продуктивним порівнювати групи випробовуваних, що належать різним поколінням. Обговорюється вплив так званого "ефекту когорти". Індивіди, що належать до однієї вікової групи (когорти), мають багато спільних рис унаслідок виховання в одному і тому ж соціокультурному просторі, переживання одних і тих же труднощів, що впливають на їх емоційні і фізичні ресурси. Згідно "ефекту когорти", представники різних поколінь повинні вибирати різні стратегії подолання.
Актуальність дослідження проблеми копінг-поведінки не викликає сумнівів. Число важких ситуацій, з якими стикається сучасна людина, останнім часом значно зросло. Вивчення стратегій подолання, які застосовують люди, способів, за допомогою яких вони намагаються подолати негативні наслідки кризових ситуацій, є природною основою для розробки технологій психологічної підтримки населення.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження.
Об'єктом дослідження курсової роботи є міжособистісні стосунки.
Предмет дослідження – копінг як вміння подолати стрес.
Метою курсової роботи є дослідження копінгу як вміння подолати стрес.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
проаналізувати психологічний зміст проблеми в науковій літературі.
здійснити емпіричне дослідження визначеної проблеми;
сформулювати висновки теоретико-емпіричного дослідження.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження. Використати дослідження можна при роботі психолога та соціального педагога.
Гіпотезу дослідження можна сформулювати наступним чином:
"Долання стресу є індивідуальним проявом і вміння подолати стрес залежить від обставин".


Розділ 1. Теоретичні засади дослідження копінгу як уміння подолати стрес
1.1. Визначення копінгу
Вперше термін з'явився в психологічній літературі в 1962 році; Л. Мерфі застосував його, вивчаючи, яким чином діти долають кризи розвитку [Нікольська, Грановська, 2000, с. 70]. Чотири роки опісля, в році Р. Лазарус у своїй книзі "Psychological Stress and Coping Process" ("Психологічний стрес і процес його подолання") звернувся до копінгу для опису усвідомлених стратегій подолання стресу і інших подій, що породжують тривогу [Frydenberg, 2002].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Копінг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок