Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічні особливості розвитку ''Я-концепції'' майбутнього психолога

Психологічні особливості розвитку ''Я-концепції'' майбутнього психолога

Назва:
Психологічні особливості розвитку ''Я-концепції'' майбутнього психолога
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Психологічні особливості розвитку ''Я-концепції'' майбутнього психолога


Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ І. "Я-концепція" особистості як психологічна проблема у вітчизняній та зарубіжній літературі
РОЗДІЛ ІІ. Психологічні особливості розвитку "Я-концепції" в юнацькому віці
РОЗДІЛ ІІІ. Основні детермінанти формування самосвідомості в юнацькому віці
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
Актуальність дослідження. Становлення української державності та побудова громадського суспільства, реформування школи на сучасному етапі відкрили широкі можливості для розвитку освіти, орієнтованої на людину, націю, пріоритети духовної культури, які визначають основні напрямки навчально-виховного процесу. Стрижнем сучасного виховного процесу є виховання життєвої позиції людини, становлення її як громадянина своєї держави, як особистості з позитивною „Я-концепцією".
У сучасних умовах доречно говорити про перехід до особистісно-орієнтованої моделі освіти, згідно з якої дитина – мета і цінність процесів навчання та виховання, центр, довкола якого обертаються усі їхні засоби. Саме це і обумовлює актуальність вибраної нами теми. Адже, формування самосвідомості в юнацькому віці має своє завершення в усвідомленні ними свого місця в житті, в праці, суспільстві, визначення життєвого шляху, в усвідомленні себе майбутніми активними діячами суспільного розвитку.
Свій внесок у дослідження проблематики „Я – концепції" в юнацькому віці зробили: Г.С.Абрамова, Р.Бернс, І.Д.Бех, А.А.Бодальов, Е.І.Головаха, І.В.Дубровіна, І.С.Кон, Г.Крайг, І.Ю.Кулагіна, Ю.А.Міславський, А.В.Мудрик, В.С.Муліна, А.В.Петровський, Ф.Райс, Х.Ремшмідт та ін; в певній мірі в них вивчалось і питання впливу соціальної ситуації на формування „Я-концепції" індивіда юнацького віку.
Об'єкт дослідження – процес становлення особистості майбутнього психолога.
Предмет дослідження – розкриття психологічних особливостей розвитку "Я-концепції" особистості майбутніх психологів в умовах навчання у вищому навчальному закладі.
Мета дослідження – виявлення основних чинників формування "Я-концепції" в ранньому юнацькому віці майбутніх психологів.
Як відомо, в 15-21 років фізіологічне і психологічне формування особистості ще остаточно не завершено. У цьому віці триває інтенсивний розвиток розумової діяльності індивіда – він стає здатним сприймати і переробляти порівняно великий обсяг інформації. У нього ускладнюються психологічні та етичні стосунки з товаришами і дорослими. Відбувається швидкий розвиток самостійного мислення, проте, це ще не означає достатньої громадянської зрілості та досвідченості. У громадських, сімейних, інтимних стосунках юнаки та дівчата ще намагаються наслідувати дорослих, проте, водночас, у них швидко з'являються критичні погляди на життя, поведінку людей, на самих себе.
Тому, в основу нашого дослідження було покладено припущення про те, що соціальна ситуація розвитку майбутнього психолога є одним із основних чинників формування „Я-концепції". Для досягнення поставленої мети та перевірки правильності висунутої гіпотези було визначено такі завдання дослідження:
1. Здійснити теоретичний аналіз психологічної літератури щодо змісту, структурної будови та особливостей формування „Я-концепції" в ранньому юнацькому віці.
2. Виявити психологічні та соціальні детермінанти становлення „Я-концепції" особистості досліджуваного вікового періоду.


РОЗДІЛ І. "Я-концепція" особистості як психологічна проблема у вітчизняній та зарубіжній літературі
Вищим рівнем психічного відображення, властивого тільки людині як суспільно-історичній істоті, є свідомість. Свідомість – це відображення у психіці людини ідеальних образів дійсності, своєї діяльності, самої себе. Усвідомлення людиною світу зводиться до відображення лише зовнішніх об'єктів. Фокус свідомості може бути спрямований й на його власну діяльність, його внутрішній світ. Таке усвідомлення людиною самої себе отримало в психології статус особливого феномена-самосвідомості.
На відміну від свідомості самосвідомість орієнтована на осмислення людиною своїх дій, почуттів, думок, мотивів поведінки, інтересів, своєї позиції в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Психологічні особливості розвитку ''Я-концепції'' майбутнього психолога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок