Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Основні чинники виникнення стресових ситуацій студентської молоді

Основні чинники виникнення стресових ситуацій студентської молоді

Назва:
Основні чинники виникнення стресових ситуацій студентської молоді
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,73 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВА РОБОТА
Основні чинники виникнення стресових ситуацій студентської молоді


ЗМІСТ
ст.
ВСТУП………….………………………………..……………………. 3
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРЕСОВИХ СТАНІВ МОЛОДІ………………………………………….. 6
1.1. Стрес як предмет наукового аналізу….………………..…..…... 6
1.2. Основні причини виникнення стресових станів у юнацькому віці…………………………………………………………………………... 17
1.3. Особливості реагування юнаків та дівчат на виникнення стресових ситуацій та наслідки стресу………………………….………... 24
Висновки до розділу І……………………………………………….. 30
РОЗДІЛ ІІ. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ……………………………………………………………….. 31
2.1. Психологічна діагностика здібностей сучасних юнаків і дівчат до стресостійкості…………………….……………………………………….. 31
2.2. Основні форми розвитку у молоді навичок оптимальної поведінки у стресових ситуаціях……………………….……………………...…....… 52
Висновки до розділу ІІ…………………………….....…………….... 62
ВИСНОВКИ……………………………………..…………………… 64
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………..……..… 67
ДОДАТКИ...………………..………………………………………… 71


ВСТУП
Актуальність теми. Стрес у нашому житті відіграє чи не найпомітніше місце. У наші дні багато говорять про стрес, пов’язаний з адміністративною або диспетчерською роботою, із забрудненням навколишнього середовища, з фізичною напругою, сімейними проблемами чи смертю родича. За останні тисячоліття спосіб життя людини суттєво змінився. Проте основні фізіологічні реакції організму залишилися на тому ж рівні. Тому в наш час людина хворіє і вмирає, в основному, від хвороб, в основі яких лежить неправильний спосіб життя, важкі переживання, глибоке і невідступне почуття незадоволеності, страхи, психічна травматизація. Всі ці чинники призводять до виникнення стресів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість хвороб внаслідок негативної дії стресів за останні 60 років зросла в 25 разів. Наслідки стресів настільки великі та масштабні, що від них почала “страждати” і економіка. Так, наприклад, американські спеціалісти підрахували, що стреси в цілому обходяться економіці США в 150 млрд. доларів на рік. І коли на карту поставлені мільярди, компанії і фірми починають вживати відповідні заходи. Десятки з них запровадили для своїх співробітників курси для боротьби зі стресами, надаючи робітникам найрізноманітнішу допомогу.
Багато психологів, лікарів займалися дослідженням стресових станів серед молоді, їх впливу на фізичне та психологічне здоров’я людини (Г.Сельє, У.Кеннон, Дж.Сміт, В.Розов, Б.Коган, М.Пірен, Б.Волков та ін. )
У наш час молодим людям не завжди легко адаптуватися до умов навколишнього середовища: вони відчувають стрес, коли покидають батьків і їдуть вчитися далеко від дому; коли відчувають велике навантаження під час навчання чи роботи; коли одружуються чи розлучаються в молодому віці. Є ще багато інших ситуацій, які викликають стресові ситуації в молоді. Визначення основних чинників, які впливають на адаптивність чи схильність молоді до стресу, має важливе значення для розробки стратегій профілактики та психокорекції стресових станів.
Метою даного дослідження є виявлення психічних чинників, які впливають на адаптованість чи схильність молодих людей до стресу.
Об’єктом дослідження є стресові стани молоді.
Предметом дослідження є специфіка надання соціально-психологічної допомоги юнакам та дівчатам, які перебувають у стресових станах.
Гіпотези – схильність молоді до стресу в значній мірі обумовлена психологічними чинниками, які виникають у результаті різних труднощів у житті молодої людини.
Завдання:
Проаналізувати сучасний стан розробки проблеми стресу в дослідженнях науковців різного профілю.
Визначити основні причини виникнення стресових станів у молоді.
Дослідити експериментально здібності юнаків та дівчат до адаптації та конструктивної поведінки в стресових ситуаціях.
Визначити основні чинники нормалізації стресу та особливості надання психологічної допомоги у стресових ситуаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Основні чинники виникнення стресових ситуацій студентської молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок