Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Структура взаємин у студентській академічній групі, як показник її згуртованості

Структура взаємин у студентській академічній групі, як показник її згуртованості

Назва:
Структура взаємин у студентській академічній групі, як показник її згуртованості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,30 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Структура взаємин у студентській академічній групі, як показник її згуртованості


ЗМІСТ
Вступ
Поняття студентської академічної групи
Класифікація академічних груп
Лідерство і керівництво в студентській академічній групі
Методи спостереження за студентською академічною групою
Тестування студентської академічної групи
Висновок
Література


Вступ
Знання про рівень між особистісних стосунків студентів групи, отримані за допомогою психодіагностики, допоможуть викладачу розібратися в багатьох проблемах і конфліктах, розглянути закономірності, які визначають, чи будуть такі взаємини в групі сприяти особистісному зростанню, продуктивності навчання, відкритості, самоздійсненню особистості студентів, чи вони приведуть до регресу в психічному розвитку і зумовлять утворення ряду захисних механізмів.
Чим більше буде знати викладач і куратор про міжособистісні взаємодії, тим більшою мірою побудова взаємин зі студентами буде включати наступне: тенденцію до взаємного спілкування зі зростаючою узгодженістю, тенденцію до більш адекватного взаєморозуміння повідомлень, зростання психологічної відповідності між членами групи, симпатій, атракцій і дій, які визначатимуть задоволеність взаємостосунками. Досвід з вивчення взаємостосунків показує, що в умовах невеликої групи, коли емоції починають виявлятись дуже сильно, нейтральний, розуміючий наставник, який виступає як "каталізатор", може допомогти розібратися в проблемі студента чи групи, прояснити думки і ставлення кожної з сторін. Для цього треба визначити труднощі у взаємостосунках, які пов'язані:
з прагненням оцінювати, осуджувати, підтримувати чи не підтримувати, робити неадекватні заяви про групу;
з відсутністю тенденції до ризику у справі змінити власну позицію, з метою прийняти чи зрозуміти позицію своїх опонентів.
Чи існує засіб вирішити ці проблеми в міжособистісних взаєминах у малій групі? Чи можна запобігти вказаних перешкод у контактах? В зв'язку з цим викладачу важливо реалізовувати базові прийоми позитивних взаємодій у групі:
* до мінімуму зменшити оцінювання інших і підсилити взаємне вислуховування;
* розглядати висунуті ідеї і стосунки з точки зору інших сторін, тобто стати на їх позицію відносно того, що вони проголошують.
* співпереживаючи розуміння - розуміння разом з іншими, а не розуміння про них;
* опануйте тенденцію переглядати власні висловлювання, позиції і не боятися ризикувати змінитися самому;
* тримати в свідомості намір розуміти інших, а не оцінювати їх.
Взаємостосунки з одногрупниками мають для особистості кожного студента локальне значення. Вони орієнтують на вибір смислу життя, на створення власних форм спілкування, на визначення соціальної рольової позиції, на самоствердження своєї індивідуальної сутності.
Таким чином, в залежності від того, в якій системі взаємин опинився студент, і буде визначатися його внутрішньогрупова, міжособистісна і, на кінець, індивідуальна роль. Особливо важливим в особистісному зростанні;, стає коло значущих інших одногрупників, думки яких стають дуже цінними для становлення особистості студента.
У сучасних умовах розвитку психологічних знань активно застосовуються спеціальні методи, спрямовані на підвищення ефективності комунікативних і перцептивних взаємодій між викладачами і батьками. Зміст вказаної галузі дуже багатозначний, але найбільш суттєвим є те, що мова в даному випадку йде про специфічну форму психологічного впливу в процесі інтенсивного діалогу-спілкування. Характеризуючи різні стилі поведінки особистості в конфліктній ситуації, ми вже визначали, що основною формою подолання конфлікту може бути діалогічне спілкування. Беручи до уваги стратегічну спрямованість даного питання, ми хотіли б зупинитися на позиції викладача по відношенню до батьків студента в процесі установлення контактів з ними.
Для виникнення діалогу необхідне взаємне прагнення учасників контакту до встановлення істини, здатність вислухати точку зору один одного, готовність кожної з сторін представити і зрозуміти проблеми іншого.
Поняття студентської академічної групи
Робота викладача пов'язана з управлінням певним студентським колективом і залежить від його уміння організувати процес навчальної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Структура взаємин у студентській академічній групі, як показник її згуртованості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок